Lawsonia inermis

Henna

 • W magazynie: 2 sztuk
  24,50
  W magazynie: 2 sztuk
  24,50
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Henna (Lawsonia inermis) oprócz efektu kolorystycznego odbudowuje włosy i nadaje im blask. Barwnik, zawarty w liściach (lawson) łączy się z keratyną włosów, zapewniając pogrubienie i wzmocnienie. Regularne stosowanie henny pozwala widocznie zmniejszyć negatywny wpływ środowiska na włosy.
Efekt kolorystyczny zależy od początkowego koloru naszych włosów, dodatków, sposobu przygotowania oraz częstotliwości stosowania. Przy pomocy henny możemy uzyskać naturalne lub ogniste rudości, intensywne czerwienie oraz mahonie i burgundy.


CIEKAWOSTKI

Henna jest jednym z najstarszych sposobów farbowania włosów i zdobienia skóry- już w starożytnym Egipcie używano jej w tym celu. Panny młode zdobiły dłonie henną do ślubu już w starożytnej Mezopotamii i krajach śródziemnomorskich, a zwyczaj ten nadal jest praktykowany na przykład w Indiach.
Henna oprócz właściwości barwiących ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, a także działa jako skuteczny filtr UV.


ZASTOSOWANIE

Henna przeznaczona jest do użytku zewnętrznego, jako w pełni naturalny barwnik do włosów (może być wykorzystywana do zdobienia skóry). Naturalna henna w większości przypadków nie powoduje uczulenia (chociaż przed pierwszym użyciem warto się upewnić, że mieszanka nas nie podrażnia), a także nie niszczy włosów, w przeciwieństwie do farb syntetycznych. Dzięki swojemu działaniu wzmacnia i pogrubia włosy.
Henną uzyskać możemy kolory od jasnego rudego, przez ciemniejsze, bardziej czerwone barwy, aż po mahonie i burgundy w zależności od przygotowania i dodatków.
Henna może być łączona z indygo w celu uzyskania brązowych odcieni lub z cassią, aby uzyskać kolory rude.
Henna nie ma działania rozjaśniającego włosy.


SPOSÓB UŻYCIA

Przygotowanie mieszanki

Proszek z dodatkami zalej przegotowaną wodą lub naparem o temperaturze około 80°C w stosunku 300 ml wody na 100 g proszku. Pasta powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Do mieszanki dodaj kwaśny sok (z cytryny, z jabłek, aronii) i odstaw na 4-12 godzin tak długo, aż sproszkowane liście uwolnią barwnik.

Przygotowanie włosów

Przed użyciem henny włosy umyj szamponem z SLS/SLeS i osusz tak, by włosy były wilgotne, ale nie mokre. Nie nakładaj na nie żadnej odżywki. Spróbuj rozczesać włosy przed myciem i nałożeniem mieszanki, by ułatwić rozczesywanie po spłukaniu ziół.

Farbowanie

Przygotowaną mieszankę nałóż na lekko wilgotne włosy tak, aby dobrze je pokryć. Na włosach trzymaj, w zależności od oczekiwanego koloru, 2-6 godzin. Zabezpiecz włosy, by niczego nie pobrudzić i zachować ciepło.

Po farbowaniu

Hennę z włosów spłucz letnią wodą do wypłukania całości z włosów, aż woda przestanie być kolorowa. Nie nakładaj później odżywki i nie myj włosów przez 48 h. Po tym czasie wróć do swojej codziennej pielęgnacji.

Wskazówki

Podczas farbowania używaj rękawiczek- henna bardzo mocno barwi skórę na pomarańczowo.
Do henny możesz dodać inne zioła oraz wywary. Szczególnie polecamy proszek z kozieradki oraz wywary z siemienia lnianego lub prawoślazu. Pomagają one zniwelować towarzyszące niektórym uczucie tępych włosów po zabiegu.
Podczas farbowania włosy możesz owinąć folią spożywczą, a następnie ręcznikiem lub założyć nielubianą czapkę. Pozwoli to zapewnić, że nie ubrudzisz nic henną i stworzyć optymalną temperaturę do działania barwnika.
Jeżeli bardzo podoba ci się efekt kolorystyczny tuż po spłukaniu włosów i nie chcesz, by kolor stał się ciemniejszy i głębszy, możesz od razu umyć włosy i nałożyć odżywkę. Zatrzyma to utlenianie się barwnika i sprawi, że nie będzie ciemniał.

***

Kraj pochodzenia: Indie
Zastosowanie: Farba do włosów
Ostrzeżenia: Do użytku zewnętrznego

Masz pytanie? Napisz do nas

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK