• Kava kava Bir Kar
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Piper methysticum

Kava kava Bir Kar

Rzadka odmiana szlachetnej kavy z Vanuatu. Waka/lawena: 70/30.

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  86,87
  W magazynie: 0 sztuk
  86,87
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kava kava Bir Kar z Vanuatu

To kolejna perełka w naszej kolekcji. Podobnie jak odmiana Palarasul i Palasa, ta również powstaje wyłącznie na wyspie Espiritu Santo, należącej do Vanuatu. Nazwa Bir Kar znaczy „czerwona kava” i nawiązuje do wyglądu świeżych korzeni tej odmiany, które są lekko czerwone. Lokalni mieszkańcy Vanuatu cenią tę odmianę za szybkie i wyraziste, ale jednocześnie niezbyt długie działanie.

Zobacz też: kava kava Palarasul i kava kava Palasa.

Vanuatu, Tonga i Fiji to państwa na Południowym Pacyfiku, które są najbardziej znane z uprawy kavy kavy. Ale ojczyzną tej rośliny są również Hawaje, Mikronezja i Samoa. Kava kava, czyli pieprz metystynowy, rośnie wyłącznie na Wyspach Pacyfiku i tam konsumowana jest od zamierzchłych czasów. Dla lokalnych mieszkańców jest to używka codzienna, tak jak kawa, herbata czy yerba mate dla mieszkańców innych części świata. Kava kava pełni tam także funkcję towarzyską i jest obowiązkowym elementem spotkań.

W Polsce kavę kavę można posiadać i sprzedawać, jednak nie jest ona zarejestrowana jako środek spożywczy. Oznacza to, że nie możemy udzielać informacji na temat tego, jak się ją spożywa.


SKŁAD


Kava kava Bir Kar 100% z Vanuatu. Najwyższa jakość!

Waka: 70%, lawena: 30%.
Chemotyp: 423561


ŹRÓDŁA


1. Bir Kar Single Cultivar Traditional Grind Kava. https://kavasociety.nz/shop/bir-kar-single-cultivar-traditional-grind-kavaKraj pochodzenia: Vanuatu

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK