• Nostrzyk żółty ziele
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Nostrzyk żółty ziele
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Nostrzyk żółty ziele
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Melilotus officinalis

Nostrzyk żółty ziele

Poprawia krążenie krwi, zapobiega tworzeniu się zakrzepów, uszczelnia naczynia krwionośne.

 • W magazynie: 0 sztuk
  6,90
  W magazynie: 0 sztuk
  6,90
 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Nostrzyk żółty – ziele

Nostrzyk żółty (Melilotus officinalis) wspiera prawidłowe krążenie krwi i dba o kondycję naczyń krwionośnych. Działa rozkurczowo i łagodnie uspokaja.

W medycynie ludowej ze świeżego ziela nostrzyka przygotowywano papkę, którą nakładano na żylaki, opuchlizny, obrzęki i czyraki. Napary z ziela stosowano w przypadku gorączki i przeziębienia, kaszlu oraz dolegliwości ze strony dróg oddechowych i układu pokarmowego. Spożywały je także kobiety karmiące, aby zwiększyć laktację. Nieco rzadziej nostrzyk wykorzystywano w leczeniu reumatyzmu, a na przełomie XIX i XX w. opisano jego właściwości uspokajające. Jeszcze dawniej, w starożytności, napary z nostrzyka zalecano na bóle głowy, a okładami z ziela leczono owrzodzenia skóry i zapalenie oka.


NOSTRZYK ŻÓŁTYDZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Ziele nostrzyka zawiera kumarynę – aktywny lakton o udokumentowanym działaniu przeciwzakrzepowym. Dzięki niej nostrzyk usprawnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, poprawiając krążenie obwodowe i mózgowe. Sprawne krążenie natomiast minimalizuje ryzyko powstawania zakrzepów prowadzących do zawału bądź udaru mózgu.
 • Nostrzyk pozytywnie wpływa również na naczynia krwionośne – wzmacnia je i uszczelnia. A dobra kondycja naczyń jest niezbędna, aby pozbyć się żylaków i hemoroidów.
 • Nostrzyk wykazuje ponadto działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, dzięki któremu pomaga złagodzić bóle w układzie pokarmowym i oddechowym. Lekko rozluźnia także mięśnie szkieletowe, a tym samym uspokaja i odpręża.

[1, 2]


NOSTRZYK ŻÓŁTYZASTOSOWANIE

 • w celu poprawy krążenia obwodowego i mózgowego
 • dla wzmocnienia naczyń krwionośnych
 • dla relaksu
 • zewnętrznie w celu złagodzenia obrzęków, siniaków i stłuczeń


SKŁAD


Nostrzyk żółty – ziele suszone 100%. Surowiec najwyższej jakości!


NOSTRZYK ŻÓŁTYDAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Nostrzyk żółty – herbata (ziele cięte):

1 łyżkę ziela zalać szklanką wrzącej wody, parzyć 30 minut pod przykryciem, przecedzić. Spożywać po pół szklanki naparu 2-3 razy dziennie. Mocny napar z większej ilości ziela można zastosować w postaci okładów na obrzęki nóg, żylaki, siniaki, stłuczenia, hemoroidy.


Intrakt:

Jest najsilniejszym preparatem z nostrzyka. Aby go przygotować, należy zalać ziele gorącym alkoholem w stosunku 1:5. Macerować minimum 7 dni. Zażywać po 5 ml 3 razy dziennie. Można go także wykorzystać jako składnik maści lub kremu.


Uwaga! Nostrzyk może być stosowany nie dłużej niż 2-3 tygodnie.


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na roślinę, niewydolność wątroby lub nerek. Nie podawać dzieciom.

Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe oraz ze skłonnością do skaz krwotocznych powinny zachować szczególną ostrożność.

Działania niepożądane

Zbyt wysokie dawki nostrzyka lub jego długotrwałe stosowanie może wywołać wewnętrzne krwawienia, krwiomocz, nudności, zawroty głowy, bóle brzucha i uszkodzenia nerek oraz wątroby.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Nostrzyk żółty jest rośliną jednoroczną lub dwuletnią z rodziny bobowatych (Fabaceae). Pochodzi i występuje naturalnie w Europie i w Azji, ale dotarł także do Ameryki Północnej i Nowej Zelandii. W Polsce jest gatunkiem obcym, ale bardzo pospolitym. Najlepiej rośnie w miejscach dobrze nasłonecznionych oraz na glebach suchych i wapiennych. Często można go spotkać w pobliżu siedlisk ludzkich, przy drogach, na polach, pastwiskach i łąkach.

Nostrzyk osiąga od 70 do 120 cm wysokości. Posiada rozgałęzioną, dość cienką i łamliwą łodygę, która przechyla się, gdy roślina jest wysoka. Liście trójlistkowe – składają się z trzech mniejszych listków o długości do 3 cm, kształcie odwrotnie lancetowatym i drobno ząbkowanych brzegach. Od spodu są nieco jaśniejsze i krótko owłosione. Kwiaty nostrzyka są jasnożółte i mają kształt typowy dla roślin motylkowych. Tworzą pionowe, groniaste kwiatostany na szczytach łodyg. Po zapyleniu przekształcają się w owalne, niepękające strąki z pojedynczymi nasionami.


BADANIA LABORATORYJNE


Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.

Do produktu Nostrzyk żółty ziele dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy
 • Specyfikację jakościową
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


BIBLIOGRAFIA


1. http://rozanski.li
2. https://bialczynski.pl
3. http://www.pfaf.org
4. https://pl.wikipedia.org

***

Część rośliny: ziele
Tradycyjna medycyna: Europejska
Kraj pochodzenia: Polska
Zdrowie: Stres, napięcie, Sprawne krążenie
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji, Nie stosować u małych dzieci

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Bogusław D., W dniu: 30.08.2020

  ok.

 • Ocena: (5/5)

  Twiggy, W dniu: 27.08.2020

  Super produkt w świetnej cenie! Polecam!

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK