• Benzoes Siam
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Benzoes Siam
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Benzoes Siam
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Resina Benzoe Siam

Benzoes Siam

Czyli benzoes tajski, wydziela zapach przypominający las sosnowy, uzupełniony o słodką nutę wanilii.

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  27,87
  W magazynie: 0 sztuk
  27,87
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Benzoes Siam

Żywica benzoesowa, inaczej benzoes Siam lub benzoes tajski (Siam to dawna nazwa Tajlandii) pozyskiwana jest z drzewa Styrax tonkinensis. Drzewo to występuje naturalnie w Azji Południowo-Wschodniej i w Indiach. Rośnie dziko w górach Laosu, Tajlandii i Wietnamu. Uprawiane jest ze względu na swoją żywicę, którą pozyskuje się nacinając jego korę. Zbiory żywicy odbywają się we wrześniu.

Benzoes Siam podczas topnienia wydziela łagodną i przyjemną woń, która pachnie jak połączenie sosnowego lasu i wanilii. Nie jest to czysty, waniliowy zapach, ale jego „słodycz” czuć bardzo wyraźnie. Żywica ta składa się w 25-55% z kwasu benzoesowego, stąd jej nazwa.

Żywica benzoesowa jest popularnym kadzidłem na bliskim i dalekim wschodzie – pali się ją w rosyjskich i ukraińskich cerkwiach, w tureckich meczetach i w tajskich świątyniach. Spotkamy się z nią również w Indiach. Z uwagi na słodycz w zapachu, olejki eteryczne pozyskane z tej żywicy wykorzystuje się w przemyśle perfumeryjnym.

Dawniej żywica ta stosowana była w tradycyjnym lecznictwie. Miała pomagać w przypadku kaszlu, bólu stawów i mięśni i zapalenia ucha. Dziś jest kojącym zmysły kadzidłem. Mówi się, że zapach benzoesu Siam potrafi natychmiastowo złagodzić silne emocje oraz podnosi nastrój i wibracje.


SKŁAD


Żywica benzoesowa 100%. Surowiec najwyższej jakości!


ZASTOSOWANIE


Produkt aromatyczny.


SPOSÓB UŻYCIA


Pół łyżeczki żywicy można nasypać na rozżarzony węgielek, ale najlepiej byłoby umieścić ją na metalowej blaszce i potrzymać nad płomieniem, aby tylko się stopiła, zamiast spalać.Kraj pochodzenia: Laos

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Gracjan C., W dniu: 12.10.2016

  Bardzo przyjemny zapach

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK