Herbata czarna

Herbaty czarne powstają z liści krzewu herbacianego Camellia sinensis, które po zbiorach poddaje się więdnięciu, utlenianiu, a następnie pełnej fermentacji. Fermentacja nadaje liściom ciemny kolor oraz charakterystyczny zapach i smak. W Chinach, Japonii i Korei ten rodzaj herbat określa się czerwonymi, ze względu na kolor uzyskanego z nich naparu. Na Zachodzie natomiast nazwano je czarnymi, ze względu na ciemny kolor suszu.

Herbata czarna to najpopularniejszy na świecie rodzaj herbaty. Wywodzi się z Chin, gdzie produkowana jest w największych ilościach. Powstaje także w Indiach, Nepalu, na Sri Lance, na Tajwanie, w Iranie oraz w niektórych krajach Afryki i Ameryki Południowej.

Wybierając wysokogatunkową herbatę czarną warto kierować się regionem, z którego pochodzi. Na początek dobrze jest wybrać dwie lub więcej herbat pochodzących z regionów bardzo oddalonych od siebie, np. Kenia i Sri Lanka, lub z regionów, w których panują skrajnie odmienne warunki klimatyczne, np. Iran i Nepal.

Dzięki takim zestawieniom będziemy mogli wyraźnie odczuć różnice w smaku i aromacie wybranych herbat, a także porównać wygląd liści i zastanowić się, w jaki sposób klimat kształtuje cechy herbaty.

Herbaty czarne powstają z liści krzewu herbacianego Camellia sinensis, które po zbiorach poddaje się więdnięciu, utlenianiu, a następnie pełnej fermentacji. Fermentacja nadaje liściom ciemny…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Waga
od do szt
Producent
Cena netto
od do
Cena
od do
Rozmiar
Kraj pochodzenia
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK