• Yerba Santa pęk
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Yerba Santa pęk
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Eriodictyon californicum

Yerba Santa pęk

 • W magazynie: 52 sztuk
  19,56
  W magazynie: 52 sztuk
  19,56
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.


  Z uwagi na ogromną ilość zamówień termin realizacji może ulec wydłużeniu.


  Po przyjęciu zamówienia do realizacji nie ma możliwości jego edycji.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Yerba santa to aromatyczna roślina zielna rodem z Meksyku i południowej części Stanów Zjednoczonych. Palona jako kadzidło wytwarza niepowtarzalny, ciepły i jednocześnie bardzo świeży aromat. Pachnie zdecydowanie ziemiście-ziołowo, ale w tle czuć delikatną nutkę słodyczy.

Yerba santa (Eriodictyon californicum) należy do rodziny ogórecznikowatych. Posiada zdrewniałą łodygę i długie, wąskie listki. Jej kwiaty mają kształt dzwonków i jasnofioletowy kolor. Możemy spotkać ją rosnącą w północnoamerykańskich lasach lub w rozległych formacjach krzewów zwanych chaparralami.

Hiszpańska nazwa „yerba santa” oznacza dosłownie „święte ziele”. Roślina ta jest elementem tradycji Indian Północnoamerykańskich zamieszkujących obszar dzisiejszej Kalifornii, dla których była zarówno magicznym kadzidłem, jak i środkiem leczniczym. Palili ją oni z dodatkiem tytoniu w swoich fajkach albo sporządzali z niej aromatyczne napary, często z dodatkiem innych ziół. Yerba santa miała dodawać energii, uśmierzać kaszel, wspomagać trawienie oraz pomagać w chorobach płuc, przeziębieniach, biegunkach i reumatyzmie. Indianie stosowali ją również zewnętrznie w formie okładów na siniaki, stłuczenia i ugryzienia komarów, a jej liście namoczone w ciepłej wodzie przykładali do czoła, aby złagodzić ból głowy.

Zastosowanie yerba santy rozprzestrzeniło się na kontynencie za sprawą hiszpańskich misjonarzy, którzy nauczyli się od Indian używania tego ziela. W rezultacie w wieku XIX większość amerykańskich lekarzy zalecała tę roślinę w dolegliwościach układu oddechowego i trawiennego oraz na bóle stawów, a yerba santa znalazła się w amerykańskiej farmakopei.

*W aspekcie magicznym yerba santa, podobnie jak biała szałwia, używana jest do okadzania przestrzeni i ludzi w rytuałach uzdrawiających. Według rdzennych Indian roślina ta posiada moc neutralizowania negatywnej energii, która przyciąga choroby i cierpienie. Roztacza również działanie ochronne. Dym i aromat płonącej yerba santy ma przynosić spokój umysłu i ukojenie dla intensywnych emocji. Indianie wierzą, że yerba santa stosowana rytualnie pomaga leczyć rany psychiczne, pogłębia zrozumienie między ludźmi i łagodzi ich konflikty. Może być także narzędziem do nawiązania kontaktu z tymi, którzy odeszli.


SKŁAD

Yerba santa (Eriodictyon californicum) – pęk. Najwyższa jakość!

Rozmiar pęku – 12-15 cm, ok. 30 – 35 g


ZASTOSOWANIE

Produkt aromatyczny.


SPOSÓB UŻYCIA

Końcówkę pęku „zanurz” w płomieniu świeczki aż zacznie tlić się i dymić. Okadź pomieszczenie, drugą osobę lub siebie. Pamiętaj o pozytywnej intencji :)


BIBLIOGRAFIA


1. https://en.wikipedia.org
2. http://amahmutsun.org
3. https://www.kuripe.com

***

Kraj pochodzenia: Meksyk

Masz pytanie? Napisz do nas

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK