Olejek laurowy 100% eteryczny Nanga
Olejek laurowy otrzymywany jest z liści wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis), czyli drzewka laurowego. Pozytywnie wpływa na trawienie, wspomaga funkcjonowanie układu oddechowego, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry i włosów. Jest powszechnie wykorzystywany do wyrobu kremów, balsamów, mydeł, czy olejków, a także jako składnik perfum.
W czasach starożytnych liście laurowe miały znaczenie kulinarne, medyczne i symboliczne. Najpierw uchodziły za boski artefakt Apollina, a później za symbol życia wiecznego. Wierzono, że oczyszczają z grzechów, a także odpędzają złe duchy. Wieńcami laurowymi zdobiono nie tylko głowy olimpijskich zwycięzców, lecz także domy w celu ochrony przed piorunami. W czasach średniowiecznych wieńce laurowe otrzymywali studenci uzyskujący pierwsze stopnie naukowe, zwani bakałarzami (dzisiejsi licencjaci).
WŁAŚCIWOŚCI
- Olejek laurowy zastosowany w formie inhalacji wspiera organizm w walce z przeziębieniem i grypą. Zabija bakterie i wirusy. Dodatkowo poprawia funkcjonowanie układu oddechowego w infekcjach: udrożnia zatkany nos i zatoki, ułatwia oddychanie.
- Olejek laurowy wmasowany w brzuch skutecznie poprawia trawienie i łagodzi ociężałość po obfitym posiłku. Ponadto pobudza skąpą miesiączkę.
- Masaż z olejkiem laurowym pomaga uśmierzyć bóle stawów i mięśni, sprzyja gojeniu się stłuczeń i siniaków.
- Zapach olejku laurowego działa pobudzająco i podnosi nastrój.
- Olejek laurowy zastosowany w pielęgnacji skóry znakomicie wspomaga gojenie się ran i zmian dermatologicznych. Można go nanosić na cerę trądzikową, plamy łuszczycowe oraz na skórę głowy dotkniętą łupieżem.
- Dobrze wpływa także na zdrową skórę i włosy. Włosy wzmacnia i dodaje im blasku, a skórę oczyszcza, nawilża i reguluje jej czynności wydzielnicze [1, 2].
- Olejek laurowy poprawia nastrój, przynosi ulgę na bolące stawy i mięśnie. Pomaga pozbyć się przykrego zapachu z ust.
ZASTOSOWANIE
- Inhalacje podczas przeziębienia, grypy lub infekcji układu oddechowego.
- Na trawienie.
- Przy skąpych miesiączkach.
- Bóle stawów i mięśni.
- Pielęgnacja skóry i włosów.
- Perfumeria.
- Jako dodatek do kosmetyków oraz do wyrobu kosmetyków domowych.
DOBRZE ŁĄCZY SIĘ Z
Z olejkami cytrynowymi, olejkiem z szałwii dalmatyńskiej , olejkiem hyzopowym oraz jagodami jałowca, olejkiem z pomarańczy gorzkiej, olejkiem lawendowym, olejkiem z eukaliptusa promienistego, olejkiem rozmarynowym, olejkiem geraniowym, olejkiem z kory cynamonu, olejkiem ylang ylang.
SPOSÓB UŻYCIA
Uwaga: olejek laurowy może podrażniać skórę. Stosuj go w bardzo małych ilościach i zawsze w rozcieńczeniu. Przed użyciem przetestuj go na małej powierzchni skóry (już rozcieńczony), szczególnie jeśli Twoja skóra jest wrażliwa.
- Kominek aromaterapeutyczny – do kominka aromaterapeutycznego wlej do pełna wodę i dodaj 3-5 kropli olejku. Na dole rozpal świeczkę. Przebywaj blisko kominka, aby wdychać jak najwięcej związków lotnych.
- Inhalacja – 1-3 krople olejku dodaj do gorącej wody, nakryj głowę ręcznikiem i wdychaj unoszącą się parę przez 5-10 minut. Uważaj, aby para nie dostawała się do oczu. Możesz także nanieść kroplę olejku na chusteczkę i inhalować się nią kilka razy dziennie.
- Kąpiel – 3-6 kropli olejku dodaj do wanny z gorącą wodą i dobrze wymieszaj. Zanurz się w wodzie na co najmniej 20 minut. Nie używaj środków myjących (najlepiej wziąć prysznic przed kąpielą z olejkami).
- Masaż – 15 kropel olejku dodaj do 50 ml oleju bazowego (np. z pestek winogron) i wymieszaj. Olej możesz nieco podgrzać.
- Inne – rozcieńczony w oleju bazowym olejek możesz używać do pielęgnacji cery trądzikowej i tłustej, do wcierania w zmiany dermatologiczne oraz jako odżywkę do włosów.
SKŁAD
Olejek eteryczny laurowy 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!
CIEKAWOSTKI
Liść laurowy jest znany od tysięcy lat, ale używanie go w kuchni ma miejsce od niedawna.
W starożytnej Grecji i Rzymie używano koron z listków laurowych, aby nagradzać zwycięzców.
OSTRZEŻENIA
Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią, a także w przypadku nadwrażliwości na olejek.
W większych ilościach jest toksyczny.
INFORMACJE TECHNICZNE
- Metoda pozyskiwania destylacja z parą wodną
- Użyta część rośliny liście
- Kolor blado żółtozielony do pomarańczowo brązowego
- Intensywność zapachu mocna
- Główne składniki 1,8-cineol 43%
- Gęstość względna 0,914 g/ml
- Alergeny eugenol 2%, geraniol 0,3%, limonen 4%, linalol 4%
BADANIA LABORATORYJNE
Jakość oferowanych przez nas olejków jest dla nas bardzo ważna.
Do produktu olejek z liścia laurowego dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
- Kartę charakterystyki
- Certyfikat analizy
- IFRA
- Listę alergenów
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail
BIBLIOGRAFIA
1. Aromaterapia i inne terapie naturalne. Wyd. Rea. 2006
2. https://rozanski.li
3. https://pl.wikipedia.org