Herbata biała

Herbaty białebai cha – powstają z pąków oraz jednego lub dwóch najmłodszych listków krzewu herbacianego, a te najbardziej ekskluzywne składają się z samych pąków. Pąki i młode listki pokrywa drobny, biały meszek, który widoczny jest w suszu dobrej herbaty białej. To od niego pochodzi nazwa tej kategorii herbat.

Herbata biała produkowana jest prawie wyłącznie w Chinach i powstaje na drodze prostej, dwuetapowej obróbki. Świeżo zebrane liście poddaje się najpierw długiemu procesowi więdnięcia na słońcu, podczas którego zachodzi minimalna, spontaniczna fermentacja. Po zwiędnięciu liście są suszone. Dużą uwagę przykłada się do tego, aby nie uszkodzić delikatnych listków i pąków.

Wysokiej jakości biała herbata składa się z pięknego, niepołamanego suszu. Wybierając białą herbatę możemy kierować się tym, czy składa się wyłącznie z pąków, czy też z pąków i młodych listków. Najwyżej cenionymi herbatami białymi są Pai Mu Tan – Biała Piwonia oraz Silver Needle – Srebrna Igła, jedna z najdroższych herbat świata.

Herbaty białebai cha – powstają z pąków oraz jednego lub dwóch najmłodszych listków krzewu herbacianego, a te najbardziej ekskluzywne składają się z samych pąków. Pąki i młode listki pokrywa…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Waga
od do szt
Producent
Flaga
Cena netto
od do
Cena
od do
Rozmiar
Kraj pochodzenia
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK