• Olejek kamforowy biały 100% eteryczny Nanga
    rotator-prawo
    rotator-lewo
  • Olejek kamforowy biały 100% eteryczny Nanga
    rotator-prawo
    rotator-lewo
Cinnamomum camphora

Olejek kamforowy biały 100% eteryczny Nanga

Intensywny, świeży aromat. Łagodzi bóle mięśni i stawów, wspiera organizm podczas infekcji górnych dróg oddechowych.

    • ; 1
  • W magazynie: 148 sztuk
    8,79
    W magazynie: 148 sztuk
    8,79
    Dodaj
    do ulubionych
  • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

  • Koszt przesyłki już od 13 zł


    Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Olejek kamforowy biały 100% eteryczny Nanga (Cinnamomum camphora)

Olejek kamforowy biały powstaje podczas destylacji frakcyjnej z drewna cynamonowca kamforowego (Cinnamomum camphora), występującego naturalnie na terenach Indii, Chin i Korei Południowej. Drzewo kamforowe zajmuje tam ważne miejsce jako roślina lecznicza; cenione jest także ze względu na drewno, wykorzystywane do wyrobu mebli. Ponadto, gatunek Cinnamomum camphora jest nierozerwalną częścią tamtejszej kultury i religii od tysięcy lat. Występuje on w pięciu chemotypach – borneol, nerolidol, kamfora, 1,8-cyneol i linalol; w handlu dostępne są olejki eteryczne z trzech ostatnich.

W lecznictwie tradycyjnym wykorzystywano różne części rośliny (liście, łodygi oraz owoce) do przygotowywania preparatów, takich jak: olejki, maści, ekstrakty o właściwościach przeciwgrzybiczych, przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Proces powstawania olejku kamforowego różni się od innych. Olejek kamforowy jest rozdzielany na cztery różne „olejki eteryczne” w trakcie destylacji frakcyjnej, po usunięciu surowych kryształów kamfory przez filtrację. Frakcje znane są jako biały olejek kamforowy (frakcja lekka), brązowy (frakcja średnia), żółty (także frakcja średnia) i niebieski (frakcja ciężka).

Tylko biały olejek kamforowy powinien być używany w aromaterapii! Nie należy mylić go z popularnym w aptekach “olejkiem kamforowym”, który jest tak naprawdę czystą kamforą rozpuszczoną w oleju (np. w rzepakowym). W białym olejku kamforowym nie ma tej kamfory zbyt wiele, zazwyczaj około 2%.

W naszej ofercie znajduje się także naturalna kamfora (substancja krystaliczna wyizolowana z drzewa kamforowego) oraz olejek eteryczny z cynamonowca kamforowego o chemotypie linalol, czyli inaczej olejek eteryczny z drzewa Ho.


WŁAŚCIWOŚCI:

  • antybakteryjny
  • przeciwgrzybiczy
  • przeciwzapalny
  • wykrztuśny
  • przeciwreumatyczny


ZASTOSOWANIE

  • Masaż oraz kąpiel z dodatkiem olejku kamforowego działają przeciwzapalnie i koją bóle stawów oraz mięśni. Ponadto, wspomagają kurację pasożytniczych infekcji skóry.
  • Stosowany w ciepłym kompresie przeciwdziała bólom rematycznym.
  • Do aromatyzacji pomieszczeń – dezynfekuje powietrze i odstrasza insekty.
  • Stosowany w inhalacji wspiera organizm podczas infekcji. Sprawdza się w trakcie kaszlu, zapalenia oskrzeli, przeziębiania i problemów z zatokami.


SPOSÓB UŻYCIA

  • Aromatyzacja powietrza – dodaj kilka kropel do wody w dyfuzorze ultradźwiękowym i ciesz się orzeźwiającym zapachem olejku kamforowego.
  • Masaż przeciwzapalny/przeciwreumatyczny – 10-15 kropli dodaj do 30 ml oleju bazowego (np. ze słodkich migdałów) i wymieszaj. Tak przygotowany olej do masażu przechowuj w ciemnym szkle, starczy na kilka zabiegów.
  • Kąpiel – max. 10 kropli olejku rozpuść w łyżce stołowej oleju bazowego, a następnie dodaj do napełnionej wodą wanny. Zanurz się w wodzie na co najmniej 20 minut. Nie używaj środków myjących (najlepiej wziąć prysznic przed kąpielą z olejkami).
  • Gorący kompres – do miski z ciepłą wodą dodaj kilka kropli olejku, całość wymieszaj, następnie zwilż ręcznik lub bawełnianą ścierkę w wodzie i przyłóż do objętego bólem miejsca. Dla wzmocnienia efektu przeciwreumatycznego warto połączyć np. z olejkiem kolendrowym lub olejkiem rozmarynowym.
  • Inhalacja – 3 – 4 krople olejku dodaj do miski z gorącą wodą, wdychaj pod przykryciem z ręcznika z zamkniętymi oczami.


SKŁAD


Olejek eteryczny z cynamonowca kamforowego 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!


CIEKAWOSTKI


Drzewa kamforowe są wyjątkowo cenione w Azji, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i kulturowym. Wśród pomników przyrody (ang. natural monument) na koreańskiej wyspie Jeju znajduje się m.in. drzewo kamforowe, cenione dzięki swoim właściwościom leczniczym oraz ze względu na wysoką wartość kulturową. W hinduizmie cynamonowiec kamforowy wykorzystywany jest podczas rytuałów i ceremonii zaślubin.


DOBRZE ŁĄCZYĆ Z


olejkiem lawendowym, bazyliowym, eukaliptusowym, goździkowym, rozmarynowym, elemi, olibanum premium, z mięty pieprzowej, ravensara, z drzewa herbacianego i cedru atlaskiego.


OSTRZEŻENIA


Stosować wyłącznie rozcieńczony. Unikać kontaktu z oczami, uchem wewnętrznym oraz wrażliwymi okolicami. Nie powinien być używany przez kobiety karmiące, w ciąży oraz dzieci. Tylko do użytku zewnętrznego.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Cynamonowiec kamforowy (Cinnamomum camphora) to wiecznie zielone drzewo liściaste z rodziny wawrzynowatych (Lauraceae), pochodzące z terenów Indii, Chin i Korei Południowej. Drzewa kamforowe osiągają nawet do 40 m wysokości i 3 m średnicy; zwykle rosną na 900-2500 m n.p.m. Ich kora jest barwy brązowej lub żółtawej; liście są skórzaste, błyszczące, jajowate lub eliptyczne, o długości do 10 cm. Kwiaty są drobne, niepozorne, białawe; produkują kulisty, granatowo-czarny owoc o wonnym miąższu. Cynamonowiec kamforowy to gatunek długowieczny, dożywa nawet do 1000 lat.


INFORMACJE TECHNICZNE


Kraj pochodzenia Chiny

Metoda pozyskiwania destylacja frakcyjna

Użyta część rośliny drewno

Kolor od przezroczystego do jasnożółtego

Zapach intensywny, świeży

Konsystencja rzadka

Temperatura zapłonu 46 °C

Gęstość względna 0,879 g/ml

Alergeny limonen max. 35,3 %


BIBLIOGRAFIA


1. R. Tisserand, R. Young, Essential Oil Safety: A Guide for Health Care Professionals, 2nd edition, 2014

2. V.A. Worwood, The complete book of essential oils and aromatherapy, New World Library, 2016

3. Sang-Hwan Lee i in., Phytochemistry and Applications of Cinnamomum camphora Essential Oils, Molecules 2022, 27, 2695

4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cynamonowiec_kamforowy



Kraj pochodzenia: Chiny
Aromat: świeży, intensywny
Zastosowanie: aromatyzacja pomieszczeń, inhalacje podczas infekcji górnych dróg oddechowych, jako naturalny repelent, kompresy przeciwreumatyczne, masaże kojące bóle mięśni i stawów, pielęgnacja skóry objętej infekcją grzybiczą i bakteryjną
Ostrzeżenia: do użytku zewnętrznego, stosować rozcieńczony, unikać kontaktu z oczami i uchem wewnętrznym

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

    Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

      OK