Eko-sprzątanie

Czy wiecie, że powietrze domowe jest silniej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz? Przyczynia się do tego tona substancji chemicznych dodawanych do mebli, farb, urządzeń elektronicznych, a także do środków czyszczących i piorących. Szacuje się, że ilość toksycznych związków, które krążą w naszym domu, wynosi około 500. Związki te dostają się do naszych organizmów głównie poprzez układ oddechowy i skórę.

Jak zmniejszyć narażenie? Po pierwsze, warto regularnie wietrzyć mieszkanie, a jeszcze lepiej, często wychodzić na dwór :) Po drugie, można albo sprzątać w masce, albo sprzątać za pomocą nieinwazyjnych środków, takich jak soda oczyszczona, ocet, czy boraks. Metody te są niewiarygodnie proste i tanie. Ich niska popularność wynika prawdopodobnie z naszego przyzwyczajenia i przekonania, że tylko płyn do podłogi może umyć podłogę, płyn do naczyń może umyć naczynia, a mleczko do wanny może umyć wannę. W rzeczywistości cały dom wysprzątać możemy za pomocą sody i octu. Szczegółowe porady na ten temat znajdziecie w opisach produktów.

Czy wiecie, że powietrze domowe jest silniej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz? Przyczynia się do tego tona substancji chemicznych dodawanych do mebli, farb, urządzeń elektronicznych, a…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Producent
Flaga
Cena
od do
Rozmiar
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK