Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK

Kwas alfa-liponowy

 • W magazynie: 67 sztuk
  17,90
  W magazynie: 67 sztuk
  17,90
  W magazynie: 48 sztuk
  69,90
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kwas α-liponowy (kwas alfa liponowy, RS-ALA) jest nasyconym kwasem tłuszczowym, występującym i produkowanym naturalnie w organizmie. Pełni on dwie główne funkcje: jest bardzo silnym przeciwutleniaczem oraz pełnia istotną role w procesie pozyskiwania energii z pokarmu. W pewnych sytuacjach może dojść do zwiększonego zapotrzebowania na ten składnik, niezbędna wtedy może okazać się zmiana diety lub suplementacja. Kwas alfa liponowy występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych m.in. brokułach, szpinaku, podrobach.


ZASTOSOWANIE

 • Jako składnik preparatów odchudzających. Usprawnia on pozyskiwanie energii z pokarmu, pomaga utrzymać prawidłowo poziom cukru we krwi oraz zmniejsza uczucie głodu. Wspomaga przemianę glukozy w glikogen co może być korzystne w przypadku podniesienia wydolności i szybszej regeneracji powysiłkowej dla osób uprawiających sporty siłowo-wytrzymałościowe.
 • Wykazuje silne działanie przeciwutleniające, zmniejszając szkodliwy wpływ wolnych rodników na organizm.
 • Pełni rolę oczyszczająca w organizmie. Umożliwia wiązanie i wydalanie jonów metali ciężkich oraz przypuszcza się, ze może zmniejszać szkodliwy wpływ palenia tytoniu na zdrowie.
 • Bierze udział w syntezie tlenku azotu (II) NO, który odpowiedzialny jest za utrzymanie odpowiedniej elastyczności i rozszerzanie naczyń krwionośnych. Może to okazać się korzystne w przypadku niektórych problemów z układem krwionośnym np. nadciśnieniem tętniczym.
 • Na podstawie przeprowadzonych badan wiąże się pewne nadzieje z zastosowaniem kwasu alfa liponowego w łagodzeniu skutków cukrzycy typu 2. Wydaje się, że może on: zapobiegać powstawaniu polineuropatii cukrzycowych, zwiększać tolerancję na glukozę oraz obniżać insulinoodporność.

Więcej informacji o zastosowaniu kwasu alfa-liponowego znajdziesz tutaj.


SPOSÓB UŻYCIA

Produkt do użytku spożywczo-kosmetycznego.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Ze względu na niewystarczający stan wiedzy odradza się stosowanie przez kobiety w ciąże i karmiące piersią. Możliwe interakcje z lekami stosowanymi w przypadku cukrzycy oraz chemioterapii. Przypuszcza się, że może obniżać aktywność hormonów tarczycy.


BADANIA LABORATORYJNE


Do produktu Kwas alfa-liponowy dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail


BIBLIOGRAFIA


1. opieka.farm [dostęp: 2017-09-25]
2. www.webmd.com [dostęp: 2017-09-25]
3. care.diabetesjournals.org [dostęp: 2017-09-25]

***

Kraj pochodzenia: Chiny
Zastosowanie: Sporty siłowe, Sporty wytrzymałościowe, Oczyszczanie organizmu, Wsparcie wydolności
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  DOROTA W., W dniu: 15.04.2018

  5

 • Ocena: (5/5)

  Anna, W dniu: 29.06.2017

  Bardzo dobra jakość i wysoka skuteczność!