• Kalina koralowa kora
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Kalina koralowa kora
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Viburnum opulus

Kalina koralowa kora

Idealna dla kobiet. Działa rozkurczowo, rozluźniając narządy rodne podczas bolesnej menstruacji. Wzmacnia mięśnie macicy. Uspokaja.

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  8,49
  W magazynie: 0 sztuk
  8,49
 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kalina koralowa – kora

Kalina koralowa (Viburnum opulus) to piękny krzew o walorach ozdobnych. Podczas kwitnienia obsypana jest gęsto dużymi, rozłożystymi kwiatostanami w kolorze białym. Jej owoce to okrągłe, czerwone jagody, od których najprawdopodobniej pochodzi nazwa gatunkowa.

Kalina koralowa miała istotne znaczenie w kulturze słowiańskiej. Symbolizowała młodość, niewinność i dziewictwo, stąd często pojawiała się jako ozdoba na weselach. Była także popularnym motywem w ludowych pieśniach i w poezji – rosyjska pieśń „Kalinka” nawiązuje właśnie do niej.

Kora kaliny koralowej to doskonałe wsparcie dla kobiet, które trudno znoszą miesiączkowanie. Działa rozkurczająco i pomaga złagodzić bóle menstruacyjne. Ponadto wzmacnia mięśnie macicy, a to ułatwia poród i sprzyja donoszeniu ciąży do końca.

Właściwości rozkurczowe kory kaliny odkryto już w czasach starożytnych i korzystano z nich w medycynie tradycyjnej Europy, Azji i Ameryki Północnej. Dodatkowo w średniowieczu kalinę zalecano na bóle gardła, na przeczyszczenie i na porost włosów, a także leczono nią dusznicę bolesną.


KALINA KORALOWA KORADZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Kora kaliny koralowej zawiera substancje o działaniu rozkurczowym, których aktywność przejawia się głównie w obrębie kobiecych narządów rodnych. Z tego powodu kora kaliny pomaga rozluźnić boleśnie spięte mięśnie macicy i uśmierza dyskomfort związany z obfitym i trudnym miesiączkowaniem.
 • Pozytywny wpływ kory kaliny na kobiece narządy rodne polega również na wzmacnianiu ich mięśni gładkich, dlatego preparaty z kory kaliny stosowane są przez kobiety ciężarne, którym zagraża poronienie lub przedwczesny poród.
 • Przeciwskurczowe działanie kory kaliny obejmuje ponadto mięśnie szkieletowe, dlatego surowiec ten łagodnie uspokaja i pomaga zrelaksować się. Może też nieco obniżyć ciśnienie tętnicze krwi.

[1, 2]


KORA KALINYZASTOSOWANIE

 • trudne, obfite i bolesne miesiączki, które utrudniają codzienne funkcjonowanie
 • w celu wzmocnienia mięśni macicy przed porodem
 • w celu złagodzenia skurczy mięśni szkieletowych


SKŁAD


Kalina koralowa – kora 100%. Surowiec najwyższej jakości!


KALINA KORALOWA KORADAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Kalina koralowa – herbata (kora cięta):

2 łyżki kory zalać szklanką gorącej wody, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 5 minut. Następnie przykryć i odstawić na 15-30 minut. Przecedzić. Tak przygotowany wywar spożyć w ciągu dnia w 3 porcjach.


PRZECIWWSKAZANIA


Nadwrażliwość na roślinę.

Kora kaliny jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i karmiących.

Działania niepożądane:

Zbyt duże dawki preparatów z kaliny mogą spowodować nudności, wymioty i zawroty głowy.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Kalina koralowa (Viburnum opulus) jest krzewem z rodziny piżmaczkowatych. Występuje głównie w Europie i w Azji zachodniej, a jej odmiany spotkać można w Azji wschodniej oraz w północnej części Stanów Zjednoczonych. W Polsce jest pospolita i stanowi popularny krzew ozdobny. Osiąga 4-6 m wysokości.

Jej kora jest szara i spękana, a korzeń długi i mocno rozwinięty. Kalina porasta szerokimi liśćmi o trójklapowanym kształcie i długości do 10 cm. Jej kwiaty są białe i składają się z pięciu płatków. Tworzą kwiatostany na szczytach gałązek, zwane baldachogronami. Przekształcają się w czerwone, kuliste owoce pestkowe o średnicy 6-8 mm.


BADANIA LABORATORYJNE


Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.

Do produktu Kalina koralowa kora dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy
 • Specyfikację jakościową

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


BIBLIOGRAFIA


1. http://rozanski.li
2. https://health.howstuffworks.com
3. http://www.herbiness.com
4. https://pl.wikipedia.org

***

Część rośliny: kora
Sposób zbioru: Ze stanowisk naturalnych
Tradycyjna medycyna: Europejska
Kraj pochodzenia: Polska
Zdrowie: PMS, Regulacja miesiączki

Masz pytanie? Napisz do nas

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK