• Żywica sosny żółtej
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Żywica sosny żółtej
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Pinus ponderosa

Żywica sosny żółtej

  • ; 1
 • W magazynie: 3 sztuk
  18,75
  W magazynie: 3 sztuk
  18,75
 • Koszt przesyłki już od 10,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Zdrowotne właściwości sosny znane są od wieków. Żywica z tych drzew ma zapach sosnowego lasu, świeży, podnoszący na duchu, pobudzający do życia i likwidujący osłabienie. Aby wzmocnić nerwy i obniżyć ciśnienie krwi wystarczy już godzinka spaceru w lesie sosnowym. Olejki sosnowe unoszące się w powietrzu – łagodzą infekcje dróg oddechowych, wzmacniają oczyszczenie oskrzeli, mają wpływ odkażający oraz rozszerzający drogi oddechowe oraz pobudzający na oddychanie. Często stosowane do inhalacji w łaźni parowej łagodzą nieżyty dróg oddechowych. Dodane do kąpieli pobudzają krążenie i działają uspokajająco na układ nerwowy.

Sosna żółta (Pinus ponderosa) i jej żywica miały również zastosowanie w rytuałach magicznych. Żywica sosny stosowana jako kadzidło pomaga oczyścić nam czakrę gardła, działa ochronnie, wypędza złe i negatywne moce i siły, niszczy zło i oczyszcza pomieszczenia. Ponoć ma również moc odwracania wszystkich czarów i uroków i kierowania ich do tych, którzy je rzucili. Przyciąga materialne dobra i pieniądze.


ZASTOSOWANIE

 • Jako kadzidło zapachowe.
 • W rytuałach do oczyszczania.
 • Do inhalacji w celu oczyszczenia dróg oddechowych.

Ze względu na dużą różnorodność związków, które maja zbawienny wpływ na zdrowie, zawartych w sośnie, wytwarza się z niej środki bakteriobójcze, wykrztuśne, żółciopędne, rozkurczowe, przeciwbiegunkowe, moczopędne, dezynfekujące. Surowcami fitoterapeutycznymi sosny są pączki, młode pędy, pędy uiglone, żywica i kora.

Sosna żółta jest popularnym w naszym kraju drzewem, porasta całą strefę umiarkowaną półkuli północnej, najbardziej znana jest w Ameryce. Rośnie na skałach i pomiędzy kamieniami oraz jest zimozielona. Jej charakterystyczna kora pomaga odróżnić ją od innych gatunków; starsze okazy posiadają żółtą lub pomarańczowo-czerwoną korę, natomiast młodsze czarno-brązową.

Z żywicy sosny pobieranej z nacięć w pniu, otrzymuje się drogą destylacji również terpentynę (olejek terpenowy).Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
Zastosowanie: inhalacje, do kominków, odprężenie i nastrój

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Lila S., W dniu: 03.03.2020

  super jakość

 • Ocena: (5/5)

  Patryk K., W dniu: 16.10.2018

  Świetny produkt

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK