• Palo Santo stożki
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Palo Santo stożki
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Palo Santo stożki
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Palo Santo stożki

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  19,90
  W magazynie: 0 sztuk
  19,90
  Dodaj
  do ulubionych
 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Palo santo, czyli „święte drzewo”, to drzewo z gatunku Bursera graveolens. Występuje w Ameryce Środkowej i w północnej części Ameryki Południowej. Jego drewno jest bardzo wysoko cenione i szeroko wykorzystywane w kulturze, medycynie oraz do produkcji perfum i naczyń do yerba mate. Posiada swój unikalny zapach, który zawdzięcza bogactwu olejków eterycznych. Zapach ten może się nieco różnić u każdego drzewa, ale podstawowa nuta jest nie do podrobienia i nie da się jej zapomnieć.

Palo santo od czasów inkaskich stanowi element rdzennej kultury mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej. Pali się je podczas ceremonii z magicznymi roślinami, modlitw, czy rytuałów oczyszczających. Jego zapach i dym służą rozbudzaniu świadomości i zakotwiczaniu jej w chwili teraźniejszej. Obok zapachu palo santo nie da się przejść obojętnie, gdyż momentalnie ściąga nas do tu i teraz.

Według szamanów, zapach i dym palo santo przyciąga pozytywne moce, podnosi wibracje i wprawia w dobry nastrój. Można okadzać nim pomieszczenia, siebie i innych każdego dnia, szczególnie w sytuacjach zmęczenia psychicznego, przygnębienia i rozbieganych myśli.


SPOSÓB UŻYCIA


Stożki wykonane z rozdrobnionego drewna palo santo zachowują się jak typowe kadzidła stożkowe. Wystarczy je podpalić na ognioodpornej powierzchni, a będą się one tliły aż to całkowitego spalenia, uwalniając swój zapach.

***

Kraj pochodzenia: Ekwador
Zastosowanie: odprężenie i nastrój

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK