• Zielona herbata ekstrakt 96%
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Zielona herbata ekstrakt 96%
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Zielona herbata ekstrakt 96%
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Zielona herbata ekstrakt 96%

To jeden z nielicznych suplementów, które potrafią wspomagać utratę masy ciała.

  • ; 1
  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  14,90
  W magazynie: 0 sztuk
  14,90
  W magazynie: 0 sztuk
  49,00
 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Istnieje wiele suplementów, które mają wspomagać utratę masy ciała, jednak działanie wielu z nich nie zostało jednoznacznie potwierdzone badaniami. Inaczej jest w przypadku ekstraktu z zielonej herbaty, który doczekał się licznych publikacji naukowych, a jego działanie w kontekście odchudzania i metabolizmu zostało dosyć dokładnie przeanalizowane. Z punktu widzenia dietetyki jest to jeden z najlepszych suplementów wspomagających odchudzanie (obok błonnika pokarmowego).

Ekstrakt z zielonej herbaty ceniony jest za wybitnie wysoką zawartość polifenoli, z których najcenniejszy to EGCG – galusan epigallokatechiny. To właśnie dla niego przeprowadza się standaryzację ekstraktu. W naszym ekstrakcie jego zawartość wynosi 60%. EGCG wyróżnia się pozytywnym wpływem nie tylko na metabolizm, ale też na stany zapalne i zdrowie serca.

Kupując ekstrakt z zielonej herbaty w proszku warto mieć na uwadze, że jest on ekstremalnie gorzki. Z tego powodu w naszej ofercie ekstrakt ten dostępny jest również w kapsułkach. Ekstrakt w formie sypkiej polecamy tym, którzy lubią samodzielnie kapsułkować swoje suplementy.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Ekstrakt z zielonej herbaty wspomaga odchudzanie na drodze trzech, zasadniczych mechanizmów: podnosi termogenezę ciała, pobudza rozpad tkanki tłuszczowej i zwiększa sytość po posiłkach. Jest to wynik współdziałania katechin zielonej herbaty i kofeiny (=teiny), która też jest naturalnie obecna w zielonej herbacie. Warto pamiętać o tym, że nawet najlepszy suplement nie pomoże, jeśli podstawą odchudzania nie będzie odpowiednia dieta i aktywność fizyczna.
 • Kolejną, istotną właściwością ekstraktu z zielonej herbaty jest jego korzystny wpływ na serce i naczynia krwionośne. Dzięki wysokiej zawartości polifenoli, ekstrakt ten chroni naczynia krwionośne przed nieprawidłowymi zmianami, które prowadzić mogą do miażdżycy. Dodatkowo rozszerza światło naczyń krwionośnych, pozytywnie wpływając na ciśnienie tętnicze i przepływ krwi. Pomaga również utrzymać cholesterol na prawidłowym poziomie.

Inne:

 • ekstrakt z zielonej herbaty podnosi wydolność fizyczną u osób ćwiczących,
 • redukuje odczuwanie stresu i pogłębia spokój umysłu (podnosi aktywność fal alfa w mózgu),
 • sprzyja regeneracji komórek mózgowych i połączeń nerwowych,
 • poprawia odżywienie skóry od wewnątrz, nadając jej zdrowy, świetlisty wygląd.

[1-4]


SKŁAD


Ekstrakt z zielonej herbaty w proszku standaryzowany na zawartość 96% polifenoli, w tym minimum 60% EGCG. Najwyższa jakość!

Zawiera kofeinę.


DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


2 miarki dwa razy dziennie. Przed spożyciem wymieszaj z wodą. Stosuj zawsze podczas posiłku, w przeciwnym razie ekstrakt ten może podrażnić żołądek.

1 płaska miarka odpowiada 200 mg ekstraktu. Zalecana dzienna porcja wynosi 800 mg ekstraktu. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji.

Skuteczność ekstraktu z zielonej herbaty w odchudzaniu zależy od tego, czy stosujemy dietę i aktywność fizyczną oraz od tego, czy regularnie spożywamy kofeinę. Jest skuteczniejszy, gdy nie mamy tolerancji na kofeinę i spożywamy ją tylko sporadycznie.

Uwaga – ekstrakt z zielonej herbaty zmniejsza wchłanianie żelaza.

Suplementy diety nie zastąpią zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.
Chroń przed światłem. Przechowuj w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Numer zgłoszenia GIS: 2020/05/20/SD/937EDC


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.


ŹRÓDŁA


1. Examine – Green Tea Catechins. https://examine.com/supplements/green-tea-catechins/
2. Therapeutic effect of high-dose green tea extract on weight reduction: A randomized, double-blind, placebo-controlled clinical trial. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26093535
3. Green tea extract reduces blood pressure, inflammatory biomarkers, and oxidative stress and improves parameters associated with insulin resistance in obese, hypertensive patients. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22749178
4. Green tea epigallocatechin-3-gallate (EGCG) promotes neural progenitor cell proliferation and sonic hedgehog pathway activation during adult hippocampal neurogenesis. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22692966

Masz pytanie? Napisz do nas

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK