• Koniczyna czerwona ekstrakt 8% izoflawonów
    rotator-prawo
    rotator-lewo
  • Koniczyna czerwona ekstrakt 8% izoflawonów
    rotator-prawo
    rotator-lewo
Trifolium pratense

Koniczyna czerwona ekstrakt 8% izoflawonów

Łagodzi nieprzyjemne objawy menopauzy i PMSu, ułatwiając kobietom funkcjonowanie w tych trudnych okresach.

    • ; 1
  • W magazynie: 56 sztuk
    17,90
    W magazynie: 56 sztuk
    17,90
    Dodaj
    do ulubionych
  • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

  • Koszt przesyłki już od 13 zł


    Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Koniczyna czerwona – ekstrakt 8% izoflawonów

Koniczyna czerwona (Trifolium pratense) pozytywnie wpływa na kobiecą gospodarkę estrogenową, dzięki czemu łagodzi nieprzyjemne objawy PMS i menopauzy, a także pomaga przetrwać trudne miesiączki.

Roślina ta ozdabia polskie łąki swoimi charakterystycznymi kwiatami w kolorze magenty przez całe lato. Kwiaty te używane były w medycynie ludowej już dawno temu, ale wtedy służyły do innych celów niż dziś – wspomagano nimi głównie układ oddechowy i krwionośny. Stosowano je w przypadku kaszlu, a także w celu zmniejszenia obfitych krwawień miesiączkowych i uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Medycyna nowoczesna odkryła, że koniczyna zawiera izoflawony, wśród których najistotniejsza jest biochanina A. Są to związki czynne, które zachowują się w naszym organizmie tak, jak estrogeny, nazywane są zatem fitohormonami lub fitoestrogenami. Estrogeny to żeńskie hormony płciowe, których poziom w organizmie kobiet ulega obniżeniu przed menstruacją i podczas menopauzy. Wiąże się to z rozmaitymi objawami, które, mówiąc krótko, mogą nieźle utrudniać życie. Koniczyna czerwona jest zatem wykorzystywana jako naturalny, nieinwazyjny środek łagodzący te objawy i podnoszący komfort życia kobiet w powyższych okresach.

Ekstrakt z koniczyny czerwonej dostępny w naszym sklepie standaryzowany jest na zawartość 8% izoflawonów. Dokładnie taki sam ekstrakt stosowano w badaniach klinicznych przytoczonych poniżej (i wszystkich innych).


CZERWONA KONICZYNA EKSTRAKTDZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

  • Ekstrakt z koniczyny czerwonej zmniejsza częstotliwość uderzeń gorąca u kobiet przechodzących menopauzę.

Metaanalizy dotychczasowych badań testujących działanie ekstraktu z koniczyny na objawy menopauzy wzięły pod lupę jego wpływ na najpopularniejszy objaw, mianowicie uderzenia gorąca, z którymi zmaga się ponad 80% kobiet w tym okresie. Ich wyniki są bardzo obiecujące – we wszystkich metaanalizach średnia z badań, które odpowiadały kryteriom, wskazuje na to, że ekstrakt z koniczyny wyraźnie obniża liczbę uderzeń gorąca w ciągu doby u kobiet menopauzalnych [1, 2, 3, 4].

  • Pozytywnie wpływa na jakość życia kobiet menopauzalnych.

W badaniu Lipovac i wsp. z 2011 r. 109 kobiet przechodzących menopauzę zażywało ekstrakt z koniczyny czerwonej przez 90 dni w ilości 80 mg dziennie. Na koniec uczestniczki wypełniały ankietę, z której wynikało, że na skutek suplementacji poprawie uległ ich nastrój i rytm snu, a także zwiększył się popęd seksualny i poziom energii [5].

  • Pozytywnie wpływa na nastrój i zmniejsza drażliwość u kobiet menopauzalnych.

Warto przyjrzeć się jeszcze oddziaływaniu ekstraktu z koniczyny na samopoczucie kobiet menopauzalnych, które ulega pogorszeniu wraz ze spadkiem poziomu hormonów płciowych; jednocześnie towarzyszy temu wzrost drażliwości i poirytowania. Wcześniejsze badanie Lipovac i wsp. (2009 r.), również z udziałem 109 kobiet menopauzalnych, poskutkowało imponującą poprawą nastroju i zmniejszeniem nerwowości u badanych kobiet. Uczestniczki przyjmowały 80 mg ekstraktu z koniczyny dziennie [6].

  • Ekstrakt z koniczyny czerwonej a PMS i miesiączka.

Nie przeprowadzono do tej pory badań skupiających się na wpływie koniczyny czerwonej na objawy związane z PMS i menstruacją. Jednak z uwagi na to, że główna substancja czynna koniczyny zachowuje się podobnie jak estrogen, aktywując receptory estrogenowe w ludzkim organizmie, można przypuszczać, że będzie działać łagodząco na przykre objawy związane z tym okresem, takie jak ból, zmęczenie, obniżony nastrój, nerwowość, rozdrażnienie, dekoncentracja i inne. Objawy te pojawiają się w wyniku niskiego poziomu kobiecych hormonów płciowych, a zatem dostarczenie ich bezpiecznych substytutów w postaci roślinnych fitohormonów może okazać się niezwykle pomocne.

  • Poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci.

Bardzo ciekawą właściwością ekstraktu z koniczyny jest jego pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie, który zaobserwowano w wymienionym już wyżej badaniu Lipovaca i wsp. z 2011 r. Po 90 dniach suplementacji ekstraktu (80 mg) uczestniczki eksperymentu dokonały subiektywnej oceny wyglądu skóry (nawilżenie, gładkość i ogólna jakość), włosów (grubość, kruchość i ogólna jakość) i paznokci. We wszystkich tych przypadkach średnie z wyników wskazywały na znaczną poprawę [5].


KONICZYNA CZERWONA EKSTRAKTZASTOSOWANIE

  • dla kobiet w okresie menopauzy w celu złagodzenia jej objawów oraz w celu poprawy nastroju i ogólnej jakości życia
  • dla kobiet, które trudno przechodzą PMS i menstruację
  • dla dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci (wewnętrznie i zewnętrznie)


SKŁAD


Ekstrakt z koniczyny czerwonej (Trifolium pratense) standaryzowany na zawartość 8% izoflawonów. 100%, bez barwników, wypełniaczy i innych dodatków. Najwyższa jakość!

Suplement + surowiec kosmetyczny


EKSTRAKT Z KONICZYNYDAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Jedna miarka 2 lub 3 razy dziennie razem z posiłkiem. Przed spożyciem wymieszaj z wodą.

1 płaska miarka (0,5 ml) odpowiada ok. 210 mg ekstraktu z koniczyny czerwonej.

Zalecana dzienna porcja to 3 miarki, czyli 630 mg ekstraktu z koniczyny czerwonej (w tym 50 mg izoflawonów). Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji.

Numer zgłoszenia GIS: 2020/05/20/SD/AC86D1


Kosmetycznie:

Ekstrakt z koniczyny warto dodawać do kosmetyków. Zalecane stężenie wynosi 1-5%.


SYNERGIA


Pozytywny wpływ koniczyny na kobiecą gospodarkę hormonów płciowych wzmocni maca żółta w kapsułkach, ekstrakt z kozieradki, kudzu, Pueraria mirifica, resweratrol, rdestowiec japoński w kapsułkach, ekstrakt z pestek winogron.


PRZECIWWSKAZANIA I INTERAKCJE


Ciąża i karmienie piersią, nadwrażliwość na koniczynę, rak piersi, jajników lub macicy, endometrioza.

Nie stosuj jednocześnie z antykoncepcją hormonalną, gdyż koniczyna może obniżać jej skuteczność.

Nie stosuj jednocześnie z lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi. Odstaw na 2 tygodnie przed planowaną operacją i tyle samo po niej.

U kobiet z chorobą nowotworową stosować tylko po konsultacji z lekarzem.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Koniczyna czerwona (Trifolium pratense) należy do rodziny bobowatych – Fabaceae. Naturalny obszar jej występowania to cała Europa, Azja Środkowa i Afryka Północna. Poza tym zadomowiła się też w obu Amerykach i Australii. W Polsce jest pospolita. Kwitnie od maja do września, osiąga do 50 cm wysokości. Łatwo rozpoznać ją po magentowych, główkowatych kwiatostanach naszpikowanych kwiatami motylkowymi. Jej liście również są charakterystyczne – składają się z trzech mniejszych listków o jajowatym kształcie i rozjaśnieniu przebiegającym w poprzek liścia. Jej owoce to typowe dla rodziny bobowatych strąki.


BIBLIOGRAFIA


1. Effects of a Standardised Extract of Trifolium Pratense (Promensil) at a Dosage of 80mg in the Treatment of Menopausal Hot Flushes: A Systematic Review and Meta-Analysis. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
2. Red clover for treatment of hot flashes and menopausal symptoms: A systematic review and meta-analysis. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
3. Red clover extract for alleviating hot flushes in postmenopausal women: a meta-analysis. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
4. Trifolium pratense isoflavones in the treatment of menopausal hot flushes: a systematic review and meta-analysis. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
5. Effect of Red Clover Isoflavones over Skin, Appendages, and Mucosal Status in Postmenopausal Women. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
6. Improvement of postmenopausal depressive and anxiety symptoms after treatment with isoflavones derived from red clover extracts. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
7. Red clover extract. https://examine.com
8. Koniczyna – Trifolium i jej izoflawony. http://rozanski.li
9. Koniczyna czerwona. https://pl.wikipedia.org



Część rośliny: kwiat
Kraj pochodzenia: Chiny
Zdrowie: Menopauza, PMS
Zastosowanie: do kremów, balsamów, pielęgnacja włosów, pielęgnacja ciała, pielęgnacja twarzy
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji
Krótki opis produktu: Łagodzi nieprzyjemne objawy menopauzy i PMSu, ułatwiając kobietom funkcjonowanie w tych trudnych okresach.
Nazwa łacińska: Trifolium pratense

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

  • Ocena: (5/5)

    Grzegorz M., W dniu: 05.05.2023

    Podobno działa :)

  • Ocena: (5/5)

    Anna N., W dniu: 20.04.2023

    Doskonale sprawdziła się u mnie w czasie menopauzy. Nie zażywałam żadnych innych specyfików, więc nie mogę porównać, ale też nie miałam potrzeby próbowania czegoś innego, więc to chyba też o czymś świadczy.

  • Ocena: (5/5)

    Jolanta K., W dniu: 18.04.2023

    Super na manopauzę oraz urodę po dluższym stosowaniu

  • Ocena: (5/5)

    Wiesław R., W dniu: 31.01.2022

    Świetna alternatywa dla preparatów w płynie.

  • Ocena: (5/5)

    Klaudia H., W dniu: 28.02.2021

    Bardzo dobra jakość, polecam :)

  • Ocena: (5/5)

    Iwona G., W dniu: 02.01.2021

    Bardzo skuteczna, już jedna miarka dziennie eliminuje początkujące odczucia menopauzy (uderzenia gorąca, rozdrażnienie, kołatanie serca). Polecam.

  • Ocena: (5/5)

    Mirosław K., W dniu: 18.08.2020

    Rewelacyjny produkt nie tylko dla kobiet

  • Ocena: (5/5)

    Agnieszka K., W dniu: 31.05.2020

    Używam od niedawna jako alternatywę dla ekstraktu w kapsułkach.

  • Ocena: (5/5)

    EDYTA K., W dniu: 14.05.2019

    dużo wygodniejsza forma niż parzenie ziółek

  • Ocena: (5/5)

    Bartomiej T., W dniu: 05.04.2017

    Bardzo dobra alternatywa dla hormonalnych leków.

Polecane dla Ciebie

    Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

      OK