Nanga

Olejek z cedru himalajskiego 100% eteryczny Nanga

Polecane
9,89 zł
  • Cena za 100ml:98,90 zł
Wybierz opcję
W magazynie 139 szt
Olejek z cedru himalajskiego 100% eteryczny Nanga
Olejek z cedru himalajskiego 100% eteryczny Nanga

Opis produktu

Olejek z cedru himalajskiego 100% eteryczny Nanga

Olejek eteryczny z cedru himalajskiego otrzymywany jest podczas destylacji z parą wodną drewna gatunku Cedrus deodara. Drzewo to występuje naturalnie w cieplejszych rejonach Himalajów i zajmuje ważne miejsce w tradycyjnych systemach lecznictwa Indii, Tybetu oraz Pakistanu, m.in. jako remedium na schorzenia skóry, infekcje bakteryjne i grzybicze oraz choroby stawów.

Olejek posiada ciepły, drzewny, słodko-dymny aromat, w perfumiarstwie przypisywany do nuty bazy. Mocno przypomina olejek z cedru atlaskiego , więc będzie strzałem w dziesiątkę dla jego wielbicieli. Głównymi związkami aktywnymi w olejku z cedru himalajskiego są seskwiterpeny: alfa-himachalen i beta-himachalen, a także związane z nimi alkohole seskwiterpenowe (himachalol, allohimachalol, himadarol, centdarol oraz izocentdarol). To właśnie kombinacja tych substancji czynnych ma ogromny wpływ na właściwości olejku.

Olejek z cedru himalajskiego działa przeciwzapalnie, szczególnie na stawy objęte reumatyzmem i artretyzmem. Wmasuj go w miejsca objęte bólem oraz stosuj w ciepłych kompresach i kąpielach.

Wdychanie olejku wspomaga walkę z mikrobami, a także koi nerwy i uspokaja. Wzbogać nim techniki relaksacyjne, takie jak joga, czy medytacja; wraz z olejkiem olibanum będzie stanowił fantastyczny, drzewny duet o wyciszającym i rozluźniającym charakterze.

Ponadto, olejek znany jest w Indiach, jako naturalny i skuteczny insektycyd.


WŁAŚCIWOŚCI:

  • antybakteryjny
  • przeciwgrzybiczy
  • przeciwzapalny
  • owadobójczy
  • relaksujący
  • kojący nerwy


ZASTOSOWANIE:

  • Masaż oraz kąpiel z dodatkiem olejku przynoszą uspokajający i relaksujący efekt. Dla wzmocnienia efektu połącz go z olejkiem lawendowym lub olejkiem olibanum.
  • Stosowany w ciepłym kompresie działa przeciwzapalnie i koi bóle stawów.
  • Do produkcji aromatyzowanych świec sojowych (posiada wysoką temperaturę zapłonu: powyżej 100 °C).
  • Sprawdza się jako składnik domowych kosmetyków oraz perfum (nuta bazy).
  • Do aromatyzacji pomieszczeń – dezynfekuje powietrze i nadaje mu ciepły, drzewny aromat.
  • Stosowany w inhalacji wspiera organizm podczas infekcji.


SPOSÓB UŻYCIA

  • Aromatyzacja powietrza – dodaj kilka kropel olejku do wody w parowniku aromaterapeutycznym.
  • Masaż relaksacyjny – 15 – 20 kropli dodaj do 30 ml oleju bazowego (np. ze słodkich migdałów) i wymieszaj. Tak przygotowany olej do masażu przechowuj w ciemnym szkle, starczy na kilka zabiegów. Działa kojąco na nerwy i uspokajająco.
  • Kąpiel – 4 – 5 kropli rozpuść w łyżce stołowej oleju bazowego, a następnie dodaj do napełnionej wodą wanny. Zanurz się w wodzie na co najmniej 20 minut. Nie używaj środków myjących (najlepiej wziąć prysznic przed kąpielą z olejkami).
  • Gorący kompres – do miski z gorącą wodą dodaj 3 – 5 kropli olejku, całość wymieszaj, a następnie zwilż ręcznik lub bawełnianą ścierkę w wodzie, a następnie przyłóż do obolałych stawów.


SKŁAD


Olejek eteryczny z cedru himalajskiego 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!


CIEKAWOSTKI


W języku hindi, na gatunek C. deodara powszechnie mówi się devdaar. Pierwszy człon nazwy pochodzi od słowa deva, oznaczającego “boski” lub “bóstwo”, drugi zaś od durum, oznaczającego “drzewo”. Zatem wśród hindusów, cedr himalajski znany jest jako “boskie drzewo”, czy też “drzewo boga”. Podobno las porośnięty cedrem himalajskim był ulubionym miejscem zamieszkania starożytnych indyjskich mędrców, oddających cześć hinduskiemu bogu Shivie.


DOBRZE ŁĄCZYĆ Z


Olejkiem lawendowym, olejkiem cyprysowym, olejkiem olibanum, olejkiem rozmarynowym, olejkiem grejpfrutowym, olejkiem cytrynowym, olejkiem bergamotkowym, olejkiem z liścia laurowego.


OSTRZEŻENIA


Stosować wyłącznie rozcieńczony. Unikać kontaktu z oczami, uchem wewnętrznym oraz wrażliwymi okolicami. Kobiety karmiące oraz w ciąży przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Tylko do użytku zewnętrznego.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Cedr himalajski (Cedrus deodara) to wiecznie zielone drzewo iglaste z rodziny sosnowatych (Pinaceae), występujące naturalnie na terenie Himalajów. Dorasta maksymalnie do ok. 60 metrów, a jego igły o długości 3-5 cm są miękkie, o barwie od jasnozielonej do niebieskozielonej. Dożywa nawet do 600 lat.


INFORMACJE TECHNICZNE

  • Kraj pochodzenia Indie
  • Metoda pozyskiwania destylacja z parą wodną
  • Użyta część rośliny drewno cedru himalajskiego
  • Kolor od żółtego do bursztynowego
  • Zapach ciepły, drzewny, lekko dymny
  • Konsystencja rzadka, delikatnie lepka
  • Temperatura zapłonu >100 °C
  • Gęstość względna 0,937 g/ml
  • Alergeny brak


BIBLIOGRAFIA


1. R. Tisserand, R. Young, Essential Oil Safety: A Guide for Health Care Professionals, 2nd edition, 2014
2. A. Bisht, S. Jain, A. Misra, J. Dwivedi, A. Paliwal, S. Sharma, Cedrus deodara (Roxb. ex D. Don) G. Don: A review pd traditional use, phytochemical composition and pharmacology, Journal of Ethnopharmacology 279 (2021) 114361
3. S. Gupta, A. Walia, R. Malan, Phytochemistry and Pharmacology of Cedrus deodara: An Overview, International Journal of Pharmaceutical Sciences and Research, 2011, Vol.2, Issue 8
4. https://en.wikipedia.org/wiki/Cedrus_deodara



Właściwości

Opinie (1)

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.

Wprowadzając i zatwierdzając swoje dane, wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera na zasadach określonych w Regulaminie

O nas
Uwielbiamy zioła i chcemy dzielić się nimi z Wami! Współpracując z producentami z Polski oraz z różnych zakątków świata, stale rozwijamy naszą unikalną, bardzo bogatą ofertę. Dodatkowo współdziałamy z lokalnymi zielarzami, którzy pozyskują dla nas dzikie, rodzime zioła szanując zasady zrównoważonego zbioru. Zajmujemy się również uprawą wybranych roślin na naszym ekologicznym polu w Wiśniewce. Obecnie nie tylko sprowadzamy, uprawiamy, zbieramy i sprzedajemy zioła, ale także dzielimy się wiedzą na ich temat. Zajrzyj na nasz Magiczny Blogród, aby dowiedzieć się więcej!
Kontakt

Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00

Obserwuj nas

© MagicznyOgród 2025. All Right Reserved.
e-commerce platform by

Metody dostawy
InPost
GLS
DPD
Poczta Polska
Metody płatności
Visa
MasterCard
Przelewy24
BLIK
PayPal
more