• Zen bez mistrzów zen - Camden Benares
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Zen bez mistrzów zen - Camden Benares

 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Camden Benares – zen bez mistrzów zen

“Każdy system namawia do wiary w to, czego sam nie jest w stanie udowodnić” – pisze Camden Benares w dyskordiańskim przewodniku po świecie medytacji, rozbrajając śmiechem zabobony, jakich pełno w new age’owych i buddyjskich książkach. Czy dla lepszego poznania siebie potrzeba mistrzów duchowych? Autor tej książki unika pospiesznych ocen. Namawia do kierowania się własnym doświadczeniem. Zamiast gotowych formuł i wyroczni, udziela prostych wskazówek, jak osiągnąć harmonię ciała i umysłu, przebijając się przez pancerz nawyków i ograniczeń. Zachęca do nie zrzucania odpowiedzialności za swoje życie na tzw. autorytety. Obok oryginalnych ćwiczeń, przedstawia szereg zabawnych opowieści, ponieważ największą przeszkodą w rozwoju wewnętrznym jest zbyt poważne traktowanie siebie. Dzięki unikalnemu połączeniu mądrości i śmiechu Zen bez mistrzów zen wszedł do kanonu dyskordianizmu – jedynej religii, która potrafi śmiać się sama z siebie – i jest uznawany za jeden z najlepszych przewodników medytacji.

“Autorowi tej książki udało się stworzyć coś w rodzaju zenu dla ludzi Zachodu. Nie obleka prawdy w wielkie słowa ani nie czyni z niej wymówki dla autorytaryzmu. Zmierza prosto do celu, do zrozumienia własnej istoty.” – dr J. Marvin Spiegelman, psycholog, autor Buddhism and Jungian Psychology

“Zen bez mistrzów zen nie jest wyrafinowanym żartem, przyobleczonym w nową formę buddyzmu. To nowa forma buddyzmu podana pod postacią wyrafinowanego żartu. Jeśli nie potraficie się z tego śmiać, nie jesteście w stanie dotrzeć do sedna rzeczy. Jeśli traktujecie to tylko ze śmiechem, tracicie szansę na oświecenie. ‘Ta książka jest zwierciadłem. Gdy zajrzy do niej małpa, nie wyjrzy z niej filozof’.’” – Robert Anton Wilson, autor Powstającego Prometeusza

Spis treści

Przedmowa
Komentarz Roberta Antona Wilsona
Przewodnicy i kochani głupcy
Praktyka osobista
Zen seksu
Świat iluzji
Medytacje i ćwiczenia

________________________

Format A5
Liczba stron 100
Rok wydania 2007
ISBN 9788388922145

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Magiczny O., W dniu: 30.09.2015

  Ciekawa książka. Wiele krótkich dających do myślenia historyjek, rad itp. Doskonale nadaje się do czytania na kibelku :) (Komentarz przeniesiony ze starej wersji strony)

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK