Lanolina premium

To surowiec kosmetyczny pełniący często funkcję bazy dla kremów, maści i balsamów. Przydaje się także solo – natłuszcza i zmiękcza skórę.

  • ; 1
 • W magazynie: 68 sztuk
  14,90
  W magazynie: 68 sztuk
  14,90
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta Polska).

  Z uwagi na zwiększoną ilość zamówień termin realizacji może być opóźniony.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Lanolina jest surowcem, który od niepamiętnych czasów stosowany był do pielęgnacji skóry: miesza się ją praktycznie z większością surowców stosowanych w kosmetykach i środkach farmaceutycznych, takich, jak oleje, woski, tłuszcze, węglowodory parafinowe, przez co ułatwia ich wprowadzenie do różnych receptur. Nazwa jej wywodzi się od łacińskiego słowa “lano”, które oznacza wełnę.

Historia lanoliny rozpoczyna się wraz z historią hodowli owiec. Gdy dla owcy zbliża się czas strzyżenia, gruczoły łojowe odkładają na wełnie zwierzęcia grubą warstwę naturalnego tłuszczu, który chroni je przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy deszcz. Jego zawartość w strzyżonym runie waha się od 10 do 25% wagowych. Tłuszczopot ten wyodrębniany jest podczas prania wełny przed jej dalszym przerobem. Odzyskanie tłuszczu ze ścieków pralnic stało się początkiem przemysłu lanolinowego. Tłuszcz pozyskuje się tu w postaci emulsji O/W. Lanolinę oddziela się od wody przez odwirowanie i dzięki następnym operacjom prania i oczyszczania uzyskuje się materiał nadający się do celów kosmetycznych.

Lanolina stanowi bursztynowo-złotą, mazistą substancję o swoistym zapachu. Topi się ona w temperaturze 36-42°C. Zaliczana jest do grupy wosków.

Nie rozpuszcza się ona natomiast w wodzie, lecz jest w stanie wchłonąć jej dwukrotną ilość w stosunku do swojej wagi tworząc stabilną emulsję W/O. Stąd też lanolina stosowana jest chętnie jako naturalny emulgator. Działanie emulgujące wykorzystuje się w wielu preparatach: maściach farmaceutycznych, kremach nawilżających, odżywczych, ochronnych i na noc. Lanolina jest cenionym środkiem zwilżającym i dyspergującym.

Lanolina zajmuje czołową pozycję spośród naturalnych układów regulujących gospodarkę wodną skóry i zmiękczających naskórek. Naturalnym czynnikiem zmiękczającym skórę ludzką jest łój, który odgrywa istotną rolę w procesach regulacji jej wilgotności.

Elastyczność normalnej, zdrowej skóry zmniejsza się w wyniku utraty wody, przez co staje się ona popękana i szorstka. Środki zmiękczające skórę nie tylko zapobiegają temu zjawisku ale także mogą ponownie nawilżać skórę, utrzymując jej prawidłowy bilans wodny. Chociaż lanolina różni się pod względem chemicznym od łoju i spełnia u owcy inne zadanie, to jednak już w czasach starożytnych stosowano ją w jego zastępstwie.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Lanolina działa jak smar w pęknięciach warstwy rogowej, dzięki czemu powoduje gładkość i zmniejszenie szorstkości skóry.
 • Tworzy na powierzchni skóry filtr, wykazujący działanie okluzyjne, dzięki czemu zmniejsza się odparowywanie wody z naskórka o około 20%.
 • Zatrzymuje wodę w pobliżu powierzchni skóry w postaci zemulgowanej.
 • Wykazuje dużą zdolność penetracji, dobrze przenika w głąb naskórka.


ZASTOSOWANIE

 • Można ją używać w kosmetyce kolorowej, np. w pomadkach czy błyszczykach do ust w celu poprawienia efektu zdyspergowania barwnika. Często preparaty takie składają się głównie z pigmentu zdyspergowanego w wysokogatunkowej lanolinie.
 • Surowiec ten można także stosować jako nośnik substancji czynnych, np. w preparatach farmaceutycznych, zawierających tlenek cynku.
 • W niewielkich ilościach lanolina stosowana jest jako środek przetłuszczający w mydłach i w wyrobach zawierających detergenty syntetyczne, gdzie zapobiega ich wysychaniu i pękaniu.
 • Od dawna znane są jej właściwości jako środka oczyszczającego, wygładzającego i natłuszczającego. Ze względu na te cechy lekarze dermatolodzy i kosmetolodzy stosują ją jako bazę lub nośnik w maściach, kremach, balsamach, materiałach opatrunkowych.


SKŁAD


Lanolina 100%. Jakość premium!

Należy pamiętać, że lanolina, podobnie jak każdy produkt naturalny, może w znaczny sposób różnić się składem procentowym poszczególnych składników. Ze składników lanoliny na szczególną uwagę zasługuje wydzielana z niej frakcja alkoholowa, którą określa się mianem alkoholi lanolinowych lub eucerytu. Największą część tej frakcji stanowią sterole, w których dominujący udział ma cholesterol, naturalny czynnik natłuszczający warstwy rogowej skóry ludzkiej. Układ ten jest powszechnie cenionym składnikiem wielu kremów i maści.


BADANIA LABORATORYJNE


Jakość oferowanych produktów jest dla nas bardzo ważna. Testujemy każdą partię w naszym laboratorium. Do Produktu Lanolina dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


Kraj pochodzenia: Polska
Zastosowanie: pielęgnacja ciała, pielęgnacja twarzy
Ostrzeżenia: do użytku zewnętrznego

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Kamila B., W dniu: 27.11.2020

  Bardzo dobra dla suchej skóry, polecam.

 • Ocena: (5/5)

  Katarzyna P., W dniu: 20.09.2020

  Swietne natłuszczenie i nawilżenie, nie to co ropopochodne kremy popularne.

 • Ocena: (5/5)

  Beata W., W dniu: 08.01.2020

  W dobrej cenie i jakości.

 • Ocena: (5/5)

  Anna D., W dniu: 23.11.2019

  Bardzo dobry produkt.

 • Ocena: (5/5)

  Małgorzata P., W dniu: 16.08.2019

  O. K

 • Ocena: (5/5)

  Małgorzata S., W dniu: 11.12.2018

  Produkt bardzo dobrej jakości! Godny polecenia!

 • Ocena: (5/5)

  Bożena D., W dniu: 07.02.2017

  Dzięki lanolinie mogę w prosty i szyki sposób zrobić sobie krem.

 • Ocena: (5/5)

  Agnieszka P., W dniu: 31.12.2016

  super

 • Ocena: (5/5)

  Beata B., W dniu: 26.03.2016

  Przepis na magiczny krem :) Lanolina Masło kakaowe Olej z makadamia Olej z gotu kola Olej moringa Olej konopny Olejek eteryczny ylang ylang Kwas hialuronowy Cenne składniki, cudowne zapachy i piękna cera :)

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK