Naturalny olejek eteryczny niaouli pozyskiwany jest z listków i gałązek drzewa gatunku Melaleuca viridiflora, należącego do rodziny mirtowatych oraz do tego samego rodzaju, co drzewo herbaciane (Melaleuca alternifolia) i drzewo kajeputowe (Melaleuca leucadendron). W swoim zapachu przypomina olejek eukaliptusowy i kajeputowy, co spowodowane jest bardzo wysoką zawartością tego samego związku w olejkach: 1,8 – cyneolu.
Wdychanie olejku ułatwia oddychanie, działa wykrztuśnie i antyseptycznie. Warto stosować go w inhalacjach podczas przeziębień i infekcji dróg oddechowych. Zabiegi pielęgnacyjne z jego dodatkiem głęboko oczyszczają skórę. Kąpiele oraz masaże wzbogacone olejkiem niaouli koją bóle mięśni i stawów. Jego główny składnik, 1,8 – cyneol jest tzw. promotorem przejścia, czyli zwiększa przenikanie innych substancji przez skórę – warto zatem mieszać go z innymi olejkami eterycznymi np. o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, wzmocni to ich działanie.
[1, 2, 3]
Olejek eteryczny niaouli (Melaleuca viridiflora) 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!
Olejkiem bazyliowym, olejkiem kajeputowym, olejkiem z drzewa herbacianego, olejkiem z eukaliptusa, olejkiem jałowcowym, olejkiem żywotnikowym, olejkiem z kopru włoskiego, miętowym (olejkiem z mięty zielonej i olejkiem z mięty pieprzowej).
Drzewo potocznie nazywane jest “papierowym” (ang. “paperbark tree”) ze względu na charakterystyczną korę, która łuszczy się i odpada przypominając papier. Ta “papierowa kora” służy rdzennej ludności, jako budulec do wykonywania naczyń, szałasów oraz materiał na opał.
Nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 4 roku życia, nie wolno także używać go w ich obecności. Kobiety karmiące oraz w ciąży przed użyciem powinny się skonsultować z lekarzem prowadzącym. Do użytku zewnętrznego. Olejek przed użyciem rozcieńczyć.
Niaouli (Melaleuca viridiflora) to wiecznie zielone drzewo, dorastające nawet do 20 metrów wysokości. Pochodzi z Australii oraz Nowej Gwinei, uprawiane jest także na Madagaskarze, skąd pozyskujemy nasz olejek. Posiada charakterystyczną, łuszczącą się “papierową” korę oraz puszyste, białe kwiaty przypominające szczotki do butelek. Olejek eteryczny znajduje się w liściach oraz gałązkach rośliny.
1. V. A. Worwood, The complete book of essential oils and aromatherapy, New World Library 2016
2. P. Davis, Aromaterapia od A do Z czyli poradnik leczenia zapachami, Wydawnictwo Opus, Łódź 1993
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas