• Ropucha i Jaguar - Ralph Metzner
    rotator-prawo
    rotator-lewo

Ropucha i Jaguar - Ralph Metzner

  • 28,98
  • Produkt chwilowo niedostępny.

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

5-meo-DMT to jedna z najpotężniejszych substancji psychoaktywnych, jaką poznała ludzkość. W świecie przyrody występuje w niektórych proszkach sporządzanych do wdychania i noszących nazwę epena bądź paricá. Przygotowuje się je z żywicy wyciągniętej z kory niektórych drzew z rodzaju Virola. Specyfików tych używają Indianie z plemion Tukano, Waika i Yanomama oraz innych ludów zamieszkujących zachodnią Amazonię i dorzecze Orinoko. W Ameryce Południowej są one nazywane „nasieniem słońca”. Ich zażycie wywołuje doświadczenie wyjścia z ciała i stan dysocjacji, dzięki któremu szamani mogą nawiązać kontakt z dobrymi, podtrzymującymi życie duchami, pomagającymi w leczeniu i we wróżbach, a także w przeciwdziałaniu złym duchom.

5-meo-DMT występuje też w jadzie ropuchy z gatunku Bufo alvarius, która zamieszkuje amerykańską pustynię Sonora. Tej właśnie niezwykłej substancji jest poświęcona niniejsza książka, zawierająca opisy prowadzonych od ponad trzydziestu lat eksperymentów ujawniających jej potencjał leczniczy.

„Ralph Metzner był jednym z tych, którzy w latach sześćdziesiątych nie obawiali się zapuszczać w obszary nieznane zachodniej nauce i konsekwentnie je penetrował nawet w tej mrocznej epoce, gdy oficjalnie zakazywano badań nad doświadczeniem psychodelicznym. Ropucha i jaguar to najnowszy wkład w nasze rozumienie substancji dostarczanych nam przez naturę – substancji, których odpowiednie wykorzystanie może otworzyć nasze oczy na wielkie misteria i możliwości przemiany.”

– dr Charles Grob, profesor psychiatrii na Uniwersytecie Kalifornijskim

„Ropucha i jaguar to dzieło niezwykłe, które bez wątpienia zyska miano ‘klasyki’ gatunku. Zgromadzone w tej książce informacje zachęcają do prowadzenia badań klinicznych nad 5-metoksy-DMT, przede wszystkim jeśli chodzi o leczenie weteranów cierpiących na przewlekły stres pourazowy. Badania nad 5-metoksy-DMT powinny też cieszyć się wielkim zainteresowaniem psychofarmakologów, ponieważ tryptaminy to pochodne aminokwasu o nazwie tryptofan i występują w ciele człowieka w sposób naturalny. Tego rodzaju poszukiwania badawcze mogłyby przyczynić się do rozwiązania zagadki niezwykłych stanów świadomości i doświadczeń mistycznych, które u pewnych osób pojawiają się spontanicznie.”

– dr Stanislav Grof, autor Najdalszej podróży i Kosmicznej gry

Dr Ralph Metzner (ur. 1936) – amerykański psycholog i prychofarmakolog; jeden z najwybitniejszych badaczy odmiennych stanów świadomości, który w latach sześćdziesiątych XX wieku prowadził, razem z Timothym Learym i Richardem Alpertem, słynny harwardzki Projekt Badań nad Psylocybiną.

SPIS TREŚCI

Przedmowa / Charles S. Grob
Przedmowa / Stanislav Grof

Raport z undergroundowych badań terenowych
Doświadczenia z paleniem jadu ropuchy
Dawki efektywne i dysocjacyjne
Czynniki jednostkowe mające wpływ na intensywność przeżyć
Sposób przyjmowania i czas oddziaływania
Świadomość kosmiczna, transcendencja i dysocjacja
Spekulacja
Szamańskie uzdrawianie duchowe podczas rytuałów grupowych
Jak radzić sobie z potencjalnymi zagrożeniami?
Stany opętania
Nadużycia ze strony przewodników psychodelicznych
Wciąganie 5-MEO-DMT do nosa
Wykorzystanie “Jaguara” do wspomagania uzdrowienia
Przygotowania, integracja i ćwiczenia hatha jogi
Amplifikacja doświadczeń prenatalnych i perinatalnych
Rebirthing i uzdrawianie w wodzie
Wnioski

_____________________

Format A5
Liczba stron 124
ISBN 9788388922473

Masz pytanie? Napisz do nas

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK