Nanga

Olejek goździkowy 100% eteryczny Nanga

13,89 zł
  • Cena za 100ml:138,90 zł
Wybierz opcję
W magazynie 190 szt
Olejek goździkowy 100% eteryczny Nanga
Olejek goździkowy 100% eteryczny Nanga
Olejek goździkowy 100% eteryczny Nanga
Olejek goździkowy 100% eteryczny Nanga

Opis produktu

Olejek goździkowy 100% eteryczny Nanga

Olejek eteryczny goździkowy pozyskiwany jest z goździków – wysuszonych pąków kwiatowych goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum). Goździkowiec jest drzewem pochodzącym z Wysp Korzennych. Aby pozyskać z niego goździki, trzeba zebrać jego pąki kwiatowe jeszcze zanim się rozwiną, a następnie je ususzyć. Cały goździkowiec pięknie pachnie, ponieważ jego olejek eteryczny powstaje nie tylko w pąkach kwiatowych, ale też w młodych pędach i liściach. Jednak olejek najlepszej jakości to ten, który pochodzi wyłącznie z pąków.

Olejek goździkowy pachnie nadzwyczaj słodko i miło, chociaż w pierwszej chwili w nos kłuje jego intensywna ostrość, która przysłania inne nuty zapachowe. Kiedy jednak przyzwyczaimy się do niej, poczujemy aromat słodkich, korzennych ciastek, podkreślony delikatną nutką miętowej świeżości. W połączeniu z olejkami cytrusowymi (a są to nie tylko pomarańcza, cytryna, czy grejpfrut, ale też trawa cytrynowa, werbena hiszpańska, mirt cytrynowy i bergamotka) goździk wypada oszałamiająco. Pasują do niego również inne olejki korzenne: cynamon, imbir, anyż, kurkuma.

Główny składnik olejku, eugenol, wykazuje silne właściwości znieczulające, antyseptyczne i przeciwzapalne, co wykorzystuje się w stomatologii. Olejek goździkowy lub sam eugenol są składnikami leków dentystycznych, past do zębów, gum do żucia i płynów do płukania ust. Ale goździki były używane w tych celach już wcześniej. Dawniej, gdy bolał ząb, wcierano w dziąsła zmielone goździki lub żuto je w całości. Goździki wraz z innymi przyprawami były też środkiem do codziennego czyszczenia jamy ustnej. W Indiach do dziś możemy kupić proszek do zębów, który składa się ze zmielonych goździków, kardamonu, cynamonu i ajurwedyjskich ziół.


WŁAŚCIWOŚCI

  • Olejek goździkowy to produkt o właściwościach przeciwbólowych, znieczulających i antyseptycznych, dzięki którym:

- pomaga zmniejszyć bóle zębów,

- doskonale nadaje się do płukania jamy ustnej i gardła przy stanach zapalnych oraz infekcjach,

- skutecznie dezynfekuje skórę.

  • Olejek goździkowy zastosowany w masażu czy w kąpieli wnika głęboko w skórę i przynosi ulgę dla stawów i mięśni. Łagodzi bóle artretyczne i reumatyczne oraz nerwobóle. Rozluźnia i rozgrzewa zmęczone mięśnie.
  • Olejek ten warto wykorzystać również w aromaterapii lub przy tworzeniu własnych perfum. Delektowanie się jego zapachem jest nie tylko przyjemne, ale też zdrowe. Związki lotne olejku wpływają pozytywnie na układ nerwowy – podnoszą nastrój, pobudzają umysł i sprzyjają koncentracji, a dodatkowo uśmierzają bóle głowy.

[1, 2, 3, 4]


ZASTOSOWANIE

  • Do pielęgnacji jamy ustnej.
  • Do oczyszczania skóry.
  • Do masażu bolących mięśni i stawów oraz w nerwobólach.
  • Do inhalacji przy bólach głowy, obniżonym nastroju, zmęczeniu.
  • Jako naturalny odstraszacz owadów.


SPOSÓB UŻYCIA

Uwaga – olejek goździkowy jest drażniący dla skóry. Stosuj go zawsze w dużym rozcieńczeniu, a przed zastosowaniem zrób próbę na małej powierzchni skóry.

  • Kominek aromaterapeutyczny – do kominka aromaterapeutycznego wlej do pełna wodę i dodaj 3 – 5 kropel olejku. Na dole rozpal świeczkę. Przebywaj blisko kominka, aby wdychać jak najwięcej związków lotnych.
  • Inhalacja na zimno – nanieś 1 – 2 krople olejku na chusteczkę i inhaluj się nią kilka razy dziennie.
  • Kąpiel – 5 – 15 kropli olejku dodaj do wanny z gorącą wodą i dobrze wymieszaj. Zanurz się w wodzie na co najmniej 20 minut. Nie używaj środków myjących (najlepiej wziąć prysznic przed kąpielą z olejkami).
  • Masaż – 10 – 15 kropel olejku dodaj do 50 ml oleju bazowego (np. z orzechów makadamia) i wymieszaj. Olej możesz nieco podgrzać.
  • Inne – w przypadku bolącego zęba nanieś kroplę olejku na patyczek do uszu, a następnie wetrzyj go dokładnie w okolice zęba.


SKŁAD


Olejek z pąków kwiatowych goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum) 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!


DOBRZE ŁĄCZY SIĘ Z


Dobrze łączy się z: olejkiem bergamotkowym, olejkiem geraniowym, olejkiem lawendowym, olejkiem mandarynkowym, olejkiem z drzewa herbacianego, a także olejkiem ylang ylang.


CIEKAWOSTKI


Ze względu na swój intensywny, korzenny zapach, stosowany był dawniej jako afrodyzjak.


OSTRZEŻENIA


Jest to olejek o bardzo silnym działaniu, nie należy stosować więcej niż 2-3 krople w zabiegach (masaże, kąpiele, płukanki). Tak jak wszystkich olejków eterycznych, nie należy stosować go bezpośrednio na skórę – należy go uprzednio rozcieńczyć.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Goździkowiec korzenny (Syzygium aromaticum) to inaczej czapetka pachnąca. Należy do rodziny mirtowatych. Występuje dziko na Wyspach Korzennych, a w uprawie występuje na całym Półwyspie Malajskim, na Zanzibarze i Madagaskarze, w Indiach, na Sri Lance i w Brazylii. Goździkowiec jest drzewem lub krzewem tropikalnym wysokim na 12 m. Jego eliptyczne liście pokryte są gruczołami, które, podobnie jak pąki kwiatowe, produkują olejek goździkowy. Rozkwitłe kwiaty goździkowca wyglądają jak czerwone goździki, z których wyrasta na szczycie pęk białych, cienkich pręcików. Owocami tego drzewa są purpurowe jagody o wydłużonym kształcie.


INFORMACJE TECHNICZNE

  • Kraj pochodzenia Indonezja
  • Metoda pozyskiwania destylacja z parą wodną
  • Użyta część rośliny pąki kwiatowe
  • Kolor przejrzysty bladożółty do żółtego
  • Intensywność zapachu intensywny, ostry, korzenny zapach
  • Główne składniki eugenol 73%, kariofilen 16%, octan eugenylu 8%
  • Konsystencja średnia
  • Temperatura zapłonu >65 °C
  • Gęstość względna 1,055 g/ml
  • Alergeny eugenol 73,3 %


BADANIA LABORATORYJNE


Jakość oferowanych przez nas olejków jest dla nas bardzo ważna.

Do produktu olejek goździkowy dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

  • Specyfikację jakościową
  • Certyfikat analizy
  • Listę alergenów
  • IFRA
  • Kartę charakterystyki (SDS)

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail


BIBLIOGRAFIA


1. Aromaterapia i inne terapie naturalne. Wyd. Rea. 2006
2. https://pl.wikipedia.org
3. https://www.aromaweb.com
4. https://pl.wikipedia.org



Właściwości

Opinie (31)

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.

Wprowadzając i zatwierdzając swoje dane, wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera na zasadach określonych w Regulaminie

O nas
Uwielbiamy zioła i chcemy dzielić się nimi z Wami! Współpracując z producentami z Polski oraz z różnych zakątków świata, stale rozwijamy naszą unikalną, bardzo bogatą ofertę. Dodatkowo współdziałamy z lokalnymi zielarzami, którzy pozyskują dla nas dzikie, rodzime zioła szanując zasady zrównoważonego zbioru. Zajmujemy się również uprawą wybranych roślin na naszym ekologicznym polu w Wiśniewce. Obecnie nie tylko sprowadzamy, uprawiamy, zbieramy i sprzedajemy zioła, ale także dzielimy się wiedzą na ich temat. Zajrzyj na nasz Magiczny Blogród, aby dowiedzieć się więcej!
Kontakt

Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00

Obserwuj nas

© MagicznyOgród 2025. All Right Reserved.
e-commerce platform by

Metody dostawy
InPost
GLS
DPD
Poczta Polska
Metody płatności
Visa
MasterCard
Przelewy24
BLIK
PayPal
more