• L-Tyrozyna
  rotator-prawo
  rotator-lewo

L-Tyrozyna

 • W magazynie: 187 sztuk
  14,90
  W magazynie: 187 sztuk
  14,90
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

L-tyrozyna jest aminokwasem, co oznacza, że stanowi element budulcowy białek. Należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich, które powstają w naszym organizmie.

Z L-tyrozyny powstają bardzo istotne biologicznie białka: neuroprzekaźniki z grupy katecholamin, czyli dopamina, a z niej adrenalina i noradrenalina oraz tyroksyna i trijodotyronina, czyli hormony tarczycy. To właśnie z tego powodu suplementuje się L-tyrozynę. Jej użytkownicy liczą na zwiększenie poziomu dopaminy i/lub hormonów tarczycy.

Dlaczego warto dbać o odpowiedni poziom dopaminy?

Dopamina reguluje układ nagrody i nazywana jest często „przekaźnikiem przyjemności”. Dzięki niej odczuwamy radość z wykonywanych czynności, mamy motywację, energię i entuzjazm do działania. Jesteśmy w stanie się zdyscyplinować i zrealizować postawione sobie cele, a następnie czujemy satysfakcję z ich realizacji. Dzięki dopaminie możliwe jest także skupienie się, uczenie i zapamiętywanie, a więc jest ona niezwykle ważna dla działania i rozwoju funkcji poznawczych. Dopamina wpływa również na naszą ekspresję emocji, relacje z ludźmi i odczuwanie orgazmu. Zwiększenie jej poziomu w mózgu skutkuje zwiększeniem poczucia szczęścia i przyjemności oraz wzrostem motywacji do działania i wytrwałości w dążeniu do celu [1].

L-Tyrozyna → L-DOPA → Dopamina

Dlaczego warto dbać o odpowiedni poziom hormonów tarczycy?
Hormony tarczycy regulują metabolizm. Każda komórka naszego organizmu posiada receptory, do których przyłącza się trijodotyronina (T3) i umożliwia komórkom właściwe wykorzystanie energii do przemian metabolicznych. Trijodotyronina powstaje z tyroksyny (T4). Niedobór lub niski poziom tych hormonów powoduje spadek tempa metabolizmu, a w rezultacie przybieranie na wadze, zmęczenie, brak motywacji, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie, apatię i częste odczuwanie zimna. Na ogół niedobory hormonów tarczycy leczy się farmakologicznie, ale bywa też tak, że są one w dolnej granicy normy, przez co niedoczynność tarczycy nie zostaje zdiagnozowana, a pacjent wciąż czuje się osłabiony. W takiej sytuacji warto sięgnąć po prekursor tych hormonów, czyli L-tyrozynę [2,3].

L-tyrozyna → tyroksyna (T4) → trijodotyronina (T3)

L-tyrozyna jest bardzo obiecującym suplementem dla osób, u których występuje niski poziom dopaminy i/lub hormonów tarczycy. Warto jednak pamiętać, iż nie ma takiej gwarancji, że L-tyrozyna zawsze zostanie przekształcona w powyższe białka. Przemiany te są dość złożone i podlegają skomplikowanej, wewnątrzustrojowej regulacji. Aby zaszły, potrzeba wielu czynników, takich jak na przykład zdrowy metabolizm glukozy czy odpowiedni poziom żelaza i niacyny. Poza tym, jeśli organizmowi nie brakuje tych białek, to nie wiadomo, czy zajdzie ich dodatkowa produkcja. Badania wykazały jednak, że pod wpływem stresu może zajść dodatkowa produkcja katecholamin z suplementowanej L-tyrozyny, co pociąga za sobą wniosek, że doraźne stosowanie L-tyrozyny w sytuacjach stresowych, takich jak zbliżający się egzamin, zawody sportowe, trening, wystąpienie publiczne lub intensywny dzień w pracy, może okazać się bardzo korzystne [4].

Kiedy więc warto suplementować L-tyrozynę?

 • W przypadku obniżonego poziomu dopaminy, który pojawia się w wyniku regularnego spożywania alkoholu, palenia marihuany i stosowania innych substancji psychoaktywnych
 • W przypadku niskiego poziomu hormonów tarczycy
 • W sytuacjach silnie stresujących

SKŁAD

L-tyrozyna pozyskana metodą syntezy z glukozy kukurydzianej.
1 płaska miarka (1 ml) zawiera 200 mg l-tyrozyny
Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych.


SPOSÓB UŻYCIA

3 miarki do trzech razy dziennie. Rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Spożywać przed posiłkiem.

Zawartość w dziennej porcji: 1800 mg l-tyrozyny.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

W przypadku jednoczesnej suplementacji l-fenyloalaniną nie przekraczać łącznej porcji 1900 mg na dobę.

Gęstość nasypowa: w 1 ml mieści się 200 mg l-tyrozyny.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety oraz nie zastąpią zdrowego trybu życia.
Produkt odpowiedni dla wegan. Wolny od GMO.


PRZECIWWSKAZANIA

Nadczynność tarczycy, przyjmowanie leków z grupy MAOi, hormonów tarczycy oraz L-dopa.

Nie ma wystarczających informacji odnośnie bezpieczeństwa stosowania tyrozyny w czasie ciąży i karmienia piersią. W takich sytuacjach zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności lub zrezygnowanie z suplementacji.


BADANIA LABORATORYJNE


Do produktu L-tyrozyna dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail


BIBLIOGRAFIA


1. http://neuropsychologia.org
2. https://pl.wikipedia.org
3. https://pl.wikipedia.org
4. https://examine.com
5. Treatment with tyrosine, a neurotransmitter precursor, reduces environmental stress in humans. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. Tyrosine improves cognitive performance and reduces blood pressure in cadets after one week of a combat training course. https://www.ncbi.nlm.nih.gov

***

Zdrowie: Profilaktyka uzależnień, Stres, napięcie
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Maria S., W dniu: 30.08.2019

  Stosuję zamiast Letrox. Czuję się o wiele lepiej, pomimo nietolerancji wieprzowiny.

 • Ocena: (5/5)

  Krystyna O., W dniu: 09.03.2019

  Wszystkie produkty bardzo dobrej jako sci. Sklep na 5 godny polecenia.

 • Ocena: (5/5)

  Maria S., W dniu: 19.02.2019

  Najlepsza spośród wszystkich, które do tej pory przyjmowałam. Polecam.

 • Ocena: (5/5)

  Jolanta S., W dniu: 07.02.2019

  jest ok

 • Ocena: (5/5)

  Honorata, W dniu: 27.11.2018

  W niedziele zamówione, we wtorkowy poranek odebrane, mimo skorzystania z usług Poczty Polskiej(pobraniowo). :) Do każdego z aminokwasów dodana miarka ułatwiająca dawkowanie, bardzo atrakcyjne ceny oraz dobra jakość produktów! Na pewno tutaj jeszcze wrócę, polecam!

 • Ocena: (5/5)

  Wojciech Z., W dniu: 08.11.2018

  Zamówiłem razem z kilkoma innymi aminokwasami. Ekspresowa dostawa, towar bardzo wysokiej jakości, elegancko zapakowany. Nie mam do czego się przyczepić. 5/5

 • Ocena: (5/5)

  Jan D., W dniu: 09.06.2018

  Jest ok.

 • Ocena: (5/5)

  Andrzej N., W dniu: 08.05.2018

  Daje całkiem fajny efekt rozjaśnienia umysłu .

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK