• Glukozamina
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Glukozamina
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Glukozamina

Pomaga odbudować i wzmocnić stawy, a także podnosi ich elastyczność i ruchomość.

  • ; 1
  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  11,89
  W magazynie: 0 sztuk
  11,89
  W magazynie: 0 sztuk
  44,69
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Glukozamina na stawy

Glukozamina to powszechnie znany suplement przeznaczony dla zdrowia stawów. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie i stanowi element chrząstki i mazi stawowej oraz ścięgien i wiązadeł. Odpowiada za odbudowę i regenerację chrząstki, a także za jej właściwe nawilżenie i ruchomość. Jako suplement pozyskiwana jest z pancerzy skorupiaków [1].

Glukozamina stosowana jest profilaktycznie w celu ochrony stawów przed nadmiernym obciążeniem, w przypadku bólu spowodowanego „zużyciem się” mazi stawowej, a także w chorobach zapalnych i zwyrodnieniowych stawów. Warto jednak wiedzieć, że nie leczy ona stanu zapalnego ani zwyrodnienia, lecz jedynie poprawia funkcjonowanie stawów dotkniętych chorobą. Doskonałe efekty przynosi połączenie glukozaminy z chondroityną, MSM i ekstraktem z boswelii. Ogromną zaletą glukozaminy, oprócz skuteczności, jest jej bezpieczeństwo [1, 2].

Smak siarczanu glukozaminy określany jest jako słono-słodko-gorzki.

Popularność glukozaminy w roli suplementu uzasadniona jest licznymi badaniami laboratoryjnymi, na zwierzętach i klinicznymi, potwierdzającymi jej korzystny wpływ na strukturę i funkcjonowanie chrząstki stawowej. Istnieją jednak badania kliniczne, które nie wykazały żadnego wpływu glukozaminy na kondycję stawów. Wyniki są niekiedy tak rozbieżne, że nie można nazwać tego przypadkiem. Okazuje się, że efektywność glukozaminy zależy od jej postaci chemicznej. Na rynku dostępny jest siarczan i chlorowodorek glukozaminy, ale tylko pierwszy z nich jest skuteczny, a w badaniach klinicznych wykorzystywany był i jeden i drugi. Ponadto na Wikipedii, zarówno anglojęzycznej, jak i polskojęzycznej, spotkamy się z opinią, że glukozamina nie jest skuteczna. Należy jednak zauważyć, że opinia ta dotyczy wpływu glukozaminy na chorobę zwyrodnieniową stawów, której, jak już wspomniano wyżej, rzeczywiście nie leczy.

Jednakże korzystne oddziaływanie glukozaminy, a dokładnie siarczanu glukozaminy, na ogólną kondycję stawów, ich strukturę i ruchomość jest potwierdzone [3, 4, 5, 6]. Oto przykłady:

 • Doustna suplementacja siarczanu glukozaminy została przetestowana u graczy piłki nożnej, którzy stosowali 2 g tego związku dziennie przez 16 tygodni. W grupie stosującej glukozaminę zaobserwowano wzrost syntezy kolagenu w chrząstkach oraz zmniejszenie jego degradacji, czyli ogólną poprawę w przemianach tkanki chrzęstnej w porównaniu z grupą stosującą placebo [7].
 • Przez 10 tygodni podawano siarczan glukozaminy szczurom, u których wywołano chorobę zwyrodnieniową stawu. Poskutkowało to dużo niższym stopniem degeneracji chrząstki, niż u szczurów z grupy kontrolnej. Glukozamina zmniejszyła ponadto stan zapalny w mazi stawowej, a także zredukowała nocycepcję, czyli odczuwanie bólu [8].
 • Autorzy najnowszej (zima 2018 r.) metaanalizy badań dotyczących wpływu siarczanu glukozaminy na stan stawów dotkniętych chorobą zwyrodnieniową podsumowują, że suplementacja skutkuje umiarkowaną poprawą w odniesieniu do bólu, lecz nie wpływa na szybkość zwężania się przestrzeni w stawach [9].


GLUKOZAMINADZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Siarczan glukozaminy pozytywnie wpływa na strukturę stawów – uzupełnia ubytki w tkance chrzęstnej oraz w mazi stawowej, a także pobudza produkcję kolagenu, który stanowi element budulcowy stawów.
 • Hamuje degradację chrząstki stawowej, która może pojawić się w wyniku regularnego wysiłku fizycznego obciążającego stawy (bieganie, piłka nożna, jazda na rowerze, siłownia, trekking) oraz w wyniku starzenia się organizmu. Osłabienie kondycji stawów może zajść także pod wpływem obniżenia się temperatury na zewnątrz.
 • Poprawia nawilżenie stawów oraz zakres ich ruchu.


GLUKOZAMINAZASTOSOWANIE


Glukozamina polecana jest osobom aktywnym fizycznie, osobom starszym oraz wszystkim tym, którzy czują, że ich stawy są osłabione i nadmiernie przeciążone.


SKŁAD


100% siarczan glukozaminy 2 KCl otrzymywany w procesie hydrolizy chityny ze skorupiaków. Bez dodatków. Najwyższa jakość!


GLUKOZAMINADAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


1 miarka trzy razy dziennie. Dodaj do niewielkiej ilości wody, spożywaj wraz posiłkiem.

1 płaska miarka (0,5 ml) zawiera 400 mg siarczanu glukozaminy. Zalecana dzienna porcja suplementu wynosi 1200 mg.

Numer zgłoszenia GIS: GIS-ŻP-SD-4230-08824/KC/19


SYNERGIA


Chondroityna, ekstrakt z Boswellia serrata, MSM.


PRZECIWWSKAZANIA


Uczulenie na glukozaminę lub na skorupiaki.

Produkt nie jest przeznaczony dla małych dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Szczególna ostrożność zalecana jest astmatykom (przypuszcza się, że glukozamina może wywołać atak astmy, ale nie jest to jeszcze jednoznacznie potwierdzone) i diabetykom (glukozamina może wpływać na poziom glukozy we krwi).

Możliwe działania niepożądane:

Wzdęcia, zaparcia, biegunka, niestrawność.


BIBLIOGRAFIA


1. https://www.webmd.com
2. https://examine.com
3. Glucosamine for pain in osteoarthritis: Why do trial results differ? https://onlinelibrary.wiley.com
4. Is there any scientific evidence for the use of glucosamine in the management of human osteoarthritis? https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. https://pl.wikipedia.org
6. https://en.wikipedia.org
7. Evaluation of the effect of the administration of a glucosamine‑containing supplement on biomarkers for cartilage metabolism in soccer players: A randomized double‑blind placebo‑controlled study. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
8. Glucosamine sulfate reduces experimental osteoarthritis and nociception in rats: association with changes of mitogen-activated protein kinase in chondrocytes. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
9. Effects of Oral Glucosamine Sulfate on Osteoarthritis-Related Pain and Joint-Space Changes: Systematic Review and Meta-Analysis. https://www.ncbi.nlm.nih.govKraj pochodzenia: Chiny
Zdrowie: Zdrowe stawy, Regenaracja stawów i ścięgien (kontuzje)
Zastosowanie: sporty siłowe, sporty wytrzymałościowe
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Bartłomiej M., W dniu: 08.06.2022

  niezbędna dla wsparcia syntezy kolagenu

 • Ocena: (5/5)

  Dariusz K., W dniu: 03.01.2022

  Produkt dobrej jakosci. Polecam

 • Ocena: (5/5)

  Izabela L., W dniu: 29.11.2021

  Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy czują sztywność stawów. 31 lat choruję na ciężką chorobę, przez co cierpię z powodu stanów zapalnych i bólu w stawach. Po glukozaminie poprawiła się moja ogólna sprawność.

 • Ocena: (5/5)

  Bartłomiej M., W dniu: 01.06.2021

  razem z MSM i chondroityną i kolagenem robi dobrą robotę wspomagającą :) . Trzeba tylko czasu jak ze wszystkim

 • Ocena: (5/5)

  Kacper J., W dniu: 02.11.2020

  Polecam

 • Ocena: (5/5)

  EDYTA K., W dniu: 14.05.2019

  b.dobra jakość preparatu, wygodna forma w stosowaniu

 • Ocena: (5/5)

  Robert A., W dniu: 02.09.2018

  Kupuje po raz kolejny. Co jakiś czas powracają problemy z biodrem, gdy tylko zaczynam odczuwać dolegliwości powtarzam kuracje i na jakiś czas znów problem z głowy. MNIE POMAGA ;-) POLECAM

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK