• L-tyrozyna
  rotator-prawo
  rotator-lewo

L-tyrozyna

Podnosi poziom dopaminy, zwiększając tym samym poziom energii oraz motywację i chęć do działania. Powstają z niej także hormony tarczycy.

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  12,90
  W magazynie: 0 sztuk
  12,90
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

L-tyrozyna – co to jest?

L-tyrozyna jest aminokwasem, co oznacza, że stanowi element budulcowy białek. Należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich, które powstają w naszym organizmie. Ma neutralny smak.

Z L-tyrozyny powstają bardzo istotne biologicznie białka: neuroprzekaźniki z grupy katecholamin, czyli dopamina, a z niej adrenalina i noradrenalina oraz tyroksyna i trijodotyronina, czyli hormony tarczycy. To właśnie z tego powodu suplementuje się L-tyrozynę. Jej użytkownicy liczą na zwiększenie poziomu dopaminy i/lub hormonów tarczycy.

Dlaczego warto dbać o odpowiedni poziom dopaminy?

Dopamina reguluje układ nagrody i nazywana jest często „przekaźnikiem przyjemności”. Dzięki niej odczuwamy radość z wykonywanych czynności, mamy motywację, energię i entuzjazm do działania. Jesteśmy w stanie się zdyscyplinować i zrealizować postawione sobie cele, a następnie czujemy satysfakcję z ich realizacji. Dzięki dopaminie możliwe jest także skupienie się, uczenie i zapamiętywanie, a więc jest ona niezwykle ważna dla działania i rozwoju funkcji poznawczych. Dopamina wpływa również na naszą ekspresję emocji, relacje z ludźmi i odczuwanie orgazmu. Zwiększenie jej poziomu w mózgu skutkuje zwiększeniem poczucia szczęścia i przyjemności oraz wzrostem motywacji do działania i wytrwałości w dążeniu do celu [1].

L-Tyrozyna → L-DOPA → Dopamina

Dlaczego warto dbać o odpowiedni poziom hormonów tarczycy?

Hormony tarczycy regulują metabolizm. Każda komórka naszego organizmu posiada receptory, do których przyłącza się trijodotyronina (T3) i umożliwia komórkom właściwe wykorzystanie energii do przemian metabolicznych. Trijodotyronina powstaje z tyroksyny (T4). Niedobór lub niski poziom tych hormonów powoduje spadek tempa metabolizmu, a w rezultacie przybieranie na wadze, zmęczenie, brak motywacji, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie, apatię i częste odczuwanie zimna. Na ogół niedobory hormonów tarczycy leczy się farmakologicznie, ale bywa też tak, że są one w dolnej granicy normy, przez co niedoczynność tarczycy nie zostaje zdiagnozowana, a pacjent wciąż czuje się osłabiony. W takiej sytuacji warto sięgnąć po prekursor tych hormonów, czyli L-tyrozynę [2,3].

L-tyrozyna → tyroksyna (T4) → trijodotyronina (T3)

L-tyrozyna jest bardzo obiecującym suplementem dla osób, u których występuje niski poziom dopaminy i/lub hormonów tarczycy. Warto jednak pamiętać, iż nie ma takiej gwarancji, że L-tyrozyna zawsze zostanie przekształcona w powyższe białka. Przemiany te są dość złożone i podlegają skomplikowanej, wewnątrzustrojowej regulacji. Aby zaszły, potrzeba wielu czynników, takich jak na przykład zdrowy metabolizm glukozy czy odpowiedni poziom żelaza i niacyny. Poza tym, jeśli organizmowi nie brakuje tych białek, to nie wiadomo, czy zajdzie ich dodatkowa produkcja. Badania wykazały jednak, że pod wpływem stresu może zajść dodatkowa produkcja katecholamin z suplementowanej L-tyrozyny, co pociąga za sobą wniosek, że doraźne stosowanie L-tyrozyny w sytuacjach stresowych, takich jak zbliżający się egzamin, zawody sportowe, trening, wystąpienie publiczne lub intensywny dzień w pracy, może okazać się bardzo korzystne [4].


L-TYROZYNAZASTOSOWANIE


Kiedy więc warto suplementować L-tyrozynę?

 • W przypadku obniżonego poziomu dopaminy, który pojawia się w wyniku regularnego spożywania alkoholu, palenia marihuany i stosowania innych substancji psychoaktywnych.
 • Jeśli chcemy podnieść swój naturalny poziom dopaminy i mieć więcej energii i motywacji na co dzień.
 • W przypadku niskiego poziomu hormonów tarczycy.
 • W sytuacjach silnie stresujących.


SKŁAD


L-tyrozyna 100% pozyskana metodą syntezy z glukozy kukurydzianej.

Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych.

Produkt odpowiedni dla wegan. Wolny od GMO.


L-TYROZYNADAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


1-3 miarki do trzech razy dziennie. Rozpuść w niewielkiej ilości wody. Spożywaj przed posiłkiem. Zacznij od najmniejszej porcji!

1 płaska miarka (1 ml) zawiera 200 mg L-tyrozyny. Zalecana dzienna porcja wynosi 1800 mg L-tyrozyny. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji.

Na niektóre osoby tyrozyna działa mocno pobudzająco po zaledwie dwóch miarkach, a na inne niekoniecznie. Jest to zależne od indywidualnej wrażliwości na dopaminę oraz od jej naturalnego poziomu w mózgu. Ilość przyjmowanej tyrozyny dopasuj do swoich osobistych preferencji, zaczynając od najmniejszej porcji.

W przypadku jednoczesnej suplementacji L-fenyloalaniną nie przekraczaj łącznej porcji 1900 mg obu tych związków na dobę.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.

Numer zgłoszenia GIS: GIS-ŻP-SD-4230-08829/KC/19


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, nadczynność tarczycy.

Nie zaleca się łączyć tyrozyny z lekami MAOi.

Tyrozyna może zwiększyć produkcję hormonów tarczycy – osoby przyjmujące leki na tarczycę powinny zachować ostrożność.

Z tyrozyny powstaje L-DOPA, dlatego osoby przyjmujące L-DOPĘ także powinny uważać.


BADANIA LABORATORYJNE


Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię w naszym laboratorium.
Do produktu L-tyrozyna dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


BIBLIOGRAFIA


1. http://neuropsychologia.org
2. https://pl.wikipedia.org
3. https://pl.wikipedia.org
4. https://examine.com
5. Treatment with tyrosine, a neurotransmitter precursor, reduces environmental stress in humans. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. Tyrosine improves cognitive performance and reduces blood pressure in cadets after one week of a combat training course. https://www.ncbi.nlm.nih.govZdrowie: Profilaktyka uzależnień, Stres, napięcie
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Jolanta K., W dniu: 23.05.2024

  Super produkt dla osób bez energii , oczywiście bez białek sama, fajny dodatek dla mnie do porannej kawy - jest wtedy motywacja do działania bez nadmiernego pobudzenia.

 • Ocena: (5/5)

  Masia D., W dniu: 26.02.2024

  Przydatna pita na czczo przy niedoborach dopaminy jako wsparcie przy ADHD <3

 • Ocena: (5/5)

  Danuta B., W dniu: 10.07.2023

  To jeden z moich ulubionych supli!! Po tygodniu stosowania (2 miarki na czczo) czuję mocny wzrost dopaminy, a tym samym poziomu energii, motywacji, chęci oraz libido :)

 • Ocena: (5/5)

  Maria S., W dniu: 25.01.2023

  Niezastąpiona.

 • Ocena: (5/5)

  Maria S., W dniu: 19.09.2022

  Najlepsza z dostępnych.

 • Ocena: (5/5)

  Maria S., W dniu: 19.07.2021

  Stosuję zamiast sztucznych hormonów.

 • Ocena: (5/5)

  Tomasz R., W dniu: 09.02.2021

  Trudno mi wskazać efekt przy dłuższym stosowaniu, bo mam dosyć silną odpowiedź histaminową, co mnie zniechęca do regularności. Na pewno działa, ale samo w sobie nie jest wyraźne.

 • Ocena: (5/5)

  Miki, W dniu: 26.12.2020

  Ok

 • Ocena: (5/5)

  Dorota K., W dniu: 21.08.2020

  Dobra sprawa. Po trzech tygodniach przyjmowania czuję się lepiej z tarczycą. Ustąpiła senność i uczucie ciągłego zmęczenia. Mam wrażenie, że zmienia się też przemiana materii zaczynam chudnąć. Co do tej pory było niemożliwe pomimo wielokrotnych podejść do tematu. Zobaczymy co będzie dalej. Dokupiłam jeszcze dwa opakowania.

 • Ocena: (5/5)

  Maria S., W dniu: 30.08.2019

  Stosuję zamiast Letrox. Czuję się o wiele lepiej, pomimo nietolerancji wieprzowiny.

 • Ocena: (5/5)

  Krystyna O., W dniu: 09.03.2019

  Wszystkie produkty bardzo dobrej jako sci. Sklep na 5 godny polecenia.

 • Ocena: (5/5)

  Maria S., W dniu: 19.02.2019

  Najlepsza spośród wszystkich, które do tej pory przyjmowałam. Polecam.

 • Ocena: (5/5)

  Jolanta S., W dniu: 07.02.2019

  jest ok

 • Ocena: (5/5)

  Honorata, W dniu: 27.11.2018

  W niedziele zamówione, we wtorkowy poranek odebrane, mimo skorzystania z usług Poczty Polskiej(pobraniowo). :) Do każdego z aminokwasów dodana miarka ułatwiająca dawkowanie, bardzo atrakcyjne ceny oraz dobra jakość produktów! Na pewno tutaj jeszcze wrócę, polecam!

 • Ocena: (5/5)

  Wojciech Z., W dniu: 08.11.2018

  Zamówiłem razem z kilkoma innymi aminokwasami. Ekspresowa dostawa, towar bardzo wysokiej jakości, elegancko zapakowany. Nie mam do czego się przyczepić. 5/5

 • Ocena: (5/5)

  Jan D., W dniu: 09.06.2018

  Jest ok.

 • Ocena: (5/5)

  Andrzej N., W dniu: 08.05.2018

  Daje całkiem fajny efekt rozjaśnienia umysłu .

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK