Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej pozyskiwany jest z gatunku Salvia sclarea, nie należy mylić go z olejkiem wytwarzanym z szałwii lekarskiej (Salvia officinalis). Szałwia muszkatołowa to dwuletnia roślina pochodząca z północnych rejonów obszaru śródziemnomorskiego, ale spotykana jest także w niektórych obszarach w Afryce Północnej i Azji Środkowej. Już w starożytności uważana była za leczniczą, stosowano ją w leczeniu bezpłodności i uważano, że przedłuża życie.
Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej znany jest przede wszystkim ze swoich uspokajających i rozluźniających właściwości. Szczególnie polecany jest osobom w stanach nadmiernego stresu i niepokoju. Ludzie cierpiący na bezsenność również powinni skorzystać z jego silnie relaksującego charakteru np. rozpylając go w sypialni przed snem. Olejek posiada też działanie przeciwskurczowe, co czyni go wspaniałym remedium na dolegliwości trawienne, związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, a także bóle menstruacyjne. Jako środek antyseptyczny, świetnie nadaje się do inhalacji podczas infekcji dróg oddechowych, czy też do odkażania ran i zacięć. Dodatek niewielkich ilości olejku do kosmetyków przyniesie piękną i zadbaną skórę. Działa jak naturalny antyperspirant, kąpiele z jego dodatkiem wspomogą więc walkę z nadmierną potliwością. Wmasowany bądź rozpylony w powietrzu sprawdzi się również jako afrodyzjak.
Olejkiem cedrowym, olejkiem lawendowym, olejkiem jaśminowym, olejkiem z drzewa sandałowego, olejkiem bergamotkowym, olejkiem neroli i olejkiem ze słodkiej pomarańczy.
Stosowanie olejku z szałwii muszkatołowej może wywoływać bardzo wyraziste i ciekawe sny, które łatwiej zapamiętać. Polecany jest także do użytku artystom i osobom pracującym twórczo, pozytywnie wpływając na ich natchnienie.
Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej używany jest w aromaterapii znacznie częściej, niż ten pozyskiwany z szałwii lekarskiej, ponieważ zawiera on bardzo duże ilości substancji trującej – tujonu.
W XVI wieku do piwa dodawano olejek z szałwii muszkatołowej z powodu jego euforycznych i polepszających nastrój właściwości. Niestety taki trunek powodował straszliwy ból głowy.
Kobiety w ciąży oraz karmiące nie powinny stosować olejku z szałwii muszkatołowej.
Podczas kuracji tym olejkiem nie należy pić alkoholu, ponieważ może to prowadzić do nieprzyjemnego stanu, który opisywany jest jako narkotyczny. Może powodować senność, dlatego nie zaleca się stosowania go przed prowadzeniem pojazdów.
Do stosowania zewnętrznego.
Jakość oferowanych przez nas olejków jest dla nas bardzo ważna.
Do produktu olejek z szałwii muszkatołowej dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail
1. C. Walters, Aromaterapia – ilustrowany przewodnik, Wydawnictwo Könemann, Köln 2001
2. P. Davis, Aromaterapia od A do Z, czyli poradnik leczenia zapachami, Wydawnictwo OPUS, Łódź 1993
3. I. Konopacka-Brud, W.S. Brud, Aromaterapia dla każdego, Studio Astropsychologii 2002
4. http://www.rozanski.ch
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas