Koenzym Q10 BioEnhance 50 kapsułek x 600mg

Zwiększa efektywność powstawania energii w naszych komórkach. Wymiata wolne rodniki, odmładza skórę.

  • ; 0 1;
 • W magazynie: 213 sztuk
  46,17
  W magazynie: 213 sztuk
  46,17
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:


Koenzym Q10 (ubichinol)

Koenzym Q10 to element niezbędny do wytworzenia energii w naszych komórkach. Zaliczany jest do pseudowitamin (jako witamina Q), czyli związków potrzebnych do funkcjonowania organizmu, ale powstających w jego wnętrzu w wystarczających ilościach. U zdrowych ludzi niedobór koenzymu Q10 nie występuje, ale może się pojawić w przypadku różnych stanów patologicznych, takich jak choroby serca i układu krążenia, choroby neurodegeneracyjne, fibromialgia, cukrzyca czy nowotwory.

Koenzym Q10 syntetyzowany jest we wszystkich komórkach naszego organizmu. Znajdziemy go też w żywności – głównie w mięsie, rybach i jajkach. Jego rolą jest udział w przemianach energetycznych zachodzących w mitochondriach. Mitochondria najprościej można opisać jako centra energetyczne komórek. Znajdują się w każdej komórce (która posiada jądro) i wytwarzają energię w postaci ATP (wewnątrzustrojowa jednostka energetyczna) ze składników odżywczych i tlenu. Jedna komórka zawiera około 2-3 tyś. mitochondriów.

Produkcja energii, znana w biologii jako oddychanie komórkowe, to proces życiowy wspólny dla wszystkich żywych istot, zachodzący w nich nieustannie. Dzieli się na kilka etapów. Koenzym Q10 bierze udział w etapie zwanym fosforylacją oksydacyjną, która jest niezbędna do tego, aby energia wytworzona ze związków odżywczych przybrała formę ATP, czyli stała się użyteczna metabolicznie.

[1-5]

Jak to się przekłada na suplementację koenzymu Q10? Dlaczego warto go stosować?

Biorąc pod uwagę fakt, że koenzym Q10 jest elementem koniecznym do wytworzenia energii, możemy uznać, że jego zwiększona podaż z zewnątrz wpłynie pozytywnie na efektywność tego procesu. Poziom koenzymu Q10 maleje wraz z wiekiem, co wiąże się ze spowolnieniem metabolizmu i obniżeniem zdolności komórek do regeneracji oraz obrony przed stresem oksydacyjnym. Suplementacja koenzymem Q10 może zatem znacznie zahamować te zmiany i przyczynić się do zachowania witalności i dobrej kondycji organizmu przez długie lata.

Na poziom koenzymu Q10, oprócz wieku, istotnie wpływają także hormony tarczycy. Ich niedostateczne wytwarzanie może powodować obniżenie syntezy koenzymu Q10, dlatego jego suplementacja jest szczególnie polecana osobom z niedoczynnością tarczycy.

[3]

Ubichinol, ubichinon czy hydrochinon?

Na rynku dostępne są dwie formy koenzymu Q10: ubichinol i ubichinon. Funkcjonują one w równowadze w organizmach żywych. Obie są aktywne, z tym że ubichinol dużo lepiej się wchłania z przewodu pokarmowego ze względu na mniejszy ciężar cząsteczkowy i inne cechy molekularne. To właśnie tę postać znajdziecie w naszym suplemencie.

Dodatkowym atutem ubichinolu jest to, że wykazuje on silniejsze działanie antyoksydacyjne niż ubichinon. Dzieje się tak dlatego, że ubichinol to tzw. zredukowana forma koenzymu Q10, a ubichinon to jego forma utleniona. Forma zredukowana to taka, która pozbawiona jest cząsteczki tlenu, sprawia zatem, że ubichinol łatwiej i szybciej przyłącza i neutralizuje toksyczne, reaktywne formy tlenu, zwane wolnymi rodnikami.

Ubichinol nazywany jest również hydrochinonem, a więc jest to ta sama substancja – zredukowana postać koenzymu Q10.

[3]

Cyklodekstryna a przyswajalność ubichinolu

Należy tu jeszcze wspomnieć o innowacyjnej formie, na jaką zdecydowaliśmy się, wprowadzając koenzym Q10. W oparciu o badania […] wybraliśmy ubichinol zawieszony w cyklodekstrynie, która jest nie tylko neutralnym dla zdrowia nośnikiem (powstaje ze skrobi), ale też sprawia, że przyswajalność ubichinolu jest dużo wyższa . Dzięki temu możliwe jest zastosowanie mniejszej dawki.

[6]


KOENZYM Q10 – DZIAŁANIE

 • Antyoksydacja

Koenzym Q10 to przede wszystkim silny przeciwutleniacz, neutralizujący wolne rodniki tlenowe skuteczniej niż inne antyoksydanty, takie jak witamina E. Działaniem tym przyczynia się do poprawy funkcjonowania narządów wewnętrznych i utrzymania młodego wieku biologicznego przez długi czas.

Słynie także z hamowania peroksydacji lipidów. Oznacza to, że zapobiega utlenianiu się lipidów oraz cholesterolu do związków rakotwórczych.

 • Serce i układ krążenia

Koenzym Q10 wzmacnia serce i poprawia jego kondycję, szczególnie gdy jest ono osłabione zawałem. Serce pracuje nieustannie, wykorzystując energię w postaci ATP. Dostarczając koenzym Q10, zapewniamy mu paliwo do codziennego funkcjonowania.

Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, koenzym Q10 pomaga utrzymać prawidłowy stan naczyń krwionośnych i hamuje odkładanie się blaszki miażdżycowej, a także pomaga utrzymać ciśnienie tętnicze krwi na odpowiednim poziomie.

 • Migreny

Intensywnym badaniom poddaje się wpływ koenzymu Q10 na migrenowe bóle głowy. Wyniki pierwszych eksperymentów są bowiem bardzo obiecujące. Najnowsza metaanaliza z 2019 r. wykazała, że koenzym Q10 może istotnie zmniejszyć częstotliwość napadów migrenowych, nie wpływając jednak na natężenie i długość trwania bólu [7].

 • Skóra

Działanie antyoksydacyjne koenzymu Q10 pozytywnie przekłada się na stan skóry. Z tego powodu jest on obecnie szeroko stosowany w kosmetykach i zabiegach kosmetycznych jako komponent odmładzający, niwelujący zmarszczki i poprawiający koloryt skóry. Świetnie wpływa na skórę także od wewnątrz. Wymiatając wolne rodniki, hamuje starzenie się skóry i dodaje jej witalności, a poprzez wpływ na przemiany energetyczne, poprawia zdolności skóry do regeneracji.

[1-5]


KOENZYM Q10 – ZASTOSOWANIE

 • anti-aging
 • w celu zwiększenia witalności i poprawienia kondycji całego organizmu
 • jako wsparcie dla serca i układu krążenia
 • dla zdrowej, pięknej skóry


SKŁAD


1 kapsułka zawiera 600 mg koenzymu Q10 zawieszonego w cyklodekstrynie 10%. Kapsułka celulozowa.

Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych.


DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Ubichinol najlepiej wchłania się w obecności tłuszczy, dlatego należy przyjmować go po posiłku!

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 1 kapsułka raz lub dwa razy dziennie. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.

Zawartość w dziennej porcji (2 kapsułki): 1200 mg kompleksu koenzym Q10 + cyklodekstryna.

Numer zgłoszenia GIS: 2023/01/16/SD/69E06A


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na produkt. Nie podawaj dzieciom.


ŹRÓDŁA


1. Coenzyme Q10. https://examine.com/supplements/coenzyme-q10/
2. Coenzyme Q10 Plays Many Roles As Anti-Aging Nutrient. https://nutritionreview.org/2018/12/coenzyme-q10-plays-many-roles-as-anti-aging-nutrient/
3. Koenzym Q10 – powstawanie, właściwości i zastosowanie w preparatach kosmetycznych. https://labportal.pl/koenzym-q10-powstawanie-wlasciwosci-i-zastosowanie-w-preparatach-kosmetycznych/
4. Koenzym Q10. Jest w nim moc! https://nelfarma.eu/koenzym-q10-ubichinon-coenzyme-q10-zaprawde-powiadam-wam-jest-w-nim-moc/
5. Oxidative phosphorylation. https://en.wikipedia.org/wiki/Oxidative_phosphorylation
6. Oddychanie komórkowe. https://pl.wikipedia.org/wiki/Oddychanie_kom%C3%B3rkowe
7. A Study on the Bioavailability of a Novel SustainedRelease Coenzyme Q10-β-Cyclodextrin Complex. https://www.bioactives.com/pdf/CoQ10/Study_of_Bioavailability_1.pdf
8. Effect of coenzyme Q10 supplementation on clinical features of migraine: a systematic review and dose-response meta-analysis of randomized controlled trials. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30727862/
9. Examining coenzyme Q10 for migraine relief. https://examine.com/members/deep-dives/article/examining-coenzyme-q10-for-migraine-relief/Zdrowie: Zdrowe serce, Zdrowie skóry, Sprawne krążenie, Przeciwutleniacze, antyoksydanty
Ostrzeżenia: nie dla kobiet w ciąży i karmiących

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Magdalena K., W dniu: 15.02.2024

  Na serce i krwawiące dziąsła. Duża dawka.

 • Ocena: (5/5)

  Magdalena K., W dniu: 07.09.2023

  Pamiętam jak kupowałam preparaty z jakąś marną 30g zawartością koenzymu q10 zanim trafiłam na ten z Nanga. Pomaga też na krwawiące dziąsła

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK