Olejek brzozowy pozyskiwany jest z kory brzozy cukrowej (Betula lenta), która występuje naturalnie w Apallachach – górach leżących we wschodniej części Ameryki Północnej. Brzoza cukrowa jest bogatym źródłem salicylanu metylu, czyli pochodnej aspiryny. Związek ten to naturalny antybiotyk i antyseptyk, a ponadto działa przeciwzapalnie. Olejek brzozowy zawiera go aż 98%, dlatego wykorzystywany jest we wspomaganiu kuracji przeziębień, do oczyszczania organizmu z drobnoustrojów oraz do dezynfekcji skóry, tkanin, pomieszczeń i różnych powierzchni.
Brzoza cukrowa odgrywała ważną rolę w tradycyjnym lecznictwie rdzennych Indian Północnoamerykańskich, którzy pozyskiwali z niej korę i sok. Z kory sporządzali wywary mające służyć jako środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Sok pijali wiosną, aby wzmocnić odporność i przywrócić sobie witalność po zimowych miesiącach.
Olejek brzozowy to nie tylko sojusznik zdrowia, ale też ciekawy produkt aromatyczny. Nanieś kilka kropli na chusteczkę i uważnie go powąchaj. W pierwszej chwili pachnie jak eukaliptus, a niektórym skojarzy się pewnie z lekarstwem. Jednak po dokładnym „przyjrzeniu się” temu zapachowi, można w nim wyczuć delikatną, cukierkową słodycz, która fantastycznie uzupełnia eukaliptusową świeżość olejku.
[1, 2]
Olejek z kory brzozy cukrowej (Betula lenta) 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!
Olejek może powodować podrażnienia skóry i należy używać go w dużych rozcieńczeniach. Nie powinien być stosowany przez kobiety ciężarne. Tylko do użytku zewnętrznego.
Olejkiem cedrowym, olejkiem pichtowym, olejkiem świerkowym , olejkiem z drzewa różanego, olejkiem z rumianku marokańskiego, olejkiem frankincense, olejkiem cytrynowym, olejkiem ze słodkiej pomarańczy i olejkiem z gorzkiej pomarańczy, olejkiem z mięty zielonej, olejkiem z nasion pietruszki, olejem copaiba.
Brzoza cukrowa (Betula lenta), zwana też brzozą wiśniową, pochodzi ze wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Rośnie naturalnie w Apallachach, tworząc rozległe lasy liściaste razem z bukami, lipami i klonami. Zadomowiła się także w Europie, gdzie została sprowadzona w wieku XVIII. Osiąga 20-25 m wysokości. Pokryta jest ciemnoszarą, popękaną korą. Jej liście są jajowate, o zaostrzonych końcach i ząbkowanych brzegach. Kwiaty kwitną późną wiosną. Zebrane są kotki męskie i żeńskie. Żeńskie sterczą do góry i są krótkie, męskie są długie i zwisające. Po zapyleniu się kwiatów żeńskich pojawiają się owocostany przypominające małe szyszki.
Jakość oferowanych przez nas olejków jest dla nas bardzo ważna.
Do produktu olejek brzozowy dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail>.
1. http://rozanski.li
2. https://pl.wikipedia.org
3. https://pl.wikipedia.org
4. https://pl.wikipedia.org
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas