h2. *Olejek cedrowy (z kory cedru atlaskiego) 100% eteryczny Nanga*
Naturalny *olejek cedrowy z kory cedru atlaskiego*, pozyskiwany jest z wiecznie zielonego drzewa _Cedrus atlantica_, które osiąga nawet do 35 m wysokości. Cedr atlaski występuje naturalnie w górach Atlasu, pasma w północno – zachodniej Afryce. Olejek wykorzystywany był w medycynie i kosmetyce wszystkich cywilizacji antycznych, a w starożytnym Egipcie używano go także do balsamowania zwłok.
Kąpiele z dodatkiem olejku cedrowego doskonale wspomogą leczenie infekcji dróg moczowych. Masaże i wcieranie olejku to świetny sposób na poradzenie sobie z problemami skórnymi, inhalacje natomiast załagodzą infekcje dróg oddechowych, w tym przewlekłe zapalenie oskrzeli. Specyficzny, drzewny aromat sprawia, że szczególnie lubią go mężczyźni, a dzięki swoim ściągającym i silnie antyseptycznym charakterze, idealnie nadaje się jako składnik wody lub kremu po goleniu.
W sprzedaży posiadamy również olejek z
drewna cedru atlaskiego z upraw organicznych.
!
!
!
Dobrze łączy się z olejkiem wetiwerowym, olejkiem cyprysowym, olejkiem lawendowym, olejkiem paczulowym, olejkiem neroli , olejkiem rozmarynowym, olejkiem z rumianku marokańskiego, olejkiem z eukaliptusa promienistego.
!
Słowo „cedr” oznacza „moc” i pochodzi od arabskiego słowa „kedron”. Drzewo cedrowe używane jest w tradycyjnej medycynie tybetańskiej, a także jako kadzidło świątynne.
!
Olejek cedrowy nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Należy unikać kontaktu z oczami i uchem wewnętrznym. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.
!100 °C*
* Gęstość względna *0,935 g/ml*
* Alergeny *limonen < 0,1%*
!
Jakość oferowanych przez nas olejków jest dla nas bardzo ważna.
Do produktu *olejek cedrowy* dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
* *Specyfikację jakościową*
* *Certyfikat analizy*
* *Listę alergenów*
* *Oświadczenie GMO*
* *IFRA*
* *Kartę charakterystyki (MSDS)*
"W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail(Kontakt)":mailto:maglab@nanga.com.pl
!
1. P. Davis, „Aromaterapia od A do Z czyli poradnik leczenia zapachami”, Wydawnictwo OPUS, Łódź, 1993
2. C. Walters, „Aromaterapia - Ilustrowany przewodnik”, Könemann, 2001