Ochrona - mieszanka 100% olejków eterycznych Nanga

Nasza interpretacja słynnego “olejku czterech złodziei”. Mieszanka olejków eterycznych wspierająca organizm podczas infekcji bakteryjnych i wirusowych. Niezastąpiona pomoc w trakcie sezonu jesienno-zimowego.

    • ; 1
  • W magazynie: 0 sztuk
    15,98
    W magazynie: 0 sztuk
    15,98
    Dodaj
    do ulubionych
  • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

  • Produkt chwilowo niedostępny.

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Ochrona – mieszanka 100% olejków eterycznych NANGA

Nasza mieszanka “Ochrona” to kompozycja 100% olejków eterycznych zorientowana przede wszystkim na wsparcie układu odpornościowego podczas infekcji w sezonie jesienno-zimowym.

Inspirowana jest słynną miksturą “czterech złodziei”, znaną w medycynie ludowej od czasów późnego średniowiecza, kiedy to Europę nawiedziła epidemia dżumy. Ówczesna “mieszanka złodziejska”, czy też “zbójecka”, nie składała się jednak z olejków eterycznych, a z octów aromatycznych, zyskujących na popularności w tamtych czasach. Istnieje kilka wersji legendy na ten temat. Najbardziej znana opowiada o czterech francuskich złodziejach, którzy znaleźli łatwy sposób na wzbogacenie się: podczas gdy dżuma zbierała śmiertelne żniwo, oni okradali zmarłych. Nie obawiali się choroby, ponieważ chroniła ich ów słynna mieszanka octów aromatycznych. Inne wersje mówią, że miksturę stworzyli lekarze lub zielarze, a stosowali ją nie złodzieje, a więźniowie grzebiący zmarłych.

Legenda o słynnej “mieszance złodziejskiej” przetrwała po dzień dzisiejszy. Najczęściej mówi się o połączeniu ze sobą: goździków, cynamonu, rozmarynu, eukaliptusa i cytryny, choć źródła mówią także o innych roślinach aromatycznych, takich jak: piołun, tatarak, czosnek, gałka muszkatołowa, czy mięta.

Niewątpliwie, dziś dysponujemy już o wiele bardziej skutecznymi lekami przeciwko dżumie, czy innym poważniejszym chorobom. Jeśli chodzi o te lżejsze infekcje, z pewnością możemy zaczerpnąć inspiracji z wielowiekowej tradycji lecznictwa ludowego i wesprzeć organizm mieszanką aromatyczną – tym razem ze 100% olejków eterycznych, a nie z ziołowych octów.

Aktualne badania na temat właściwości olejków eterycznych potwierdzają ich przeciwbakteryjne działanie. Szczególnie silne pod tym kątem są: olejek goździkowy i cynamonowy.

Mieszankę warto stosować w trakcie sezonowych infekcji oraz przy zupełnie innych okazjach np. dla poprawy nastroju i pobudzenia koncentracji, rozgrzania zmarzniętego ciała, a także dla uśmierzenia bólu mięśni oraz stawów.

Olejki zawarte w mieszance tworzą przepiękną, korzenną kompozycję zapachową z ziołowymi i cytrusowymi nutami – świetnie więc nadaje się do aromatyzacji pomieszczeń. Zachęcamy do eksperymentowania i dzielenia się pomysłami! :)

Nasza autorska kompozycja “Ochrona” składa się z:

  • Zimnotłoczonego olejku eterycznego z pomarańczy słodkiej
    Wspaniały, słodki i soczysty aromat; znany i uwielbiany przez większość. Dodaje energii, redukuje napięcia i stres oraz działa antybakteryjnie. Świetnie komponuje się z korzennymi zapachami, poprawia nastrój i rozpromienia szare dni.
  • Olejku eterycznego z eukaliptusa promienistego
    Klasyk wśród olejków, ważny sprzymierzeniec w kuracji infekcji dróg oddechowych. Niweluje uczucie zmęczenia, koi bóle głowy, dodaje energii, a także działa przeciwzapalnie.
  • Olejku eterycznego goździkowego
    Uwodzi intensywnym korzennym aromatem. Niweluje uczucie zmęczenia, rozgrzewa oraz koi bóle mięśni i stawów. Warto stosować w trakcie infekcji i przeziębień oraz podczas pracy umysłowej.
  • Olejku eterycznego z rozmarynu lekarskiego
    Inhalacje olejkiem rozmarynowym odblokowują zatkany nos i zatoki, wzmacniają pamięć i koncentrację. Olejek działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a stosowany miejscowo uśmierza bóle mięśni oraz stawów.
  • Olejku eterycznego cynamonowego z kory
    Intensywny, ciepły i niezwykle przyjemny zapach, charakterystyczny dla cynamonu. Wspomaga koncentrację, działa pobudzająco i rozgrzewa ciało. Wspiera organizm podczas infekcji górnych dróg oddechowych.

WAŻNE!
Z powodu obecności olejku eterycznego z eukaliptusa promienistego, nie należy stosować mieszanki u dzieci poniżej 10 roku życia. Dotyczy to także dyfuzowania w ich pobliżu.

Dodatek zimnotłoczonych olejków eterycznych z cytryny oraz ze słodkiej pomarańczy sprawia, że mieszanka może działać fotouczulająco; z tego powodu należy uważać i po nałożeniu jej na skórę, nie powinno się wystawiać jej na promieniowanie słoneczne przez najbliższe 12 godzin.

Warto pamiętać, że olejki cytrusowe szybko ulegają oksydacji i psują się. Aby wydłużyć termin przydatności mieszanki, dobrze jest trzymać szczelnie zamkniętą buteleczkę w ciemnym i chłodnym miejscu (najlepiej w lodówce).


WŁAŚCIWOŚCI:

  • antybakteryjny
  • przeciwgrzybiczy
  • przeciwzapalny
  • pobudzający
  • kojący bóle mięśni
  • przeciwreumatyczny
  • rozgrzewający
  • poprawiający nastrój


ZASTOSOWANIE

  • inhalacje podczas infekcji dróg oddechowych
  • inhalacje/masaże w stanach przemęczenia, apatii
  • miejscowo na bóle mięśni i stawów
  • rozgrzewający masaż dla przemarzniętych kończyn
  • wdychanie/dyfuzowanie w trakcie pracy umysłowej
  • aromatyzacja pomieszczeń
  • dodatek do ekologicznych detergentów


SPOSÓB UŻYCIA

  • Aromatyzacja powietrza – dodaj kilka kropel do wody w dyfuzorze ultradźwiękowym. Dyfuzuj, gdy domownicy chorują lub żeby nadać pomieszczeniom pięknego, korzennego zapachu. Mieszanka jest dość intensywna, lepiej nie przesadzić z ilością.
  • Masaż – maksymalnie 3 – 4 krople dodaj do łyżki stołowej (15 ml) oleju bazowego (np. ze słodkich migdałów, jojoba) i wymieszaj. Wmasuj w okolice klatki piersiowej, przemarznięte stopy lub miejsce objęte bólem (mięśnie, stawy).
  • Inhalacja na zimno – wdychaj prosto z buteleczki.
  • Inhalacja parowa – 3 – 4 krople mieszanki dodaj do miski z gorącą wodą; opary wdychaj z zamkniętymi oczami pod przykryciem z ręcznika.
  • Gorący kompres – do miski z gorącą wodą dodaj 3 – 4 krople, całość wymieszaj, a następnie zwilż ręcznik lub bawełnianą ścierkę w wodzie, a następnie przyłóż do obolałych stawów.
  • Poranny prysznic – 2-3 krople mieszanki nanieś na kafelki w kabinie prysznicowej. Parująca, ciepła woda sprawi, że olejki zaczną unosić się razem z nią. To świetny sposób na rozpoczęcia dnia!


SKŁAD


Olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy, cytrynowy zimnotłoczony,z eukaliptusa promienistego, goździkowy, rozmarynowy, cynamonowy z kory. Bez dodatków. Najwyższa jakość!


OSTRZEŻENIA


Stosować wyłącznie rozcieńczony. Unikać kontaktu z oczami, uchem wewnętrznym oraz wrażliwymi okolicami. Nie powinien być używany przez kobiety karmiące, w ciąży oraz dzieci poniżej 10 roku życia. Tylko do użytku zewnętrznego.


BIBLIOGRAFIA


1. Praca zbiorowa pod redakcją A. K. Smakosza i M. Dąsala, EPIDEMIE od historycznych postaci leku po Covid-19, Acta uroborosa, Częstochowa 2021
2. P. Siejak i inni, Multidisciplinary Studies of Folk Medicine “Five Thieves’ Oil” (Olejek Pięciu Złodziei) Components, Molecules 2021, 26
3. J. Góra, A. Lis, Najcenniejsze olejki eteryczne, Część I, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź 2019
4. R. Tisserand, R. Young, Essential Oil Safety: A Guide for Health Care Professionals, 2nd edition, 2014
5. V.A. Worwood, The complete book of essential oils and aromatherapy, New World Library, 2016



Aromat: cytrusowy, korzenny, ciepły
Zastosowanie: inhalacje parowe i na zimno przy infekcjach dróg oddechowych, kompresy w terapii reumatyzmu, masaże przeciwbólowe, masaże regenerujące mięśnie
Ostrzeżenia: stosować rozcieńczony, unikać kontaktu z oczami i uchem wewnętrznym

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

    Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

      OK