• Kava kava Palarasul
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Piper methysticum

Kava kava Palarasul

To jedna z naszych trzech specjalnych kav o proporcji waka/lawena: 70/30.

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  99,67
  W magazynie: 0 sztuk
  99,67
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kava kava Palarasul z Vanuatu

To jedna z naszych trzech nowych kav, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Palarasul jest odmianą bardzo lubianą wśród mieszkańców Vanuatu i spożywaną tam w kava barach, czyli nakamalach, obok odmian Borogu i Melo Melo. Odmiana Palarasul jest znacznie trudniejsza do kupienia w Europie niż Borogu i Melo Melo, ponieważ uprawiana jest wyłącznie na jednej wyspie – Espiritu Santo (największa wyspa należąca do państwa Vanuatu) i ogromna jej większość spożywana jest lokalnie, a tylko mała część idzie na eksport.

Zobacz też: kava kava Palasa i kava kava Bir Kar.

Dla przypomnienia dodam, że kava kava to inaczej pieprz metystynowy – roślina uprawiana i konsumowana na Wyspach Pacyfiku. Głównymi producentami kavy kavy są wyspy Vanuatu, Tonga i Fiji.

W Polsce kavę kavę można posiadać i sprzedawać, jednak nie jest ona zarejestrowana jako środek spożywczy. Oznacza to, że nie możemy udzielać informacji na temat tego, jak się ją spożywa.


SKŁAD


Kava kava Palarasul 100% z Vanuatu. Najwyższa jakość!

Waka: 70%, lawena: 30%.
Chemotyp: 423156


ŹRÓDŁA


1. Palarasul Single Cultivar Traditional Grind Kava. https://kavasociety.nz/shop/palarasul-single-cultivar-traditional-kavaKraj pochodzenia: Vanuatu

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK