• Kozieradka ekstrakt 40% w kapsułkach
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Kozieradka ekstrakt 40% w kapsułkach
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Trigonella foenum graecum

Kozieradka ekstrakt 40% w kapsułkach

Podnosi popęd seksualny u kobiet i mężczyzn. Pozytywnie wpływa na gospodarkę glukozy, insuliny i cholesterolu.

  • ; 1
 • W magazynie: 1249 sztuk
  38,16
  W magazynie: 1249 sztuk
  38,16
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kozieradka – kapsułki

Kozieradka pospolita (Trigonella foenum-graecum) to roślina strączkowa, znana nam głównie jako przyprawa. Jej bladożółte, aromatyczne i gorzkie w smaku nasiona stosowane są w kuchni w całości lub po zmieleniu. Możemy się z nimi zetknąć głównie w kuchni indyjskiej, cejlońskiej, marokańskiej i bliskowschodniej.

Nasiona kozieradki są ponadto wysoko cenione w zielarstwie jako afrodyzjak, środek wspomagający trawienie i wydzielanie żółci, pobudzający laktację, poprawiający przemiany glukozy i pomagający utrzymać prawidłowy cholesterol. Można sporządzać z nich napary i po namoczeniu zjadać albo spożywać je w formie zmielonej. Wymienione właściwości nasion znano i wykorzystywano w medycynie tradycyjnej wielu krajów już w czasach starożytnych.

Ze względu na wysoką wartość prozdrowotną nasion kozieradki powstał ekstrakt, będący esencją ich najlepszych właściwości. Proponowany przez nas ekstrakt z kozieradki standaryzowany jest na 40% saponin, które są głównymi związkami aktywnymi tej rośliny.

Uwaga!

Nasiona kozieradki są bezpiecznym i sprawdzonym w badaniach środkiem do pobudzania laktacji u świeżo upieczonych mam, jednak jej ekstrakt nie został pod tym kątem przebadany, dlatego lepiej pozostać przy nasionach.DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Ekstrakt z kozieradki podnosi popęd seksualny i poprawia jakość współżycia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Ekstrakt z kozieradki został szeroko przebadany pod kątem wpływu na gospodarkę hormonów płciowych i libido. Badanie Rao i wsp. z udziałem zdrowych mężczyzn wykazało, że ekstrakt z kozieradki przyjmowany przez minimum 6 tygodni wzmocnił popęd seksualny i poprawił jakość orgazmów, istotnie zwiększając satysfakcję z życia seksualnego (uczestnicy wypełniali ankiety). Panowie raportowali także poprawę siły mięśni, zwiększenie poziomu energii i wzrost samopoczucia. Poziom testosteronu u mężczyzn przyjmujących ekstrakt z kozieradki nie uległ zmianie [1].

Badania z udziałem kobiet również wykazały pozytywny wpływ kozieradki na jakość współżycia. Stosowanie ekstraktu przez okres minimum 2 cykli miesiączkowych spowodowało zwiększenie pożądania i częstszą ochotę na seks. W badaniach krwi okazało się, że u pań przyjmujących ekstrakt z kozieradki wzrósł poziom testosteronu i estradiolu [2].

 • Ekstrakt z kozieradki łagodzi objawy menopauzy i poprawia funkcjonowanie kobiet w tym okresie.

Jako że kozieradka wpływa na gospodarkę hormonów płciowych, nie mogło zabraknąć badań sprawdzających efekt jej spożywania na funkcjonowanie kobiet w okresie menopauzy. Badania wykorzystujące ekstrakt z kozieradki wykazały, że istotnie redukuje on występowanie nieprzyjemnych objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, drażliwość i spadek libido. Co więcej, u kobiet przyjmujących ekstrakt wyraźnie poprawiło się samopoczucie, a także wzrosła satysfakcja z życia seksualnego i społecznego oraz ogólna jakość życia [3, 4].

 • Ekstrakt z kozieradki wspomaga metabolizm glukozy oraz insuliny.

Kozieradka znakomicie poprawia parametry związane z gospodarką glukozy oraz insuliny, co wielokrotnie wykazano w badaniach na zwierzętach i z udziałem ludzi. Zarówno same nasiona, jak i ekstrakt z kozieradki pomagają utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, optymalizują odpowiedź insuliny oraz zwiększają wrażliwość tkanek na insulinę [5, 6, 7].

 • Ekstrakt z kozieradki pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu.

Wpływ kozieradki na cholesterol udokumentowany jest równie dobrze, co jej wpływ na poziom glukozy i odpowiedź insuliny. Liczne badania z udziałem ludzi i zwierząt dowiodły, że kozieradka sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu całkowitego. Może też korzystnie wpłynąć na poziom cholesterolu LDL oraz triglicerydów we krwi, zwłaszcza u diabetyków. Właściwości te pozytywnie przekładają się na zdrowie całego układu sercowo-naczyniowego [7, 8].


ZASTOSOWANIE

 • w celu wzmocnienia libido i poprawy jakości życia seksualnego
  menopauza
 • w celu wsparcia metabolizmu glukozy i insuliny
 • w celu poprawy wyników lipidogramu


SKŁAD


1 kapsułka zawiera 500 mg ekstraktu z kozieradki standaryzowanego na 40% saponin. Kapsułka wykonana z celulozy – odpowiednia dla wegan.

Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych.


SPOSÓB UŻYCIA


1 kapsułka raz lub dwa razy dziennie.

Zalecana dzienna porcja – 2 kapsułki – zawiera 1 g ekstraktu z kozieradki.

Suplement diety.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.

Numer zgłoszenia GIS: 2020/08/20/SD/CC6CED


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, PCOS, hiperandrogenizm, nadwrażliwość na kozieradkę. Może wystąpić reakcja krzyżowa w przypadku uczulenia na ciecierzycę, orzeszki ziemne i inne rośliny strączkowe. Nie podawać dzieciom.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Kozieradka pospolita (Trigonella foenum-graecum) jest niewysoką rośliną jednoroczną, wytwarzającą palowy korzeń i pęk gęsto ulistnionej części nadziemnej. Należy do rodziny bobowatych. Jej ojczyzną są kraje Azji Zachodniej i Europy Wschodniej. Kozieradka posiada trójlistkowe liście złożone z listków o kształcie odwrotnie jajowatym. Rodzi żółte kwiaty motylkowe. Jej owocami są cienkie, wygięte strąki zawierające drobne nasiona o nieregularnym kształcie.


BIBLIOGRAFIA


1. Physiological aspects of male libido enhanced by standardized Trigonella foenum-graecum extract and mineral formulation. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
2. Influence of a Specialized Trigonella foenum-graecum Seed Extract (Libifem), on Testosterone, Estradiol and Sexual Function in Healthy Menstruating Women, a Randomised Placebo Controlled Study. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
3. Efficacy of a Proprietary Trigonella foenum-graecum L. De-Husked Seed Extract in Reducing Menopausal Symptoms in Otherwise Healthy Women: A Double-Blind, Randomized, Placebo-Controlled Study. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
4. A Novel Extract of Fenugreek Husk (FenuSMART™) Alleviates Postmenopausal Symptoms and Helps to Establish the Hormonal Balance: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. Effect of Trigonella foenum-graecum (fenugreek) seeds on glycaemic control and insulin resistance in type 2 diabetes mellitus: a double blind placebo controlled study. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. Effect of fenugreek seeds and leaves on blood glucose and serum insulin responses in human subjects. https://www.sciencedirect.com
7. Antidiabetic and hypocholesterolaemic effects of fenugreek. https://onlinelibrary.wiley.com
8. Effect of fenugreek on hyperglycaemia and hyperlipidemia in diabetes and prediabetes: A meta-analysis. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
9. https://pl.wikipedia.org
10. https://en.wikipedia.orgKraj pochodzenia: Indie
Zdrowie: Menopauza, Prawidłowy cholesterol, Prawidłowy cukier, Prawidłowa potencja
Zastosowanie: sporty siłowe, budowa masy, wsparcie libido
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (4.75/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Tomasz R., W dniu: 08.11.2021

  Wyraźny efekt anabolityczny, dobrze łączy się z tribulusem. Warto mieć na uwadze, że wyrazisty zapach surowca (podobny do rosołu) pozostaje nawet w metabolitach, przez co jest wyczuwalny w wydzielanym pocie.

 • Ocena: (5/5)

  Gabriel F., W dniu: 19.11.2020

  Produkt stosuję od miesiąca i powiem, że działa zgodnie z opisem. Jeśli ktoś potrzebuje takiego wsparcia to polecam. Kapsułki są dobrze zrobione tak, że żadna nie uległa uszkodzeniu w transporcie.

 • Ocena: (5/5)

  Marcin B., W dniu: 11.04.2019

  Doskonała obsługa sklepu, ekstrakt kozieradka oraz inne topowe aminokwasy dostarczone już na drugi dzień. Polecam i jeszcze raz dziękuje ! Na pewno tu wrócę

 • Ocena: (4/5)

  Łukasz K., W dniu: 17.03.2019

  Zamiast tribulusa, gorzkawe

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz P., W dniu: 09.02.2019

  Anabolik jak nic. Naturalny specyfik, godny uwagi.

 • Ocena: (5/5)

  Maro, W dniu: 05.11.2017

  OK!

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK