Hydrolaty

Hydrolat – co to jest?

Hydrolaty to inaczej wody roślinne lub kwiatowe. Powstają w wyniku destylacji parowej kwiatów, ziół, drewna lub żywic. Polega to na tym, że wybrany surowiec poddaje się działaniu gorącej pary wodnej w specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniu – destylatorze. Produktami destylacji są olejki eteryczne (tzw. faza organiczna) i pachnąca woda (tzw. faza wodna) zawierająca związki roślinne, które nie przeszły do olejku.

Do czego służy hydrolat?

Hydrolaty to chyba najprzyjemniejsze kosmetyki do twarzy, jakie można sobie wyobrazić. Dobrze jest przelewać je do butelek z atomizerem i rozpylać bezpośrednio na twarz, szyję i włosy. Powstająca mgiełka otula skórę, otaczając ją delikatną opieką, a co więcej, pozostawia subtelny, naturalny zapach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby hydrolaty nanosić dłońmi lub wacikiem.

Hydrolaty – zastosowanie

Roślinna woda idealnie nadaje się do porannego mycia i budzenia twarzy. Sprawdza się także w roli nawilżającego toniku, który możemy stosować pod każdy krem oraz podkład. Użyta wieczorem ukoi cerę, z której właśnie zmyłyśmy makijaż. Może być również wykorzystana do zmywania makijażu per se.

Hydrolaty to fantastyczne składniki domowych kosmetyków i maseczek do twarzy jako faza wodna. Te o właściwościach łagodzących nadają się ponadto do spryskiwania podrażnień, zranień, oparzeń, zmian alergicznych, stanów zapalnych i świeżych tatuaży.

Hydrolaty – działanie

Właściwości poszczególnych hydrolatów zależą od roślin, z których powstały. Wszystkie z pewnością jednak łączy zdolność do delikatnego oczyszczania, odświeżania i nawilżania skóry oraz kojenia wszelkich podrażnień.

Hydrolat – co to jest?

Hydrolaty to inaczej wody roślinne lub kwiatowe. Powstają w wyniku destylacji parowej kwiatów, ziół, drewna lub żywic. Polega to na tym, że wybrany surowiec poddaje…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Waga
od do szt
Producent
Cena netto
od do
Cena
od do
Rozmiar
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko
 • Hydrolat oczarowy
  20,89
  ×

  Hydrolat oczarowy

  Wybierz wariant produktu

  Hydrolat oczarowy

 • Hydrolat z kwiatów pomarańczy 100ml
  19,98
  ×

  Hydrolat z kwiatów pomarańczy 100ml

  Wybierz wariant produktu

  Hydrolat z kwiatów pomarańczy 100ml

 • Hydrolat z zielonej herbaty

  Hydrolat z zielonej herbaty

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK