Scutellaria baicalensis

Bajkalina 100 kapsułek x 250 mg

Chroni i regeneruje mózg. Inicjuje powstawanie nowych komórek i połączeń nerwowych. Poprawia nastrój i łagodzi napięcie wywołane stresem.

  • ; 1
 • W magazynie: 69 sztuk
  32,00
  W magazynie: 69 sztuk
  32,00
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Bajkalina – tabletki

Bajkalina jest jedną z głównych substancji aktywnych tarczycy bajkalskiej – rośliny pochodzącej ze Wschodniej Azji, zajmującej istotne miejsce w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Substancja ta została szeroko przebadana, a jej potencjał prozdrowotny wydaje się być ogromny. Nic więc dziwnego, że korzeń tarczycy stosowany jest w Chinach z powodzeniem od czasów starożytnych.

Tarczyca bajkalska zaliczana jest do adaptogenów, czyli roślin, które wzmacniają odporność na stres i wspierają funkcjonowanie organizmu na wielu poziomach. Chińczycy nazywają ją huang-qin i zaliczają do 50 podstawowych ziół. Zgodnie z TCM, tarczyca jest zielem gorzkim i chłodzącym. Pomaga w dolegliwościach na tle nadmiernego ciepła i wilgoci. W przeszłości wykorzystywana była w leczeniu przeziębień, gorączki, grypy, kaszlu, biegunek, chorób wątroby, zakażeń bakteryjnych i wirusowych, nadciśnienia, alergii i chorób skóry. Dziś ceni się ją za to, że poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, uspokaja, wspiera pracę mózgu i chroni go, wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, łagodzi objawy alergii i pozytywnie wpływa na stawy, skórę i wątrobę.

Swoje działanie zawdzięcza głównie bajkalinie, której zawiera najwięcej. Obok bajkaliny w jej korzeniu występuje też bajkaleina, wogonina i wogonozyd – równie istotne związki, a każdy o nieco innym działaniu. Badania nad tarczycą bajkalską skupiają się albo na ekstrakcie z korzenia, albo na ekstraktach zawierających jeden z czterech powyższych związków.

Roślina ta jest również ceniona za swoje walory ozdobne. Rodzi piękne, okazałe, niebiesko-fioletowe kwiaty wargowe, które wyrastają jeden nad drugim w długich, pionowych kwiatostanach.BAJKALINADZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Bajkalina sprzyja prawidłowej odpowiedzi przeciwzapalnej organizmu. Cecha ta została do tej pory szeroko przebadana (ponad 170 eksperymentów) z wykorzystaniem rozmaitych modeli stanów zapalnych – np. stawów, jelit, skóry, nerek, czy wątroby. W każdym z badań obserwowano pozytywny wpływ bajkaliny na stan zapalny [1].
 • Bajkalina działa neuroprotekcyjnie, stymuluje neurogenezę i wzmacnia pamięć. Liczne badania pokazały, że bajkalina potrafi zahamować uszkodzenia tkanki mózgowej i ograniczyć śmierć neuronów zachodzącą w mózgu pod wpływem różnych toksycznych czynników. Zapobiega utracie zdolności poznawczych, a dodatkowo poprawia pamięć, co dowiodły testy na zwierzętach [2]. Co więcej, bajkalina może pobudzać regenerację struktur mózgowych i sprzyjać ich odbudowie [3], a nawet promować neurogenezę, czyli powstawanie nowych komórek i połączeń nerwowych [4].
 • Bajkalina może wpłynąć na poprawę nastroju, co pokazały eksperymenty na zwierzętach z modelami depresji. W badaniach takich obserwuje się zachowania depresyjne zwierząt oraz zmiany zachodzące w ich mózgach. Okazało się, że bajkalina wielokrotnie redukowała zachowania depresyjne zwierząt, a ponadto hamowała apoptozę (śmierć) neuronów w hipokampie, zmniejszała stres oksydacyjny w strukturach mózgowych, hamowała aktywność enzymów MAO-A i MAO-B, które rozkładają serotoninę, i zmniejszała poziom kortykosteronu (zwierzęcego hormonu stresu) we krwi [5, 6, 7].
 • Bajkalina wspiera funkcjonowanie stawów dotkniętych stanem zapalnym. Właściwość tę sprawdzono w badaniu na zwierzętach i w badaniu z udziałem ludzi. W obu przypadkach zaobserwowano, że doustna suplementacja bajkaliną pozytywnie wpłynęła na stan stawów. Zmalała ich opuchlizna i sztywność, a zakres ruchu zwiększył się [8, 9].


BAJKALINAZASTOSOWANIE

 • W celu wzmocnienia pamięci oraz poprawy zdolności poznawczych.
 • Dla ochrony mózgu i w celu pobudzenia neurogenezy (warto zadbać o mózg w przypadku regularnego spożywania alkoholu i stosowania innych używek oraz u osób starszych i/lub cierpiących na choroby neurodegeneracyjne).
 • W celu wsparcia funkcjonowania narządów dotkniętych stanem zapalnym.


SKŁAD


Każda kapsułka zawiera 250 mg ekstraktu z tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis), standaryzowanego na zawartość 80% bajkaliny. Kapsułka celulozowa.

Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych.


BAJKALINADAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


1 kapsułka 2 razy dziennie razem z posiłkiem.

Suplement diety. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.

Numer zgłoszenia GIS: GIS-ŻP-SD-4230-08689/KC/18


PRZECIWWSKAZANIA


Nie należy stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie zalecany dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis) należy do rodziny jasnotowatych. Rodzimym obszarem jej występowania jest Azja Wschodnia. Spotkać ją można w stanie dzikim lub w uprawie we wschodniej Syberii, w Mongolii, Chinach północnych oraz w Japonii i Korei. Rośnie na trawiastych wyżynach lub nad brzegami mórz. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione.

Roślina ta osiąga wysokość 25-60 cm. Wytwarza korzeń palowy z licznymi odgałęzieniami. Jej łodyga pokryta jest wąskimi, naprzeciwległymi liśćmi o lancetowatym kształcie. Na szczytach pędów pojawiają się pionowe kwiatostany złożone z pięknych kwiatów wargowych o długich kielichach. Kwiaty są barwy purpurowej, a na środku ich dolnej wargi widać przejaśnienie. Nasiona tarczycy bajkalskiej są grafitowo-czarne i przypominają wyglądem małe kamyki.


BADANIA LABORATORYJNEPrzykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię w naszym laboratorium.

Do kapsułek Bajkalina 250 dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


BIBLIOGRAFIA


1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
2. Neuroprotective and Cognitive Enhancement Potentials of Baicalin: A Review. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
3. Neuronal differentiation of human iPS cells induced by baicalin via regulation of bHLH gene expression. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
4. Baicalin influences the dendritic morphology of newborn neurons in the hippocampus of chronically stressed rats. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. Baicalin Reverses Depressive-Like Behaviours and Regulates Apoptotic Signalling Induced by Olfactory Bulbectomy. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. Baicalin decreases SGK1 expression in the hippocampus and reverses depressive-like behaviors induced by corticosterone. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
7. Antidepressant Effect of Baicalin Extracted from the Root of Scutellaria baicalensis in Mice and Rats. https://www.tandfonline.com
8. Baicalin Inhibits IL-17-Mediated Joint Inflammation in Murine Adjuvant-Induced Arthritis. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
9. Baicalin reduces blood lipids and inflammation in patients with coronary artery disease and rheumatoid arthritis: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
10. https://www.drugs.comCzęść rośliny: korzeń
Tradycyjna medycyna: Chińska
Zastosowanie: longevity (długowieczność), koncentracja, pamięć, odprężenie i nastrój
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Aleksandra A., W dniu: 06.12.2023

  Duży + za brak jakichkolwiek sztucznych dodatków, a te są częste w otoczkach kapsułek różnych suplementów. Polecam formę kapsułek tym, którzy nie mają przygotowywać i pić naparów po x razy dziennie. Ta tarczyca bajkalska ma tak małe kapsułeczki, że można je nawet podać dzieciom. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że kapsułki są słabsze w działaniu niż nalewka.

 • Ocena: (5/5)

  Sebastian Z., W dniu: 01.03.2023

  Produkt zgodny z opisem.

 • Ocena: (5/5)

  Sławomir K., W dniu: 05.02.2023

  Popularny suplement

 • Ocena: (5/5)

  Piotr C., W dniu: 28.11.2022

  Super. Stosuje od kilku miesięcy i czuję się coraz lepiej.

 • Ocena: (5/5)

  Sebastian Z., W dniu: 03.11.2021

  Dobry produkt, stosowany dłużej.

 • Ocena: (5/5)

  Iv K., W dniu: 18.09.2021

  Ratuje moje zestresowane zycie. Swietna jakosc. Zdecydowanie polecam kazdej znerwicowanej osobie!

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz T., W dniu: 11.05.2021

  Polecam z pełną odpowiedzialnością! Stosuję profilaktycznie od początku pandemii. Nie dosyć, że nie złapałem COVID to jeszcze zniknęły uporczywe migrenowe bóle głowy z aurą.

 • Ocena: (5/5)

  Danuta M., W dniu: 11.04.2021

  Bardzo dobry produkt

 • Ocena: (5/5)

  Justyna K., W dniu: 15.03.2021

  POLECAM!!!

 • Ocena: (5/5)

  Iv K., W dniu: 02.02.2021

  Uwielbiam. Działa tak, jak powinna - koi zmysły, otacza je cudownym spokojem. Zdecydowanie pomaga w czasie dzikiego stresu!

 • Ocena: (5/5)

  agata j., W dniu: 17.01.2021

  jestem zadowolona z dzialania na stawy. uzywam w polaczeniu z msm, boswellia, kurkumina.

 • Ocena: (5/5)

  Patryk B., W dniu: 13.01.2021

  Coś tam działa, ale to chyba nie dla mnie.

 • Ocena: (5/5)

  Łukasz W., W dniu: 30.12.2020

  Znakomite zioło; świetne działanie na ukojenie nerwów. Polecam!

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz M., W dniu: 18.12.2020

  Póki co obserwacje ale z tego co czytałem działa po dłuższym czasie. Polecam zainteresować się w kontekście odbudowy połączeń w komórkach i wspieraniu ich naturalnego podziału. Na plus

 • Ocena: (5/5)

  Bartłomiej ., W dniu: 13.12.2020

  potwierdzam na mojej osobie, że produkt spełnia swoje działanie zgodnie z opisem i jest wart swojej ceny

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz M., W dniu: 10.12.2020

  10/10

 • Ocena: (5/5)

  Anna B., W dniu: 03.12.2020

  Bardzo dobry produkt! Polecam!

 • Ocena: (5/5)

  andrzej w., W dniu: 10.11.2020

  polecam, choć lepsza jest w postaci zioła

 • Ocena: (5/5)

  Justyna K., W dniu: 14.10.2020

  Bardzo dobry produkt, szybka wysyłka POLECAM!!!

 • Ocena: (5/5)

  Anna B., W dniu: 04.10.2020

  Produkty są bardzo dobrej jakości. Zawsze starannie zapakowane. Ogromnym plusem dla mnie jest to, że kapsułka jest roślinna, a nie żelatynowa . Przesyłka ekspresowa. Polecam!!

 • Ocena: (5/5)

  Ryszard K., W dniu: 08.08.2020

  dobra jakość-skuteczne działanie

 • Ocena: (5/5)

  Szymon G., W dniu: 20.07.2020

  Wydaje się, że ma działanie ogólnowzmiacniające. Na plus.

 • Ocena: (5/5)

  Katarzyna, W dniu: 20.06.2020

  Stosuję od miesiąca. Kapsułki dobre do połknięcia. Kupiłam pod katem pamięci, koncentracji. Narazie nie odczułam poprawy, ale lepszy nastrój odzyskałam. Co do długowieczności - to się okaże;)

 • Ocena: (5/5)

  Wojciech J., W dniu: 14.06.2020

  działa dobrze

 • Ocena: (5/5)

  Wojciech J., W dniu: 14.06.2020

  działa dobrze

 • Ocena: (5/5)

  Barbara K., W dniu: 05.05.2020

  Jestem zadowolona

 • Ocena: (5/5)

  IWONA N., W dniu: 30.04.2020

  Cudowny środek ! Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Adrian K., W dniu: 10.04.2020

  Bardzo skutecznie poprawia humor i przynajmniej mi dodaje energii

 • Ocena: (5/5)

  Iv K., W dniu: 12.03.2020

  Wycisza, uspokaja, pośród zwichrzonych fal silnych emocji spokojnie otula, ale nie "zamula". Gorąco polecam!

 • Ocena: (5/5)

  alicja_deredas@o2.pl, W dniu: 16.02.2020

  Przepraszam,zapomnialam podac gdzie moge oczekiwac odpowiedzi na moje wczesniej zadane pytanie dotyczace zawartosci bjkaliny w 80% jak podajecie.Pozdrawiam

 • Ocena: (5/5)

  Alicja, W dniu: 16.02.2020

  Witam,chcialaby wiedziec dokladnie ile w gramach jest to podane 80%bajkaliny i zamieszczenie infirmacjii o stosowaniu ostroznym przy niskim cisnieniu.Pozdrawiam

 • Ocena: (5/5)

  Jolanta J., W dniu: 15.02.2020

  .

 • Ocena: (5/5)

  Piotr S., W dniu: 04.02.2020

  polecam

 • Ocena: (5/5)

  Ryszard K., W dniu: 03.02.2020

  spełnia oczekiwania,ma skuteczne działanie

 • Ocena: (5/5)

  Czesława R., W dniu: 24.01.2020

  Rewelacja. Moj wnuk bierze po wypadku motocyklowym na kolana

 • Ocena: (5/5)

  Piotr S., W dniu: 18.01.2020

  Serdecznie dziękuję za dobra jakość produktów : ) jest moc i aromat :)

 • Ocena: (5/5)

  Piotr S., W dniu: 23.11.2019

  polecam

 • Ocena: (5/5)

  Krystyna M., W dniu: 19.11.2019

  Bardzo dobry produkt

 • Ocena: (5/5)

  Łukasz W., W dniu: 17.11.2019

  Działa znakomicie: wzmacnia organizm i wycisza zarazem. Prawdziwy adaptogen. POLECAM!

 • Ocena: (5/5)

  piotr ., W dniu: 09.11.2019

  Wszystko super

 • Ocena: (5/5)

  Monika W., W dniu: 12.10.2019

  Bardzo dobry produkt i sklep.

 • Ocena: (5/5)

  Tomasz J., W dniu: 03.10.2019

  ok

 • Ocena: (5/5)

  Karolina L., W dniu: 29.08.2019

  ok

 • Ocena: (5/5)

  Piotr S., W dniu: 26.08.2019

  polecam na wątrobę, dobrze się sprawdza

 • Ocena: (5/5)

  Jarosław R., W dniu: 09.08.2019

  Szybka dostawa. Nie mam porównania z innym producentem

 • Ocena: (5/5)

  Alicja D., W dniu: 10.07.2019

  Produkt spelnil moje oczekiwania,ale na rezultat dzialania musze jeszcze poczekac Pozdrawiam

 • Ocena: (5/5)

  Piotr S., W dniu: 01.07.2019

  polecam na chorą wątrobę!!! Świetnie się sprawdza

 • Ocena: (5/5)

  Piotr S., W dniu: 10.06.2019

  polecam na odmłodzenie komórek :)

 • Ocena: (5/5)

  Piotr S., W dniu: 25.05.2019

  polecam na podniesienie odporności!!!

 • Ocena: (5/5)

  Dorota H., W dniu: 21.05.2019

  Syndrom chodzących stóp przeszedł, kondycja fizyczna sporo wzrosła. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Piter, W dniu: 15.04.2019

  Doskonała jakość i działanie. Kosmicznie szybka realizacja zamówienia. Wzór do naśladowania dla wszystkich e-sklepów ;)

 • Ocena: (5/5)

  Robert, W dniu: 24.11.2018

  Zjadłem już prawie połowę opakowania. Działa świetnie, z efektów odczuwalnych od razu, to poprawa nastroju i delikatny relaks. Działa też przeciwzapalnie i regenerująco, przy cieżkich treningach sprawdza się jak najbardziej. Reszta efektów do zaobserwowania w dłuższej perspektywie. Bardzo dobra jakość produktu, jak z resztą wszystko, co do tej pory próbowałem z tego sklepu. Polecam

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK