• Kava kava Palasa
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Piper methysticum

Kava kava Palasa

To jedna z naszych trzech perełek z wyspy Espiritu Santo. Waka/lawena: 35/65.

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  86,47
  W magazynie: 0 sztuk
  86,47
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kava kava Palasa z Vanuatu

To trzecia z naszych wyjątkowych kav obok Palarasul i Bir Kar. Tak jak dwie pozostałe, produkowana jest tylko na jednej wyspie – Espiritu Santo, która jest częścią Vanuatu. Vanuatu składa się z kilku wysp, ale tylko na tej jednej możecie spotkać się z powyższymi odmianami w kava barach. Mieszkańcy Espiritu Santo konsumują większość wyprodukowanej przez siebie kavy, dlatego odmiany te są znacznie rzadsze niż pozostałe.

Zobacz też: kava kava Paralasul i kava kava Bir Kar.

Odmiana Palasa uprawiana jest w cieniu na żyznych glebach wulkanicznych. Większość pozyskiwanej z niej kavy stanowi korzeń nadziemny, znany jako lawena. Z tego powodu Palasę tradycyjnie konsumuje się za dnia, ale ci, którzy uprawiają w swoich ogrodach, bardzo często zachowują ją również na specjalne okazje.

W Polsce kavę kavę można posiadać i sprzedawać, jednak nie jest ona zarejestrowana jako środek spożywczy. Oznacza to, że nie możemy udzielać informacji na temat tego, jak się ją spożywa.


SKŁAD


Kava kava Palasa 100% z Vanuatu. Najwyższa jakość!

Waka: 35%, lawena: 65%
Chemotyp: 462315
Noble kava

*Wyniki naszych badań laboratoryjnych wskazują, iż ta odmiana cechuje się szczególnie wysoką zawartością kawalaktonów.


BADANIA LABORATORYJNE


Tą odmianę kava kava sprowadzamy dla Was bezpośrednio z Vanuatu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować produkt, który jest zbierany bezpośrednio na nasze zlecenie i suszony tuż przed wysyłką. Dzięki pominięciu pośredników (większość dystrybutorów kava-kava jest zlokalizowanych w USA) możemy zaproponować niższą cenę. Pozwala nam to też na zachowanie stabilnej i wysokiej jakości. Jednak by to potwierdzić, konieczne są badania laboratoryjne. Niestety, mimo licznych poszukiwań nie udało nam się znaleźć laboratorium w Europie, które podjęło by się analizy jakości dostarczanych próbek kava-kava. W związku z tym rozwinęliśmy własne laboratorium, w którym jesteśmy w stanie zbadać jakość kava-kava, ustalić jej chemotyp oraz potwierdzić szlachetność w oparciu o wykorzystanie wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC) sprzężonej z detektorem UV-VIS. Skrócony raport z badań prezentujemy poniżej.ŹRÓDŁA


1. Palasa Kava Tea – Espiritu Santo. https://www.coralseakava.com/product/palasa-kava-tea-espiritu-santo/Kraj pochodzenia: Vanuatu

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Ursula von der panzerfaust, W dniu: 27.12.2022

  Moja ulubiona z kava-kava. Dobra na dzień jak i wieczór. Działanie przyjemne i dość mocne jak na tą roślinę.

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK