• Styrax Honduras
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Styrax Honduras
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Styrax Honduras

 • 8,49
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Styrax Honduras to półprzezroczysta żywica o karmelowej barwie i konsystencji gęstego miodu. Nazywana bywa płynnym bursztynem. Pozyskiwana jest z ambrowca balsamicznego (Liquidambar styraciflua), rosnącego i uprawianego nie tylko w Hondurasie, ale też w innych krajach Ameryki Środkowej, w Meksyku i w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Drzewo to nazywane jest słodką gumą (ang. sweet gum, American sweet gum) ze względu na specyficzny zapach wytwarzanej żywicy.

Hondurańskie plantacje służące pozyskaniu żywicy pielęgnowane są przez Indian z plemienia Pech. Podobnie jak inne żywice, tę również pozyskuje się poprzez nacięcia w korze. Po wykonaniu nacięć, zbieracze wracają po miesiącu, aby zebrać krople, które wypłynęły na powierzchnię kory.

Zapach styraksu hondurańskiego może z początku wydawać się odpychający. Żywica powąchana prosto z buteleczki pachnie jak klej butapren. Nie należy jednak zniechęcać się na tym etapie, ponieważ żywica podgrzana nad płomieniem wydziela zupełnie inną i bardzo interesującą woń – intensywnie słodką, przypominającą syrop klonowy, przyprawy korzenne i plastik.

Te intrygujące nuty zapachowe wykorzystywane są dziś w produkcji ekskluzywnych perfum. Dawniej żywica pełniła rolę opatrunku na rany oraz leku na przeziębienia i infekcje płucne. Prawdopodobnie balsamowano nią zwłoki. Stosowana była od zamierzchłych czasów – jej szczątki odnaleziono w inkaskich grobowcach.


SKŁAD

Styrax Honduras 100%. Surowiec najwyższej jakości!


ZASTOSOWANIE

Produkt aromatyczny.


SPOSÓB UŻYCIA

Umieść odrobinę żywicy w kominku aromaterapeutycznym, rozpal świeczkę i delektuj się niezwykłym aromatem styraksu hondurańskiego. Żywicę tę możesz również wykorzystać do wyrobu perfum.


BIBLIOGRAFIA


1. https://pl.wikipedia.org
2. http://www.albertvieille.com
3. http://www.albertvieille.com

***

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (4.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (4/5)

  Beata, W dniu: 16.12.2019

  Jest go mało w dużym pojemniku i jest nim oblepiona zewnętrzna ścianka pojemnika.

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK