• Teonanácatl. Święte Grzyby - Ralph Metzner
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Teonanácatl. Święte Grzyby - Ralph Metzner

 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Teonanácatlem czyli „świętymi grzybami” Aztekowie nazywali grzyby przynoszące wizje podczas starożytnych ceremonii magicznych i szamańskich obrzędów uzdrawiania. Hiszpańscy zakonnicy, którzy w trakcie konkwisty zetknęli się z tymi obyczajami, traktowali je jako diabelskie rytuały. Dopiero w XX wieku zachodni badacze – antropolodzy, religioznawcy i mykolodzy – przyznali godne miejsce tej tradycji jako autentycznej ścieżce poszukiwań duchowych.

Niektórzy z nich pozwolili sobie nawet na twierdzenie, że stanowi ona pozostałość po najstarszych praktykach religijnych, dzięki którym doszło do uczłowieczenia istot człekokształtnych. Rozwój wyobraźni i słowotwórstwa pod wpływem grzybów psylocybinowych skłonił wielu badaczy do uważniejszego przyjrzenia się tej tematyce, a wyizolowanie z tych grzybów substancji pycho-aktywnej czyli psylocybiny przez dr. Alberta Hofmanna przyczyniło się do wybuchu rewolucji psychodelicznej w latach sześćdziesiątych XX wieku.

Teonanácatl to kompendium wiedzy na temat fascynującej biologii, historii i psychofarmakologii „świętych grzybów”, a także zbiór niezwykle intrygujących opowieści oraz świadectw ich użytkowników. Dzieło bez którego niemożliwe jest zrozumienie fenomenu kultury psychodelicznej, ale i kultury w ogóle.

„Fantastyczny zbiór informacji naukowych, anegdot historycznych oraz świadectw na temat magicznych grzybów psylocybinowych… Dzieło, które szybko zostanie uznane za prawdziwy skarb.”- dr Andrew Weil, autor Samouzdrawiania „To wybitne dzieło gromadzi niezwykle istotne informacje ze świata psychodelicznego” – dr Myron Stolaroff, pionier badań psychodelicznych

dr Ralph Metzner (ur. 1936) – amerykański psycholog i psychofarmakolog; jeden z najwybitniejszych badaczy odmiennych stanów świadomości, który w latach sześćdziesiątych XX wieku prowadził, razem z Timothym Learym i Richardem Alpertem, słynny harwardzki Projekt Badań nad Psylocybiną.

Spis treści

WPROWADZENIE AMERYKAŃSKIE GRZYBY WYWOŁUJĄCE WIZJE
1 ETNOMYKOLOGIA A WYSTĘPOWANIE GRZYBÓW PSYLOCYBINOWYCH
2 GLOBALNA EKOLOGIA, WYSTĘPOWANIE I POTENCJAŁ GRZYBÓW
3 CUDOWNE GRZYBY, CZYLI DZIEDZICTWO R. GORDONA WASSONA
4 BIOCHEMIA I NEUROFARMAKOLOGIA GRZYBÓW PSYLOCYBINOWYCH
5 HISTORIA STOSOWANIA PSYLOCYBINY W PSYCHOTERAPII
6 EKSPERYMENTALNY MISTYCYZM I ZMIANA ZACHOWAŃ WIĘŹNIÓW:
DWA KLASYCZNE BADANIA HARWARDZKIEGO PROJEKTU PSYLOCYBINOWEGO
7 BIEŻĄCE PROJEKTY BADAWCZE DOTYCZĄCE PSYLOCYBINY
8 INICJACJA “ARCYKAPŁANA”
9 PIERWSZE DOŚWIADCZENIA WYNIESIONE
Z HARWARDZKIEGO PROJEKTU PSYLOCYBINOWEGO
10 PRZEKAZY DOŚWIADCZEŃ OD DUCHÓW GRZYBÓW

_______________________

Wydanie I
Format A5
Liczba stron 300
ISBN 978-83-88922-38-1
Wydawnictwo Okultura
Waga 0,35kg

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK