• Kurs Fitochemia roślin leczniczych
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Kurs Fitochemia roślin leczniczych

 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Fitochemia roślin leczniczych


Profesjonalne szkolenie online z zakresu fitochemii roślin leczniczych. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczoną fitoterapeutkę i wykładowczynię akademicką Annę Bober.

Kurs z fitochemii porządkuje wiedzę na temat właściwości poszczególnych grup substancji czynnych, które są obecne w surowcach leczniczych. Flawonoidy, alkaloidy, trójterpeny czy stilbeny etc. nie będą już enigmatycznymi hasłami, które po przeczytaniu wyparowują z pamięci – przeciwnie po ukończeniu kursu zaczniesz dostrzegać je wokół siebie.

Aby mówić językiem roślin, aby zrozumieć ich mowę, potrzebujemy nauczyć się języka molekuł chemicznych. Fitochemia to uniwersalny język Natury. Budowa oraz właściwości chemiczne związków aktywnych determinują zakres ich działania na nasz organizm.

Dzięki rozumieniu chemicznych podstaw i zależności możliwe jest tworzenie skuteczniejszych preparatów, lepsze poruszanie się w praktyce ziołoleczniczej. Przypuśćmy, że jakaś grupa związków lepiej rozpuszcza się w tłuszczu a nie wodzie – ta wiedza ma bardzo praktyczne zastosowanie!

Kurs przeznaczony jest dla osób o różnym stopniu zaawansowania, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Pani Anna w przystępny sposób i z niezwykłym wyczuciem oprowadza po złożonym i zarazem fascynującym świecie molekuł. Omawia trudne zagadnienia w sposób niezwykle przejrzysty. Osoby, które ostatnie lekcje chemii pamiętają ze szkoły podstawowej nie będą mieć kłopotu ze zrozumieniem i przyswojeniem materiału, a nawet wielce prawdopodobne, że obudzi się w nich pasja do tej dziedziny wiedzy! Kurs zawiera też mnóstwo praktycznych informacji, receptur oraz ciekawostek pobudzających do myślenia.

Szkolenie online umożliwia realizowanie programu bez konieczności wychodzenia z domu, w dogodnym dla siebie czasie. W czasie trwania kursu, możesz wielokrotnie odtwarzać lekcje, aby lepiej utrwalić swoją wiedzę.

Po ukończeniu całego kursu uczestnicy otrzymają certyfikat w wersji elektronicznej.


Szkolenie zawiera:

21 wykładów w formie nagrań wideo (ponad 24 godziny materiału)

➡ prezentacje z wykładów w formie pdf (730 slajdów w 20 osobnych plikach)

➡ opiekę merytoryczną podczas kursu – możliwość zadawania pytań

➡ 180-dniowy (6 miesięcy) lub 360 dniowy (12 miesięcy) dostęp do kursu, możliwość uczestniczenia w wykładach w dogodnym czasie (osoby, które będą miały taką potrzebę, mogą za dopłatą wydłużyć dostęp do platformy)


PROGRAM KURSU:

1. Wprowadzenie

2. Węglowodany

3. Białka

4. Lipidy

5. Kwasy organiczne

6. Flawonoidy

7. Garbniki

8. Lignany, flawonolignany, stilbeny

9. Olejki eteryczne

10. Irydoidy, glikozydy arbutynowe

11. Trójterpeny oraz saponiny trójterpenowe

12. Steroidy roślinne

13. Karotenoidy oraz politerpeny

14. Żywice oraz balsamy

15. Kumaryny oraz antranoidy

16. Alkaloidy

17. Glukozynolany, nitrylozydy oraz allilosiarczki

18. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach

19. Witaminy rozpuszczalne w wodzie

20. Składniki mineralne


LINK DO KURSU

https://alchemilium.elms.pl/produkt/fitochemia-roslin-leczniczych/


O prowadzącej szkolenie


Anna Bober
Specjalistka dietetyki i fitoterapii. Zawodowo związana jest z ziołolecznictwem od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu medycyny ziołowej oraz dietetyki a także poradnictwo indywidualne. W swoim podejściu szczególny nacisk kładzie na badania kliniczne oraz oraz najnowszą wiedzę z zakresu fitofarmakologii, nie zapominając jednocześnie o tradycyjnym ziołolecznictwie europejskim. Bliski jest jej także system medycyny chińskiej. Prowadzi zajęcia między innymi na kursie Zielarz/Fitoterapeuta w Warszawie oraz dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Stworzyła swoją autorską Akademię Ziołolecznictwa Alchemilium. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od ponad 11 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń i konferencji w dziedzinie fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa, medycyny chińskiej oraz dietetyki. Należy do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prowadzi Alchemilium, Ziołowo – Dietetyczne Laboratorium Zdrowia.Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK