Piper methysticum

Kava kava

Tutaj znajdziecie trzy kavy tradycyjne, sprowadzane bezpośrednio z Vanuatu. Prawdziwe rarytasy dostępne tylko u nas!

  • ; 1
  • ; 0 0;
  • ; 0 0;
 • W magazynie: 0 sztuk
  84,29
  W magazynie: 0 sztuk
  84,29
  W magazynie: 0 sztuk
  75,28
  W magazynie: 0 sztuk
  79,93
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kava kava z Vanuatu – Tribal Mix 70/30

Ta kava nie ma swojej handlowej nazwy. Znaleźliśmy ją u bezpośredniego dostawcy z Vanuatu i nazwaliśmy ją Traditional Mix ze względu na klasyczną proporcję waki do laweny. Nie znajdziecie jej nigdzie indziej :)

Kava kava traditional mix – Special Lateral

To mieszanka określana jako Special Lateral, która powstaje na Vanuatu. Dokładny sposób jej przyrządzania pozostaje tajemnicą producenta. Zapewnia on jednak, że w skład wchodzą wyłącznie szlachetne odmiany kavy!

Mieszanka ta ceniona jest na wyspie za swoją wyjątkową moc oraz smak.

My jednak oczywiście nie zalecamy jej do spożycia ;)

Kava kava traditional mix – Special Basal

Special Basal to mieszanka nieco inna niż wszystkie. Podczas gdy większość kav składa się głównie z części korzenia zwanej waka, uzupełnionej dodatkiem laweny – ta kava ma odwrotny skład. Jej większość (70-80%) stanowi lawena, a resztę dopełnia waka.

Możnaby pomyśleć, że ze względu na taki skład kava ta jest słabsza, jednak jej producent ostrzega, aby nie kierować się tym przekonaniem :)

Do użytku zewnętrznego!

Kava kava, czyli pieprz metystynowy (Piper methysticum)

Kava kava to po polsku pieprz metystynowy (Piper methysticum). Z kawą nie ma nic wspólnego, natomiast z pieprzem łączy ją botaniczna rodzina pieprzowatych. Rośnie na Wyspach Pacyfiku, zwłaszcza w Mikronezji, Fiji, Vanuatu i na Hawajach, gdzie jest jedną z najważniejszych roślin uprawnych. Z jej korzenia sporządza się napój, który jest nieodłącznym elementem kultury mieszkańców Wysp Pacyfiku od niepamiętnych czasów. Napój ten jest dla nich tym, czym dla Japończyków jest herbata. Spożywają go codziennie podczas spotkań w swoich domach oraz w kava barach (zwanych nakamalami), a także serwują podczas ważnych ceremonii.

Kava kava obecna jest na wszystkich wydarzeniach religijnych, kulturalnych i politycznych odbywających się na Wyspach Pacyfiku. Ceniona jest za swoje działanie odprężające i delikatnie euforyzujące. Nie bez powodu nazywana jest korzeniem szczęścia. Lubią ją introwertycy i osoby, które czują się niepewnie podczas spotkań towarzyskich, ponieważ kava kava znosi stany lękowe i ułatwia wchodzenie w interakcje z ludźmi. A kiedy jej działanie opada, sen przychodzi szybciej i jest głębszy. Ludność Wysp Pacyfiku stosuje kavę nie tylko dla przyjemności, ale też w celach leczniczych. Kava to dla nich tradycyjny środek medyczny, który uspokaja, łagodzi napięcie, znosi bóle mięśni i menstruacyjne, działa nasennie, pomaga w infekcjach, chorobach układu moczowego i skóry.

Na różnych wyspach napój przygotowuje się nieco inaczej, a od sposobu przygotowania zależy jego moc i działanie. I tak wyspa Vanuatu słynie z bardzo mocnej i gęstej kavy, sporządzanej ze świeżych korzeni tej rośliny, dlatego tam napój ten spożywany jest głównie wieczorami. Z kolei na wyspach Fiji oraz Tonga popularna jest kava w lekkiej, rozwodnionej wersji o słabszym działaniu, którą pija się przez cały dzień.


Kava kava – działanie. Lawena czy waka?

Moc i działanie kavy zależy także od jej gatunku, a jest ich całe mnóstwo, oraz od użytej części rośliny. Z kava kava pozyskuje się nie tylko korzenie, ale też gruby fragment łodygi znajdujący się tuż nad korzeniem. Obie części sprzedawane są osobno i obie możecie kupić w naszym sklepie. Korzeń nazywany jest „waka”, a ta część nad korzeniem to „lawena”.

LAWENA charakteryzuje się mniejszą zawartością kavalaktonów – związków aktywnych odpowiedzialnych za działanie kavy. Dzięki temu jej działanie jest subtelniejsze i nie tak bardzo sedatywne jak waki. Jest również łagodniejsza w smaku. Mieszkańcy Wysp Pacyfiku lubią pić lawenę w ciągu dnia, aby poczuć lekkie rozluźnienie i dobry nastrój podczas codziennych obowiązków. WAKA z kolei to mocna, solidnie rozluźniająca kava o intensywnym smaku i wysokiej zawartości kavalaktonów, która spożywana jest zwykle w porze wieczornej lub nocą.

Kava kava szlachetna i nieszlachetna

Warto wspomnieć jeszcze o podziale na kavę szlachetną i nieszlachetną (noble i non-noble kava). Kava nieszlachetna obejmuje odmiany o bardzo wysokiej zawartości kavalaktonów i alkaloidów, które wyróżniają się mocnym, wręcz przytłaczającym działaniem. Niektóre z nich wykorzystywane były w tradycyjnym lecznictwie. Kavy tej nie spożywa się na co dzień, ponieważ powoduje nieprzyjemne efekty uboczne, odczuwalne jako swego rodzaju „kac” nawet przez dwa dni (stąd też nazwa „tudei kava”). Jej eksport z wyspy Vanuatu został więc zakazany. Niestety w związku z tym, że kava nieszlachetna rośnie szybciej i jest tańsza, niektórzy sprzedawcy próbują eksportować kavę tudei wymieszaną z kavą noble.

Kava szlachetna powstaje z odmian o optymalnym składzie kavalaktonów. Przygotowany z niej napój nie wywołuje działań niepożądanych i jest całkowicie bezpieczny. Noble kava spożywana jest codziennie na Wyspach Pacyfiku. Aby odróżnić ją od kavy nieszlachetnej, wykonuje się analizę HPLC.

Wszystkie odmiany kavy w naszym sklepie to szlachetna kava od renomowanych dostawców, regularnie testowana w laboratorium.

Nasze pozostałe perełki:

W Polsce kavę kavę można posiadać i sprzedawać, jednak nie jest ona zarejestrowana jako środek spożywczy. Oznacza to, że nie możemy udzielać informacji na temat tego, jak się ją spożywa.


SKŁAD


Kava kava Mix 100%. Najwyższa jakość!Zdrowie: Wsparcie snu, Stres, napięcie, Zdrowie skóry, Drogi moczowe
Zastosowanie: pielęgnacja ciała
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować u małych dzieci, do użytku zewnętrznego

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (4.75/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Kavosz, W dniu: 14.10.2022

  Kava jest świetna polecam

 • Ocena: (5/5)

  Norb12345, W dniu: 26.08.2022

  Witam, przetestowałem cala "kave" dostępna na naszym rynku... napisze to samo co na IG (tam dostępny mój profil) - jedyna najlepsza na naszym rynku - pamiętajcie- nie zawsze jej działanie będzie książkowo takie jakie oczekujemy po opisie - najważniejsza rzecz - pusty żołądek (minimum 5h, moim zdaniem nawet wiecej) - powinniśmy unikać do 2 dni przed picia alkoholu.

 • Ocena: (2/5)

  Adam K., W dniu: 21.04.2022

  Nie działa na każdego. Miałem Loa Waka Fiji i poza chwilowym znieczuleniem języka brak efektów. Nawet 30 g na 1 zaparzenie nie poskutkowało.

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 20.01.2022

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 20.01.2022

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Rafał Z., W dniu: 11.06.2021

  Dobra jakość. Jak ktoś chce spróbować kavy polecam tę. Uspokaja, szczególnie po kilku dniach picia, ja zaparzałem w 50 st. gniotąc 20 g. przez 10 minut. Myślałem, że po kavie zasnę, nie zasnąłem, choć zrobiłem się senny, ale na drugi dzień, byłem spokojny i zrównoważony. Warto spróbować.

 • Ocena: (5/5)

  Michał O., W dniu: 17.04.2021

  Polecam :)

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 25.02.2021

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 25.02.2021

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 10.02.2021

  Super. Polecam

 • Ocena: (4/5)

  Soprano, W dniu: 09.01.2021

  Dokładnie, żeby zadziałało trzeba tego sporo - to się nie opłaca, za drogie....

 • Ocena: (4/5)

  Paweł K., W dniu: 18.09.2020

  Myślę że to działa. Ale jest tu mała ściema. Mieszkańcy Vanuatu umieszczają aż 3-4 łyżki (30-40 gram) i takie proporcje faktycznie działają. Poniżej jednak w sposobie przygotowania jest tylko jedna mała łyżeczka a to już lipa. Więc szczerze jeśli kogoś stać to niech wali ile wlezie. Jeśli nie to ponad 50 zł na trzy lub 4 sesję to się jednak mija z celem. Pozdrawiam.

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 01.09.2020

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Jacek J., W dniu: 24.08.2020

  Mrowienie w języku, dobry humor. Lekkie kłopoty z brzuchem. ;-)

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 16.08.2020

  Super. Polecan

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 09.08.2020

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 29.07.2020

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 22.06.2020

  Produkt bardzo dobrej jakości. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Marcin M., W dniu: 14.06.2020

  Produkt spełnia moje oczekiwania. Zamówiłem Loa Waka z Fiji i na mnie zadziałała mocno. Realizacja zamówienia na szóstkę.

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 17.05.2020

  Super kava. Produkt godny polecenia

 • Ocena: (5/5)

  Piotr W., W dniu: 09.05.2020

  Bardzo dobry produkt. Dziala jak nalezy. Szybka wysyłka. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Adrian K., W dniu: 10.04.2020

  Bardzo ciekawe i specyficzne zioło. Kosztowne jednak warto przynajmniej raz spróbować. Polecam te z MO bo widać że dobrej jakości

 • Ocena: (3/5)

  messy, W dniu: 02.03.2020

  Nie znałem, kupiłem, spróbowałem i się rozczarowałem. Przyznaję, że spodziewałem się choć umiarkowanego haju, a poza leciutkim mrowieniem w ustach, nie poczułem praktycznie niczego. Kk zamula i usypia, wiec jeśli ktoś tego potrzebuje, polecam ;) Ps. To była ocena produktu, nie sklepu.

 • Ocena: (5/5)

  michał J., W dniu: 18.01.2020

 • Ocena: (4/5)

  Bogusz L., W dniu: 12.01.2020

  Kava kava dobrej jakości, działanie satysfakcjonujące, płatność i wysyłka bardzo szybko. Przydałby się jakiś rabat ale mimo wszystko polecam. 4/5

 • Ocena: (5/5)

  Daniel D., W dniu: 19.12.2019

  Swietny produkt. Głęboko uspokaja nerwy i wycisza. Polecam wszystkim nerwusom.

 • Ocena: (5/5)

  Barbara P., W dniu: 06.10.2019

  działa świetnie

 • Ocena: (5/5)

  Tomasz S., W dniu: 09.09.2019

  loa waka fiji, premium quality, premium sort :D

 • Ocena: (5/5)

  Michał G., W dniu: 27.08.2019

  Działa dosłownie w 15 minut. Bardzo relaksująco ale nie usypiająco, jeżeli będziesz aktywny. Bardzo interesująca rzecz, muszę spróbować innych :)

 • Ocena: (5/5)

  Piotr, W dniu: 11.08.2019

  Miałem tonge i figi. Obie super. Nie polecam cedzenia przez sitko od herbaty bo siada na jelita po czasie.

 • Ocena: (5/5)

  Danuta, W dniu: 01.08.2019

  Malolo Tonga rządzi. 1 czubata łyżka zalana 3 razy relaksuje mnie tak głęboko, że z trudem się poruszam. Śpię po niej wyśmienicie, tylko jest strasznie moczopędna i wstaję w nocy przez to.

 • Ocena: (5/5)

  Patrycja J., W dniu: 08.06.2019

  Polecam Vanuatu w walce z depresją. Stosować codziennie po 2 łyżeczki - metodą tradycyjną, czyli: do woreczka i ugniatać. Potem zawiesinę wypić.

 • Ocena: (5/5)

  Jacek, W dniu: 03.06.2019

  Stosuje kave jako medycynę. Zalewam 1 łyżeczkę rano zalana pół szklanki letniej wody. Wypijam po przesączeniu przez drobne sitko od herbaty na czczo. Po południu ponownie zalewam kavę z rana i dodaję jeszcze jedną płaską łyżeczkę. Znosi napięcie, pozwala bardziej cieszyć się życiem i lepiej radzić z wyzwaniami w pracy. Umysł pozostaje czysty i klarowny. Wspaniałe zioło!

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof F., W dniu: 28.05.2019

  Profesjonalne podejście do klienta = dobra jakosc.

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK