Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK
 • AAKG
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • AAKG
  rotator-prawo
  rotator-lewo

AAKG

 • W magazynie: -1 sztuk
  9,50
  W magazynie: -1 sztuk
  9,50
  W magazynie: 0 sztuk
  24,90
 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

AAKG (alfa ketoglukaran l-argininy) to peptydowa pochodna l-argininy. Charakteryzuje się lepszą biodostępnością w odniesieniu do czystej l-argininy. W organizmie l-arginina odpowiedzialna jest m.in. za rozszerzanie światła naczyń krwionośnych. Jej niedobory mogą prowadzić do spowolnionego gojenia się ran, zaburzeń erekcji, wypadania włosów lub problemów skórnych.


ZASTOSOWANIE

Wspomaga metabolizm węglowodanów, tłuszczy i białek. Usprawniając tym samym pozyskiwanie z nich energii. Korzystnie wpływa na regenerację powysiłkową mięśni. Z tego względu często bywa stosowana jako składnik suplementów dla sportowców dyscyplin wytrzymałościowo-siłowych.

Jest składnikiem preparatów na problemy z erekcją. Wspomaga prawidłową pracę układu krwionośnego. W świetle niektórych badań przypuszcza się, że AAKG może wywierać korzystny efekt w zapobieganiu niektórym chorobom tego układu m.in. chorobie wieńcowej, miażdżycy, arytmii i nadciśnieniu tętniczemu.

AAKG obniża ciśnienie krwi i rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając tym samym wydolność układu krwionośnego. Można zatem przypuszczać, że związek ten powinien korzystnie wpływać na wydolność organizmu zarówno w przypadku wysiłku o charakterze aerobowym (tlenowym) jak i anaerobowym (beztlenowym).


SPOSÓB UŻYCIA

Zaleca się stosować 1,5-3 g na około 30 minut przed wysiłkiem. Nie poleca się stosować w godzinach wieczornych.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Uważa się za związek bezpieczny w przypadku odpowiedniego dawkowania. Brak informacji o znaczących interakcjach z innymi związkami. W przypadku znacznego przekroczenia dawki może dojść do: nudności, rozstroju żołądka, niepokoju, bezsenności.

Ze względu na niewystarczający stan wiedzy nie zaleca się stosowania podczas ciąży i karmienia piersią.

Przeciwwskazaniem do przyjmowania AAKG jest: niedawno przebyty atak serca, cukrzyca (zwiększa poziom cukru we krwi), astma, marskość wątroby, opryszczka, problemy z układem trawiennym (nasila produkcję kwasu żołądkowego). W takich przypadkach może dojść do pogorszenia się stanu zdrowia.


BADANIA LABORATORYJNE


Do produktu AAKG dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail


BIBLIOGRAFIA


1. www.webmd.com [dostęp 2017-11-06]
2. www.examine.com [dostęp 2017-11-06]

***

Zastosowanie: Sporty siłowe, Sporty wytrzymałościowe, Wsparcie wydolności, Przed treningiem
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas