• Herbata kwitnąca - Goździkowy Raj 1 szt
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Herbata kwitnąca - Goździkowy Raj 1 szt
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Herbata kwitnąca - Goździkowy Raj 1 szt

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Herbata kwitnąca, zwana inaczej herbatą artystyczną lub rozwijającą się, jest zawsze wykonywana ręcznie. Jej tworzenie to dziedzina sztuki. Nie wiadomo, kiedy powstała, ale uważa się, że znana jest w Chinach już od około XVIII wieku. Podobno wymyślono ją, aby bawić możnych.

Kulka Goździkowy Raj rozkwita powoli, ukazując zgrabną wiązankę listków i łodyżek zielonej herbaty z kwiatem goździka w samym środku. Dodatkowym atutem kulki jest przyjemny, truskawkowy aromat, który dopełnia delikatny smak naparu. Herbata Goździkowy Raj ucieszy nie tylko oko, lecz także podniebienie.


PARZENIE


Ilość:

1 kulka na dzbanek 0,6-1,5 l


Temperatura parzenia:

70-80°C

Do zaparzenia herbaty kwitnącej najlepiej wykorzystać przezroczyste naczynie, w którym efekt rozkwitania będzie najlepiej widoczny. Świeżo przegotowaną wodę należy wlać do naczynia i pozwolić jej ostygnąć jeszcze przez kilka minut. Następnie wrzucić herbacianą kulkę i obserwować, jak się rozwija. Nie należy odwracać tej kolejności, gdyż kulka zalana wodą będzie się rozwijać nierówno i mniej efektownie.

Rozkwitanie kulki trwa zwykle od 2 do 5 minut. Nie musimy jej potem wyciągać z naczynia. Herbata raczej nie ulega przeparzeniu, jako że wykonana jest z młodych listków odpornych na długie moczenie i zawiera też łodyżki, które wykorzystuje się do formowania kulki. Naczynie można ponownie napełnić wodą, kiedy na dnie jest jeszcze trochę naparu.


SKŁAD


Herbata zielona z kwiatem goździka i aromatem truskawkowym. Każda kulka zapakowana hermetycznie.

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Anna K., W dniu: 28.12.2020

  Pyszna rozgrzewająca herbata.

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK