Olejek eteryczny goździkowy pozyskiwany jest z goździków – wysuszonych pąków kwiatowych goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum). Goździkowiec jest drzewem pochodzącym z Wysp Korzennych. Aby pozyskać z niego goździki, trzeba zebrać jego pąki kwiatowe jeszcze zanim się rozwiną, a następnie je ususzyć. Cały goździkowiec pięknie pachnie, ponieważ jego olejek eteryczny powstaje nie tylko w pąkach kwiatowych, ale też w młodych pędach i liściach. Jednak olejek najlepszej jakości to ten, który pochodzi wyłącznie z pąków.
Olejek goździkowy pachnie nadzwyczaj słodko i miło, chociaż w pierwszej chwili w nos kłuje jego intensywna ostrość, która przysłania inne nuty zapachowe. Kiedy jednak przyzwyczaimy się do niej, poczujemy aromat słodkich, korzennych ciastek, podkreślony delikatną nutką miętowej świeżości. W połączeniu z olejkami cytrusowymi (a są to nie tylko pomarańcza, cytryna, czy grejpfrut, ale też trawa cytrynowa, werbena hiszpańska, mirt cytrynowy i bergamotka) goździk wypada oszałamiająco. Pasują do niego również inne olejki korzenne: cynamon, imbir, anyż, kurkuma.
Główny składnik olejku, eugenol, wykazuje silne właściwości znieczulające, antyseptyczne i przeciwzapalne, co wykorzystuje się w stomatologii. Olejek goździkowy lub sam eugenol są składnikami leków dentystycznych, past do zębów, gum do żucia i płynów do płukania ust. Ale goździki były używane w tych celach już wcześniej. Dawniej, gdy bolał ząb, wcierano w dziąsła zmielone goździki lub żuto je w całości. Goździki wraz z innymi przyprawami były też środkiem do codziennego czyszczenia jamy ustnej. W Indiach do dziś możemy kupić proszek do zębów, który składa się ze zmielonych goździków, kardamonu, cynamonu i ajurwedyjskich ziół.
- pomaga zmniejszyć bóle zębów,
- doskonale nadaje się do płukania jamy ustnej i gardła przy stanach zapalnych oraz infekcjach,
- skutecznie dezynfekuje skórę.
[1, 2, 3, 4]
Olejek z pąków kwiatowych goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum) 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!
Dobrze łączy się z: olejkiem bergamotkowym, olejkiem geraniowym, olejkiem lawendowym, olejkiem mandarynkowym, olejkiem z drzewa herbacianego, a także olejkiem ylang ylang.
Ze względu na swój intensywny, korzenny zapach, stosowany był dawniej jako afrodyzjak.
Jest to olejek o bardzo silnym działaniu, nie należy stosować więcej niż 2-3 krople w zabiegach (masaże, kąpiele, płukanki). Tak jak wszystkich olejków eterycznych, nie należy stosować go bezpośrednio na skórę – należy go uprzednio rozcieńczyć.
Goździkowiec korzenny (Syzygium aromaticum) to inaczej czapetka pachnąca. Należy do rodziny mirtowatych. Występuje dziko na Wyspach Korzennych, a w uprawie występuje na całym Półwyspie Malajskim, na Zanzibarze i Madagaskarze, w Indiach, na Sri Lance i w Brazylii. Goździkowiec jest drzewem lub krzewem tropikalnym wysokim na 12 m. Jego eliptyczne liście pokryte są gruczołami, które, podobnie jak pąki kwiatowe, produkują olejek goździkowy. Rozkwitłe kwiaty goździkowca wyglądają jak czerwone goździki, z których wyrasta na szczycie pęk białych, cienkich pręcików. Owocami tego drzewa są purpurowe jagody o wydłużonym kształcie.
Jakość oferowanych przez nas olejków jest dla nas bardzo ważna.
Do produktu olejek goździkowy dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail
1. Aromaterapia i inne terapie naturalne. Wyd. Rea. 2006
2. https://pl.wikipedia.org
3. https://www.aromaweb.com
4. https://pl.wikipedia.org
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas