Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK
 • L-Teanina 150mg kapsułki
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • L-Teanina 150mg kapsułki
  rotator-prawo
  rotator-lewo

L-Teanina 150mg kapsułki

 • W magazynie: 352 sztuk
  17,50
  W magazynie: 352 sztuk
  17,50
  W magazynie: 191 sztuk
  39,00
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kapsułki z L-teaniną to suplement diety przeznaczony dla osób potrzebujących wyciszenia oraz chcących uwolnić się od stresu i napięcia. L-teanina jest aminokwasem występującym naturalnie w liściach zielonej herbaty (Camellia sinensis, C. japonica), a także w podgrzybku brunatnym (Xerocomus badius). L-teanina to związek przypominający budową dwa neuroprzekaźniki: glutaminian i GABA.

L-teanina wpływa kojąco na zszargane nerwy, łagodzi objawy napięcia i wspomaga koncentrację uwagi. Skutecznie pomaga w osiągnięciu stanu odprężenia przy jednoczesnym zachowaniu klarowności myślenia i czujności uwagi. Uważa się, że L-teanina ma zdolność wpływania na częstotliwość fal mózgowych – zwiększając aktywność fal alfa (α-1:8-10 Hz) w niedługim czasie od przyjęcia. Zakres fal alfa utożsamiany jest ze stanem głębokiej relaksacji i rozluźnienia, a także zwiększoną uwagą selektywną oraz pobudzeniem mentalnym.

Kapsułki z L-teaniną stanowią wartościowy suplement diety przeznaczony dla osób narażonych na stres i wykonujących intensywną pracę intelektualną.DZIAŁANIE I ZASTOSOWANIE

 • Zmniejsza napięcie i stres

L-teanina działa wyciszająco i kojąco na nerwy, wspomaga relaksację organizmu. Skutecznie pomaga uwolnić się od nadmiernego stresu i napięcia, nie powodując przy tym uczucia senności lub znużenia.

 • Sprzyja koncentracji i przyswajaniu wiedzy

L-teanina wpływa korzystnie na koncentrację, zwiększa klarowność myślenia i wspomaga funkcjonowanie poznawcze. Wyciszony i pozbawiony napięcia umysł jest bardziej odporny na dystrakcję, co wpływa korzystnie na procesy uczenia się i zapamiętywania. Ponadto L-teanina przyjmowana długofalowo wpływa ochronnie na komórki układu nerwowego.

 • Zwiększa kreatywność

L-teanina sprzyja kreatywnemu myśleniu i umożliwia znalezienie niestandardowych rozwiązań problemów. To w stanie relaksacji wpadają nam do głowy najlepsze i najbardziej twórcze pomysły. Uwolnienie się od nadmiernego stresu często pozwala spojrzeć na zadanie z innej perspektywy i przełamać ograniczające schematy poznawcze.

 • Działa synergistycznie z kofeiną lub teiną zawartą w kawie lub herbacie

Jeśli zależy nam na intensywnej i długotrwałej pracy umysłowej warto wziąć pod uwagę synergistyczne działanie L-teaniny z kofeiną zawartą w filiżance kawy lub herbaty (teina). L-teanina w tabletkach doskonale równoważy stan pobudzenia wywołany kofeiną, eliminuje fizyczne napięcie i skutecznie pozawala utrzymać skupienie uwagi na aktualnym zadaniu. Oba związki działają synergicznie zwiększając sprawność intelektualną, przyswajanie nowej wiedzy oraz podnosząc efektywność pracy.


SKŁADNIKI

1 kapsułka zawiera 150 mg L-teaniny.
Kapsułka żelatynowa.


SPOSÓB UŻYCIA

W ciągu dnia zaleca się przyjmować nie więcej niż 1 kapsułkę na raz, natomiast wieczorem można przyjąć od 1 do 3 kapsułek, aby poprawić jakość snu.

Suplement diety. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Suplementy diety nie zastąpią zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Bullet-proof Coffee?

Kapsułka L-teaniny z kawą lub mocną herbatą to fantastyczne połączenie, które warto spróbować, jeśli praca lub nauka nie idzie tak jak by się chciało. Nieprzypadkowo to połączenie uznano za jeden z najciekawszych nootropów, czyli składników zwiększających sprawność umysłową. W zasadzie można by umieścić l-teaninę w jednej kapsułce z kofeiną, ale aromatyczna kawa czy herbata smakują tak dobrze, że szkoda odbierać sobie tę przyjemność.


INTERAKCJE I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Ze względu na brak badań dotyczących wpływu L-teaniny na rozwój płodu, nie zaleca się stosowania tego preparatu w ciąży i w okresie karmienia piersią.

L-teanina uznawana jest za związek bezpieczny.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.


PRZECHOWYWANIE

Chronić przed światłem. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.


Produkt przebadany laboratoryjnie


ŹRÓDŁA


1. https://examine.com
2. Giesbrecht, T., Rycroft, J.A., Rowson, M.J., and De Bruin, E.A. (2010). The combination of L-theanine and caffeine improves cognitive performance and increases subjective alertness. Nutritional Neuroscience 13, 283–290.
3. Haskell, C.F., Kennedy, D.O., Milne, A.L., Wesnes, K.A., and Scholey, A.B. (2008). The effects of l-theanine, caffeine and their combination on cognition and mood. Biological Psychology 77, 113–122.
4. Kobayashi, K., Nagato, Y., Aoi, N., Juneja, L.R., Kim, M., Yamamoto, T., and Sugimoto, S. (1998). Effects of L-theanine on the release of alpha-brain waves in human volunteers. Nippon Nogeikagaku Kaishi-Journal of the Japan Society for Bioscience Biotechnology and Agrochemistry 72, 153–157.
5. Kimura, K., Ozeki, M., Juneja, L.R., and Ohira, H. (2007). L-Theanine reduces psychological and physiological stress responses. Biol Psychol 74, 39–45.
6. Nobre, A.C., Rao, A., and Owen, G.N. (2008). L-theanine, a natural constituent in tea, and its effect on mental state. Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition 17, 167–168.
7. Owen, G.N., Parnell, H., De Bruin, E.A., and Rycroft, J.A. (2008). The combined effects of L-theanine and caffeine on cognitive performance and mood. Nutritional Neuroscience 11, 193–198.

Producent – NANGA, Przemysław Figura

Zastosowanie: Koncentracja, Pamięć, Myślenie, Nastrój
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (4.50/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Al, W dniu: 26.07.2018

  Fajnie działa - rozluźniająco - pobudzająco.

 • Ocena: (4/5)

  aleksnader n., W dniu: 27.05.2018

  z koffeina jak i na sen ;)

 • Ocena: (5/5)

  Bartosz B., W dniu: 20.12.2017

  Przyszło i działa.

 • Ocena: (4/5)

  Sebastian S., W dniu: 14.11.2017

  Polecam!

 • Ocena: (5/5)

  Mikołaj B., W dniu: 07.08.2017

  Świetnie łączy się z czarną herbatą, ma działanie relaksujące, kojące nerwy i łagodzi też, stymulujące działanie kofeiny. Gorąco polecam formę sproszkowaną, dodawać do herbaty i wymieszać, wówczas efekt jest wyraźniejszy i dłuższy, niż w przypadku połykania kapsułek, i zapijania ich płynem.

 • Ocena: (5/5)

  Bartłomiej G., W dniu: 06.11.2015

  Produkt w postaci białego proszku. Nie próbowałem - od razu nabijałem do kapsułek. Działanie odczuwalne po ok. 30min, przyjemne uczucie jakby spędzić wieczór przy kominku w górach z kubkiem dobrej herbaty

 • Ocena: (5/5)

  Magiczny O., W dniu: 02.11.2015

  Świetne! Działa całkiem nieźle na moje tiki nerwowe, a przy tym nie zamula tak jak niektóre zioła. Przez ponad godzinę daje całkiem fajne uczucie błogostanu. W smaku jest trochę jak słodzik. Słabo rozpuszcza się w letniej wodzie, więc najlepiej zalać ją wrzątkiem razem z herbatą. Herbata zawiera teinę (kofeinę), która działa synergicznie z L-Teaniną. Odmula i daje uczucie błogostanu. (Komentarz przeniesiony ze starej wersji strony)

 • Ocena: (5/5)

  Michał M., W dniu: 11.09.2015

  Bardzo dobre działanie relaksacyjne.