Herbatę warto przygotować z uwagą i troską, aby odwdzięczyła nam się tym, co ma najlepsze do zaoferowania. Odpowiednie parzenie wydobywa z herbaty bogactwo smaku i aromatu, a przy tym jest cudownym rytuałem, który odrywa na chwilę od obowiązków i pomaga skupić się na chwili teraźniejszej. Znaczenie mają także naczynia, z których pijemy herbatę. Podobno herbata najlepiej smakuje z porcelanowych filiżanek i kubków. Białe lub przezroczyste wnętrze naczynia pozwala podziwiać barwę naparu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją akcesoriów do parzenia herbaty. Znajdziecie w niej śliczne, wzorzyste kubki z zaparzaczem i przykrywką, wymyślne szklane zaparzacze do herbaty , metalowe kleszcze i porcelanowe, eleganckie zestawy do picia herbaty w większym gronie, a nawet oryginalne narzędzia do przygotowania herbaty matcha po japońsku. Mamy również piękne puszki do przechowywania herbaty i przezroczyste dzbanki z zaparzaczem, przez które można obserwować, jak esencja z liści powoli rozchodzi się w wodzie.
Dobra herbata liściasta wymaga odpowiedniego parzenia. Zalewanie liści wrzątkiem i zapominanie o nich to gwarancja nieudanego naparu. Aby poznać właściwy smak herbaty i doświadczyć pełni jej aromatu, należy zawsze oddzielać liście od naparu i zalewać je wodą o odpowiedniej temperaturze. Warto pamiętać, że minuta stygnięcia wody po zagotowaniu to wciąż za mało ;) Woda osiąga odpowiednią temperaturę zwykle po 6-9 minutach po zagotowaniu przy otwartym czajniku.
Dla każdej herbaty ustaliliśmy optymalne według nas czasy parzenia. Warto się ich trzymać przynajmniej na początku, natomiast po zapoznaniu się z herbatą można zacząć eksperymentować, aby poczuć różnicę.
Herbatę warto przygotować z uwagą i troską, aby odwdzięczyła nam się tym, co ma najlepsze do zaoferowania. Odpowiednie parzenie wydobywa z herbaty bogactwo smaku i…