Naturalny olejek eteryczny jałowcowy otrzymywany jest igieł jałowca pospolitego (Juniperus communis). To niewielkie drzewo posiada bogatą historię w tradycyjnym lecznictwie na terenach półkuli północnej. Leśny i pełen świeżości aromat olejku jałowcowego koi nerwy i działa uspokajająco. Jest świetnym antyseptykiem; skutecznie dezynfekuje powietrze. Warto dyfuzować go w pomieszczeniach, a także dodawać do ekologicznych środków czystości. Kąpiele i masaże z jego dodatkiem poprawiają krążenie, ściągają skórę, działają oczyszczająco oraz antycellulitowo. Takie zabiegi łagodzą stany zapalne skóry, problemy trądzikowe, a także bóle reumatyczne i artretyczne. Docenią go także osoby cierpiące na chroniczne zmęczenie oraz wyczerpanie psychiczne. Jego cudowna, drzewna woń łagodzi napięcie nerwowe i dodaje sił.
Olejek z igieł jałowca pospolitego (Juniperus communis) 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!
Już w Starożytnym Egipcie jałowiec traktowany był jako roślina lecznicza, a w średniowieczu jego gałązkami okadzano domy chorych, by wypędzić zarazę.
Olejkiem bazyliowym, olejkiem kardamonowym, olejkiem lawendowym, olejkiem geraniowym, olejkiem z szałwii muszkatołowej, olejkiem frankincense, olejkami cytrusowymi i z innych drzew iglastych.
Nie powinien być używany przez kobiety w ciąży i karmiące, dzieci oraz osoby z chorobami nerek. Może działać drażniąco na skórę, przed użyciem rozcieńczyć. Tylko do użytku zewnętrznego.
Jałowiec pospolity (Juniperus communis) należy do rodziny cyprysowatych (Cupressaceae) i występuje na wszystkich kontynentach. Preferuje jałowe i ubogie gleby – to właśnie od tego pochodzi jego polska nazwa. To roślina zimozielona i długowieczna. W zależności od warunków przybiera postać krzewu lub drzewa, dorasta maksymalnie do 15 m wysokości.
Kraj pochodzenia Bułgaria
Metoda pozyskiwania destylacja z parą wodną
Użyta część rośliny igły jałowca pospolitego
Kolor jasnożółty do przezroczystego
Zapach intensywny, drzewny, świeży
Główne składniki α-pinen (34,13%), β-pinen (17,97%), terpinen-4-ol (7,19%), limonen (6,54%)
Konsystencja rzadka
Temperatura zapłonu 68 °C
Gęstość względna 0,860 g/ml
1. R. Tisserand, R. Young, Essential Oil Safety: A Guide for Health Care Proffesionals, 2nd edition, 2014
2. J.Góra, A.Lis, Najcenniejsze olejki eteryczne, część I, Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, Łódź, 2019
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6920849/
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6268778/
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas