• Żywica świerka norweskiego
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Żywica świerka norweskiego
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Żywica świerka norweskiego
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Żywica świerka norweskiego
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Żywica świerka norweskiego

 • W magazynie: 37 sztuk
  14,50
  W magazynie: 37 sztuk
  14,50
  W magazynie: 91 sztuk
  15,50
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Żywica świerka norweskiego to piękna, złocisto-żółta żywica o zaskakująco słodkim i nieskomplikowanym zapachu. W postaci stałej nie pachnie, ale podczas stapiania na węgielku wydziela cudowny, kojący zapach, który przypomina wanilię, cytrusy i las iglasty. Zapach ten uwodzi i wprawia w radosny nastrój. Jest lekki i nieprzytłaczający, dlatego powinien spodobać się tym, którzy nie przepadają za żywicami o ciężkich i złożonych woniach. Oferowana w naszym sklepie żywica świerkowa ma postać ładnych, dużych kryształów.

Żywica świerka posiada liczne właściwości prozdrowotne, dlatego zajmowała ważne miejsce w medycynie ludowej mieszkańców Skandynawii oraz Indian Północnoamerykańskich. Według odkryć archeologicznych, zaczęto jej używać już 5 tysięcy lat p.n.e! Wykorzystywana była głównie w postaci maści na bazie masła do leczenia trudno gojących się ran, owrzodzeń i poważnych stanów zapalnych. Maść taką wcierano również w bolące stawy. Osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego zalecano wdychanie substancji lotnych, uwalnianych przez topniejącą żywicę, gdyż miało to pomóc w oddychaniu i oczyszczaniu płuc. Na problemy z układem oddechowym sporządzano także syropy i wyciągi alkoholowe na bazie żywicy świerkowej i olejków z igliwia świerkowego. Maść i inne preparaty z tej żywicy do dziś możemy spotkać w krajach skandynawskich i w niektórych krajach Europy Środkowej. Co ciekawe, Indianie Północnoamerykańscy mieli zwyczaj żucia żywicy świerka przy problemach z układem trawiennym oraz kiedy bolało ich gardło. Zwyczaj ten stał się inspiracją do stworzenia gumy do żucia ze świerkową żywicą.


SKŁAD

Żywica świerkowa 100%. Surowiec najwyższej jakości!


ZASTOSOWANIE

Produkt aromatyczny oraz składnik do wyrobu maści.


SPOSÓB UŻYCIA

Kadzidło

Kryształek żywicy należy położyć na rozżarzonym węgielku.

Maść

Składniki:
150 g żywicy świerkowej
150 g masła shea, oleju kokosowego lub innego tłuszczu stałego
30 g wosku pszczelego
50 ml dobrej jakości oleju

Składniki umieść w małym garnku i lekko podgrzej do momentu, aż się stopią i będzie je można ze sobą dokładnie wymieszać. Nie powinno to trwać dłużej niż 30 minut. Maść wlej do wyparzonego słoiczka i odstaw do wystygnięcia. Stosuj na rozmaite problemy skórne oraz jako krem do ciała. Przechowuj w temperaturze pokojowej.

Przepis pochodzi ze strony https://ulicaekologiczna.pl.

BIBLIOGRAFIA


1. http://spruceresin.com
2. https://www.smrekovit.si
3. https://ulicaekologiczna.pl

***

Kraj pochodzenia: Słowenia

Masz pytanie? Napisz do nas

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK