• Sananga korzeń
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Sananga korzeń
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Tabernaemontana undulata

Sananga korzeń

Z korzenia sanangi (T. undulata) sporządza się napar, który służy jako krople do oczu.

  • ; 1
 • W magazynie: 4 sztuk
  18,65
  W magazynie: 4 sztuk
  18,65
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta Polska).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Sananga – korzeń do sporządzania własnych kropli

Nazwą sananga określa się zarówno roślinę, jak i krople do oczu, które z niej powstają. Te krople to święta medycyna rdzennych Indian z Ameryki Południowej. Jest charakterystyczna dla plemion Kaxinawa, Matsés, Katukina, Kuntanawa, Yawanawá i Shipibo. Może być używana solo bądź jako dopełnienie i wzmocnienie ceremonii ayahuaski lub kambo. Celem jej stosowania jest przede wszystkim poprawa widzenia i zwiększenie czujności, co przydaje się na polowaniach. Ale działanie sanangi przejawia się nie tylko w aspekcie fizycznym, lecz także umysłowym i duchowym. Indianie wierzą, że medycyna ta ułatwia wgląd w siebie, pomaga poszerzyć perspektywę postrzegania codziennych spraw, sprzyja wchodzeniu w stan medytacji, a także może wywoływać świadome sny.

Sananga podbiła serca ludzi Zachodu i dziś jest powszechnie sprowadzana do Europy oraz USA. Można spotkać ją w formie gotowych kropli lub w postaci suszu przeznaczonego do ich sporządzenia w domu. Obie formy kupicie w naszym sklepie.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Sananga poprawia wzrok i spostrzegawczość,
 • pozytywnie wpływa na zdrowie oczu dotkniętych wadą wzroku, zaćmą, jaskrą czy AMD,
 • ułatwia wejście w stan medytacji i głębokiego spokoju,
 • sprzyja koncentracji,
 • wspiera w pielęgnowaniu dobrej więzi z samym sobą.


ZASTOSOWANIE


Susz przeznaczony jest do samodzielnego sporządzania kropli do oczu.


SKŁAD


Sananga (Tabernaemontana undulata) – korzeń 100%. Surowiec najwyższej jakości!


DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Aby otrzymać krople do oczu z korzeni sanangi, wystarczy sporządzić napar. Na 1 g suszu przypada 10 ml wrzącej wody. Całość należy przykryć i odstawić do mocnego naciągnięcia i wystygnięcia. Korzeń można też podgotować, aby szybciej naciągnął. Następnie napar należy przefiltrować. Dobrze jest go zużyć w miarę szybko, aby się nie zepsuł. Należy go przechowywać w lodówce, w wyparzonym uprzednio naczyniu. Nie należy go zamrażać!


PRZECIWWSKAZANIA


Sananga przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Tabernaemontana undulata należy do rodziny toinowatych – Apocynaceae. Roślina ta jest niewysokim drzewem lub krzewem osiągającym do 10 m wysokości. Rośnie w lasach deszczowych Ameryki Południowej i Środkowej. Wytwarza duże, połyskujące liście o intensywnie zielonej barwie i lancetowatym kształcie. Rodzi urokliwe, białe kwiaty o pięciu płatkach, przypominające kształtem małe wiatraczki. W ich miejscu pojawiają się następnie zielonkawe, półkuliste owoce z nasionami w środku.


ŹRÓDŁA


1. Tabernaemontana undulata. http://tropical.theferns.info
2. Sananga eye drops. https://katukina.com
3. Sananga. https://psychedelictimes.comKraj pochodzenia: Peru
Zdrowie: Zdrowe oczy
Zastosowanie: koncentracja
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (4.25/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (3/5)

  Rafał S., W dniu: 26.05.2021

  Po pierwsze, nie jest to produkt do picia co nawet jest na etykiecie. Więc nie wiem czemu ktoś wpadł na pomysł żeby pić, on w ten sposób nawet nie zadziała. Po drugie niestety nie przypomina mi ani trochę prawdziwej Sanangi w działaniu. Szczerze, organoleptyka tego co wychodzi za nalewka z tego mówi mi że to nie ta roślina.

 • Ocena: (5/5)

  Łukasz, W dniu: 14.05.2021

  Na mnie podziałała bardzo mocno (może nawet i narkotycznie), fizycznie dosyć nieprzyjemnie (choć być może przez to, że jakiś czas przed zakropleniem oczu wypiłem yerba mate), ale pozwoliła ona pozbyć się dręczących mnie negatywnych myśli w ostatnim czasie. Jeżeli już ktoś się zdecyduje na ten produkt, polecam zacząć od bardzo dużych rozcieńczeń, tak jak napisał Pan Krzysztof.

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof F., W dniu: 31.03.2021

  Na koncentrację i pamięć, nie tylko na dobry wzrok, stosujemy na początku bardzo małe ilości ok 1/4 łyżeczki i zalewamy gorąca woda wypijamy po 15 min. Całość a najlepiej zmielić.

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK