• Olej bakuchi / babchi / bu gu zhi 50ml
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Olej bakuchi / babchi / bu gu zhi 50ml
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Psoralea corylifolia

Olej bakuchi / babchi / bu gu zhi 50ml

 • 49,90
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.


  Z uwagi na ogromną ilość zamówień termin realizacji może ulec wydłużeniu.


  Po przyjęciu zamówienia do realizacji nie ma możliwości jego edycji.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Olej bakuchi poprawia koloryt skóry, włosów i paznokci dzięki temu, że pobudza produkcję melaniny. Pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry, a co najważniejsze, sprzyja gojeniu się niekorzystnych zmian dermatologicznych.

Olej bakuchi tłoczony jest z nasion rośliny Psoralea corylifolia. Występuje ona głównie w Indiach i w Chinach i posiada wiele lokalnych nazw, np.: babći, babchi, bakući, bakuchi, kakuch, babechi, bu ku zhi, czy kushtanashini. Każda część tej rośliny: korzenie, pędy, liście, nasiona i kwiaty, stosowana jest od zamierzchłych czasów w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej i chińskiej.

Nasiona Psoralea corylifolia charakteryzują się rzadko spotykanymi wśród roślin właściwościami. Kushtanashini oznacza dosłownie „pogromca trądu” i to właśnie tę chorobę leczono dawniej za pomocą nasion oraz pozyskiwanego z nich oleju. Stosowano je również w przypadku wszelkich chorób skóry, takich jak łuszczyca, bielactwo, czy egzema, a także wcierano w wysypki i inne nieestetycznie zmiany skórne oraz w siwe włosy. Wykorzystywano je przy infekcjach i grzybicach skórnych, a nawet nakładano na rany po ukąszeniach jadowitych węży lub skorpionów. Olej i nasiona zażywane były również doustnie jako środek wspomagający trawienie, dodający energii, napotny, moczopędny, a także, co ciekawe, jako afrodyzjak.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne [1]:

Olej z nasion babchi zawiera mnóstwo aktywnych związków, dzięki którym:

 • wspiera prawidłową produkcję melaniny i pobudza pigmentację skóry dotkniętej bielactwem,
 • poprawia koloryt skóry, włosów i paznokci, pomaga przywrócić kolor siwym włosom,
 • pozytywnie wpływa na kondycję skóry i pomaga zredukować różne zmiany dermatologiczne,
 • łagodzi zmiany zapalne pojawiające się na skórze,
 • redukuje wypryski i wysypki skórne,
 • sprzyja gojeniu się wrzodów,
 • działa antyseptycznie.


ZASTOSOWANIE

Olej bakućim stosuje się zewnętrznie w celu złagodzenia zmian dermatologicznych lub do codziennej pielęgnacji skóry, włosów i paznokci.


SKŁADNIKI

Olej z nasion Psoralea corylifolia 100%. Surowiec najwyższej jakości.

Niektóre z najistotniejszych związków bioaktywnych zawartych w nasionach bakuchi to psoralen i inne furanokumaryny, bakuchiol – pigment, korylifonol i jego pochodne, flawonoidy, izoflawony, limonen, terpineol, linalol, bakuchicyna, bavachina, korylina, sterole, kwasy tłuszczowe, kumestany i inne.


SPOSÓB UŻYCIA

Nanieść niewielką ilość oleju na skórę i wmasowywać go kulistymi ruchami przez kilka minut. Stosować 2 razy dziennie.

Aby uzyskać najlepsze efekty, olej należy stosować regularnie przez minimum kilka-kilkanaście miesięcy.


PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować na otwarte rany.

Ostrzeżenia

Psoralea corylifolia uwrażliwia skórę na promienie ultrafioletowe, co może spowodować oparzenia słoneczne, dlatego podczas stosowania oleju nie należy wystawiać skóry na słońce i inne źródła promieniowania UV. Wrażliwość na słońce może się utrzymywać przez kilka dni po zaprzestaniu stosowania.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Psoralea corylifolia to jednoroczna roślinka z rodziny bobowatych. Jej występowanie rozciąga się od Iranu aż po Chiny, obejmuje także Bliski Wschód i kraje Południowej Afryki. Spotykana jest zwykle na równinach i w dolinach. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione i rośnie na glebach piaszczystych i gliniastych.
Psoralea corylifolia osiąga 60-120 cm wysokości. Posiada cienką, rozgałęzioną łodygę. Porośnięta jest szerokimi, szaro-zielonymi liśćmi o sercowatym lub jajowatym kształcie i wyraźnym unerwieniu. Ich brzegi są powcinane, a blaszka pokryta jest z obu stron drobnymi włoskami. Kwiaty są purpurowe i mają kształt typowy dla kwiatów motylkowych. Tworzą kuliste lub owalne kwiatostany na szczytach łodyg. Po przekwitnięciu przekształcają się w brunatne strąki składające się z okrągłych, spłaszczonych torebek z nasionami o długości 5 mm. Nasiona są czarno-brązowe, mają nerkowaty kształt, a ich długość wynosi 2-4 mm.

INFORMACJE DODATKOWE

Pojemność buteleczki: 50 ml


BIBLIOGRAFIA


1. Psoralea corylifolia Linn.—“Kushtanashini”. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
2. https://examine.com
3. >http://ayurvedicoils.com
4. http://www.planetayurveda.com
5. https://www.mdidea.com
6. http://pfaf.org

***

Kraj pochodzenia: Indie
Zastosowanie: Masaż, Pielęgnacja włosów, Pielęgnacja ciała, Zdrowe włosy i paznokcie, Do ciemnych włosów
Ostrzeżenia: Do użytku zewnętrznego, Fotouczulający

Masz pytanie? Napisz do nas

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK