Selaginella lepidophylla

Róża Jerychońska

 • W magazynie: 369 sztuk
  6,90
  W magazynie: 369 sztuk
  6,90
  W magazynie: 74 sztuk
  8,90
  W magazynie: 0 sztuk
  13,90
  W magazynie: 32 sztuk
  54,90
  W magazynie: 19 sztuk
  64,90
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.


  Z uwagi na ogromną ilość zamówień termin realizacji może ulec wydłużeniu.


  Po przyjęciu zamówienia do realizacji nie ma możliwości jego edycji.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Róża jerychońska to zwinięta i wyschnięta roślinka z pustyni, która po umieszczeniu w niewielkiej ilości wody potrafi ożyć i całkowicie rozwinąć się w ciągu dwóch godzin! Fantastycznie nadaje się na prezent i stanowi ciekawy element dekoracyjny domu. Jest rośliną długowieczną i będzie nam towarzyszyć przez wiele lat.

Różą jerychońską nazywa się obecnie dwa gatunki roślin: Anastatica hierochuntica i Selaginella lepidophylla. Ta pierwsza pochodzi z Ziemi Świętej i występuje w Północnej Afryce oraz w południowo-zachodniej Azji. Tę drugą znajdziemy na pustyniach południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Ameryki Środkowej i Południowej. Oba powyższe gatunki mają niesamowitą zdolność do przetrwania okresu suszy w postaci suchej, zwiniętej kuli, często przenoszonej przez wiatr.

Róża oferowana przez nas to Selaginella lepidophylla, czyli Widliczka łuskowata. Potrafi ona przeżyć wiele miesięcy bez wody i światła, aby w ciągu kilku godzin dostępu do wody rozwinąć swoje liście i zazielenić się – stąd też nazwa „Zmartwychwstanka”. Hiszpańscy misjonarze, którzy przybyli do Nowego Świata, gdzie później miały powstać Stany Zjednoczone, wykorzystywali tę roślinę, żeby pokazać rodzimym mieszkańcom, na czym polega zmartwychwstanie.

Uprawa róży jerychońskiej

Aby podziwiać ten mały cud rozkwitania, rośliny nie trzeba sadzić. Wystarczy nalać do miseczki lub podstawki niewielką ilość wody i zanurzyć w niej korzonki rośliny. Woda powinna być przegotowana! Różę należy umieścić w dobrze oświetlonym miejscu. Będzie się rozwijać przez 1,5-2 godziny.

Przez tydzień można pozostawić ją w wodzie, a potem należy ją wyjąć i znów pozwolić jej uschnąć i zwinąć się w kłębek. Róża jerycho, jak każdy sukulent, potrzebuje minimum 2 tygodnie suszy. Pozostawiona w wodzie zbyt długo, może pokryć się pleśnią!

Cykl rozkwitania można powtórzyć dowolną ilość razy. Róża jest tak trwała, że nawet nasze wnuczęta będą się nią cieszyć. Co ciekawe, roślina ta w każdym cyklu może wyglądać nieco inaczej. Na początku jest brązowa, a po kilku cyklach zaczyna się zielenić.

Warto wiedzieć, że róża w stanie rozwiniętym oczyszcza powietrze pomieszczeń, w których rozkwita i znakomicie usuwa zapach dymu tytoniowego. 

Symbolika

Róża jerychońska jest rośliną legendarną, o której snuto wiele opowieści. Według jednej z nich, kiedy Najświętsza Maria Panna, w czasie ucieczki z Nazaretu do Egiptu, przejeżdżała przez wzgórza miasta Jerycho, to zaschnięte kłębki róży rozkwitły i zazieleniły się na jej widok, a nie była to pora deszczowa. Matka Boska naznaczyła je znakiem krzyża i obdarowała życiem wiecznym, jak również właściwościami uzdrawiającymi. Do dziś wierzy się, że ta rzadka roślina sprowadza szczęście i pokój do domu. Symbolizuje narodziny, śmierć i zmartwychwstanie, dlatego święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy to idealna okazja, by dać róży rozkwitnąć.

ROZMIARY RÓŻ

Mała (około 5 cm w stanie zwiniętym, 15 cm rozwinięta)
Duża (około 8 – 10 cm zasuszona, 25 cm rozwinięta)
Bardzo duża (12 – 18 cm zasuszone, do 40 cm rozwinięte)

***

Kraj pochodzenia: Meksyk

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz D., W dniu: 24.03.2020

  Przepiękna !!

 • Ocena: (5/5)

  Wiesław Z., W dniu: 28.02.2020

  super

 • Ocena: (5/5)

  Aneta J., W dniu: 04.01.2020

  Fascynująca roślina, faktycznie oczyszcza powietrze. Polecam.

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof S., W dniu: 22.10.2019

  róża spoko

 • Ocena: (5/5)

  Magdalena B., W dniu: 26.09.2019

  Piękny, zdrowy kwiat.

 • Ocena: (5/5)

  Danka, W dniu: 05.12.2018

  Piękna!

 • Ocena: (5/5)

  Irena B., W dniu: 17.03.2017

  Produkt zgodny z opisem. Szybka dostawa. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  brak b., W dniu: 04.04.2016

  Bardzo ładna roślina. Zamówiłem małą wersje, a dostałem piękny i spory okaz. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Tadeusz B., W dniu: 24.02.2016

  ok

 • Ocena: (5/5)

  adam t., W dniu: 06.11.2015

  Jakosc super.Po 12h 80% roslinki ozylo i "dzieje" sie dalej. Testowalem z kilku zrodel ale to jest zdecydowanie najlepsze! Roza najlepszej jakosci jaka kiedykolwiek kupilem :-) Zdecydowanie polecam !!

 • Ocena: (5/5)

  Tomasz B., W dniu: 15.09.2015

  produkt bezpiecznie zapakowany, róża żywa (zazieleniła się), wszystko sprawnie i fachowo przeprowadzone.

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK