• L-Fenyloalanina / LPA
  rotator-prawo
  rotator-lewo

L-Fenyloalanina / LPA

Pomaga utrzymać dobry nastrój, zwiększa chęci do działania, wyostrza koncentrację. Zastosowana zewnętrznie reguluje koloryt skóry.

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  14,50
  W magazynie: 0 sztuk
  14,50
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

L-fenyloalanina to aminokwas budujący białka. Należy do aminokwasów egzogennych, czyli tych, które nasz organizm musi otrzymać z zewnątrz. Dostarczamy ją jedząc mięso, ryby, jajka, nabiał, mleko i soję.

Fenyloalanina, prócz kodowania białek, pełni jeszcze inne role. Jest prekursorem neuroprzekaźników mózgowych: dopaminy, adrenaliny i noradrenaliny, a także melaniny – pigmentu skóry. Jest też niezbędna do produkcji hormonów tarczycy. Z tych powodów uważa się, że jej dodatkowa suplementacja redukuje przebarwienia skóry, wspiera funkcjonowanie układu nerwowego i przyspiesza metabolizm.

Suplement ten jest gorzki, dlatego warto go kapsułkować, albo spożywać w formie tzw. bombki.


DZIAŁANIE

 • Skóra

Głównym powodem suplementacji fenyloalaniny jest jej pozytywny wpływ na skórę. Stosowana doustnie, a także zewnętrznie jako dodatek do kremu, może zredukować zarówno jasne, jak i ciemne przebarwienia, podnosząc produkcję melaniny w skórze [1, 2].

 • Dopamina

Innym istotnym powodem, dla którego suplementuje się L-fenyloalaninę, jest możliwość zwiększenia poziomu dopaminy w mózgu. Wyższy poziom dopaminy oznacza lepszy nastrój, więcej motywacji i energii do działania, więcej samodyscypliny, więcej radości z życia codziennego i intensywniejsze odczuwanie przyjemności. Dopamina wpływa też na koncentrację, pamięć i zdolności uczenia się oraz na emocje. Warto zatem dbać o jej odpowiednio wysoki poziom. Należy jednak zaznaczyć, że aby powstała dopamina, fenyloalanina zostaje przekształcona najpierw w tyrozynę, potem w L-DOPA, a na koniec w dopaminę, a więc w celu podniesienia dopaminy wystarczy suplementować samą tyrozynę [1, 2].

L-fenyloalanina → L-tyrozyna → L-DOPA → dopamina

 • Odchudzanie

Wstępne badania na zwierzętach pokazują, że fenyloalanina odgrywa istotną rolę w regulowaniu apetytu i metabolizmu glukozy. Alamshah i wsp. sprawdzili wpływ L-fenyloalaniny na ilość spożytego pokarmu, tolerancję glukozy i wyrzut hormonów sytości w przewodzie pokarmowym gryzoni. Okazało się, że wcześniejsze przyjęcie fenyloalaniny doraźnie poskutkowało zmniejszeniem spożytego pokarmu w danym dniu, a długofalowo spowodowało ogólne zmniejszenie spożywanego pokarmu i utratę masy ciała. L-fenyloalanina zwiększyła wydzielanie hormonów GLP-1 i PYY, które odpowiadają za uczucie sytości i zmniejszyła poziom greliny we krwi, która motywuje do jedzenia i podnosi apetyt. Ponadto poprawiła tolerancję glukozy, co również ma ogromny wpływ na kontrolę masy ciała [3].


ZASTOSOWANIE

 • w celu redukcji przebarwień skóry
 • dla poprawy samopoczucia, zwiększenia motywacji i polepszenia koncentracji
 • pomocniczo w odchudzaniu


SKŁAD


L-fenyloalanina 100%. Pozyskana metodą fermentacji z glukozy kukurydzianej. Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych. Najwyższa jakość!


SPOSÓB UŻYCIA


1 miarka do trzech razy dziennie. Rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Spożywać przed posiłkiem. 1 płaska miarka (1 ml) zawiera 600 mg L-fenyloalaniny. Zalecana dzienna porcja wynosi 1800 mg L-fenyloalaniny.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

W przypadku jednoczesnej suplementacji L-tyrozyną nie przekraczać łącznej porcji 1900 mg na dobę.

Aby zastosować fenyloalaninę zewnętrznie, należy dodać ją do kremu lub maści w stężeniu 10%.


UWAGA!
L-fenyloalanina przyjmowana w nadmiarze jest szkodliwa! Może spowodować obniżenie syntezy serotoniny, spadek nastroju i pogorszenie sprawności układu nerwowego.

Numer zgłoszenia GIS: GIS-ŻP-SD-4230-08825/KC/19


PRZECIWWSKAZANIA


Fenyloketonuria, schizofrenia, ciąża i karmienie piersią (dodatkowa podaż fenyloalaniny może spowodować wady rozwojowe dziecka), nadwrażliwość na produkt.


Interakcje:

Nie stosować L-fenyloalaniny razem z: L-DOPĄ, lekami antydepresyjnymi z grupy MAOi i lekami przeciwpsychotycznymi.


BIBLIOGRAFIA


1. https://en.wikipedia.org
2. https://www.webmd.com
3. L-phenylalanine modulates gut hormone release and glucose tolerance, and suppresses food intake through the calcium-sensing receptor in rodents. https://www.ncbi.nlm.nih.govKraj pochodzenia: Chiny
Zastosowanie: bóle , przed treningiem, po treningu
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz B., W dniu: 18.01.2021

  Wszystko w należytym porządku tak jak w opisie.

 • Ocena: (5/5)

  Miki, W dniu: 26.12.2020

  Szybka dostawa, wszystko według opisu, godny polecenia sklep

 • Ocena: (5/5)

  Kornelia L., W dniu: 06.11.2020

  Super polecam

 • Ocena: (5/5)

  Kornelia, W dniu: 06.11.2020

  Świetnie poprawia nastrój. Polecam wszystkim.

 • Ocena: (5/5)

  Edyta K., W dniu: 28.09.2020

  poprawa nastroju i koncentracji

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof F., W dniu: 13.10.2018

  Wysoka jakosc produktu.

 • Ocena: (5/5)

  Grzegorz G., W dniu: 19.01.2018

  spełnia moje oczekiwania

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK