Opinie klientów
-
Ocena: (5/5)
Wioleta W., W dniu: 27.09.2018
Super produkt! Polecam
Olejek majerankowy pozyskiwany jest z majeranku ogrodowego (Origanum Marjorama), krzaczastej byliny o ciemnozielonych, owalnych liściach. Majeranek występuje na terenach basenu Morza Śródziemnego, w krajach byłej Jugosławii, Węgrzech i Iranie, natomiast może być uprawiany praktycznie wszędzie. Już w starożytnej Grecji znany był i stosowany przy bólach i skurczach mięśni, a także jako środek odtruwający.
Dzięki swoim silnie uspokajającym właściwościom działa jak antyafrodyzjak i dawniej stosowany był w tym celu w instytucjach religijnych. Stosowanie olejku majerankowego wspomoże leczenie dolegliwości związanych z oddychaniem, w tym astmy, przeziębień, zapalenia zatok czy oskrzeli. Rozgrzewające masaże z dodatkiem olejku przyniosą ukojenie przemęczonym i obolałym mięśniom, a także chorym na reumatyzm i artretyzm. Wmasowywany w dolny brzuch, bądź plecy przyniesie ulgę przy bólach menstruacyjnych, a także wspomoże regulowanie cyklu miesiączkowego. Dodatek olejku do parownika aromaterapeutycznego przyniesie emocjonalny spokój, a także załagodzi bezsenność.
Olejek lawendowy dobrze łączy się z olejkiem lawendowym, eukaliptusowym, tymiankowym, z drzewa herbacianego, z drzewa różanego i rumiankowym.
Oryginalna, grecka nazwa majeranku oznacza „radość gór”.
Nie powinien być stosowany przez dzieci, ani kobiety w ciąży, ze względu na swoje działanie regulujące i wywołujące miesiączkę. Olejek majerankowy należy stosować w niewielkich ilościach, ponieważ w większych dawkach, dzięki swoim silnie uspokajającym właściwościom – może powodować ospałość i otępienie emocjonalne.
Jakość oferowanych przez nas olejków jest dla nas bardzo ważna.
Do produktu olejek majerankowy dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
1. C. Walters, Aromaterapia – Ilustrowany przewodnik, Könemann, 2001
2. I. Konopacka – Brud, W. S. Brud, Aromaterapia dla każdego, Studio Astropsychologii, 2002
3. P. Davis, „Aromaterapia od A do Z czyli poradnik leczenia zapachami”, Wydawnictwo OPUS, Łódź, 1993
4. http://www.rozanski.ch
5. I. Haj – Husein, S. Tukan, F. Alkazaleh, The effect of marjoram (Origanum majorana) tea on the hormonal profile of women with polycystic ovary syndrome: a randomised controlled pilot study, J Hum Nutr Diet. 2016 Feb;29(1):105-11
***
Kraj pochodzenia: | Egipt |
---|---|
Aromat: | ziołowy, pikantny |
Nuta zapachowa: | Nuta serca |
Ostrzeżenia: | Nie stosować w ciąży, Nie stosować u małych dzieci, Stosować rozcieńczony, Unikać kontaktu z oczami |
Ocena: (5/5)
Super produkt! Polecam