• Olejek kasjowy 100% eteryczny Nanga
    rotator-prawo
    rotator-lewo
  • Olejek kasjowy 100% eteryczny Nanga
    rotator-prawo
    rotator-lewo
Cinnamomum cassia

Olejek kasjowy 100% eteryczny Nanga

Ostry, słodko-cynamonowy aromat o rozgrzewającym działaniu. Wspiera układ trawienny i pobudza krążenie.

    • ; 1
  • W magazynie: 114 sztuk
    12,10
    W magazynie: 114 sztuk
    12,10
    Dodaj
    do ulubionych
  • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

  • Koszt przesyłki już od 13 zł


    Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Olejek kasjowy 100% eteryczny Nanga

Olejek kasjowy otrzymywany jest z liści i gałązek cynamonowca wonnego, zwanego też cynamonowcem chińskim (Cinnamomum cassia). W zapachu bardzo przypomina olejek cynamonowy z kory cynamonowca cejlońskiego (Cinnamomum zeylanicum), jednak jest w porównaniu do niego o wiele słodszy. Oba te olejki charakteryzują się wysoką zawartością aldehydu cynamonowego, stąd podobny korzenny zapach oraz właściwości. Olejek kasjowy posiada znacznie wyższe stężenie aldehydu cynamonowego, który będąc silnym antyseptykiem, jest jednocześnie silnie drażniący. Maksymalne zalecane stężenie olejku kasjowego przy zastosowaniu na skórę to 0,05% (R. Tisserand oraz IFRA).

W naszym sklepie znajdziesz także inne olejki cynamonowe: z liści cynamonowca cejlońskiego (Cinnamomum zeylanicum) o wysokiej zawartości eugenolu oraz olejek z drzewa Ho, czyli z cynamonowca kamforowego (Cinnamomum camphora).

Cynamonowiec wonny zajmuje bardzo ważne miejsce w tradycyjnej medycynie chińskiej, jako środek pobudzający trawienie i przyspieszający gojenie się ran. Najstarsze wzmianki na jego temat pochodzą z 2800 roku p.n.e.; został opisany w zielarskiej księdze chińskiego cesarza Shen-Nong. Kora cynamonowca chińskiego była wysoko ceniona przez starożytnych Egipcjan i Fenicjan. Aktualnie, wymieniana jest w Farmakopei Chińskiej Republiki Ludowej i wchodzi w skład ponad 500 preparatów ziołowych, stosowanych w leczeniu chorób zapalnych, układu pokarmowego oraz układu krążenia.


WŁAŚCIWOŚCI:

  • przeciwzapalny
  • antyseptyczny
  • pobudzający trawienie
  • przeciwgrzybiczy
  • rozgrzewający
  • przeciwreumatyczny
  • poprawiający krążenie
  • pobudzający


ZASTOSOWANIE

  • Inhalacja olejkiem kasjowym jest niezwykle przydatna podczas przeziębień, grypy i infekcji układu oddechowego.
  • Stosowany w ciepłym kompresie działa przeciwzapalnie i koi bóle stawów. Dla wzmocnienia efektu warto połączyć go z olejkiem z mięty pieprzowej i rozmarynowym.
  • Do aromatyzacji pomieszczeń – dezynfekuje powietrze i nadaje mu słodkiego, korzennego aromatu. Dla urozmaicenia kompozycji warto dodać olejki cytrusowe.
  • Do produkcji aromatyzowanych świec sojowych (posiada wysoką temperaturę zapłonu: powyżej 100 °C). Nada im orientalnego, korzennego charakteru.
  • Warto dodawać go do ekologicznych środków czystości, jest niezwykle silnym antyseptykiem.
  • Jako składnik perfum naturalnych (nuta serca).


SPOSÓB UŻYCIA

  • Aromatyzacja powietrza – dodaj jedną/dwie krople olejku do wody w dyfuzorze ultradźwiękowym. Rozpylony w powietrzu dezynfekuje je oraz nadaje mu ciepłego, korzennego aromatu.
  • Masaż – maksymalnie 2 krople olejku kasjowego dodaj do 10 ml oleju bazowego (np. oleju jojoba lub ze słodkich migdałów); tak przygotowany olej do masażu przechowuj w ciemnym szkle. Jeśli chcesz wzmocnić efekt przeciwbólowy, przeciwreumatyczny: dodaj kilka kropli olejku rozmarynowego lub olejku z mięty pieprzowej. Jeżeli zaś zależy Ci na pobudzeniu krążenia i efekcie antycellulitowym, połącz z olejkiem grejpfruta różowego.
  • Inhalacja na zimno – nakrop jedną/dwie krople olejku na wacik/chusteczkę i wdychaj. Taki zabieg wspiera organizm podczas infekcji dróg oddechowych: działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Pamiętaj, aby podczas inhalacji zamknąć oczy, ponieważ olejek może je podrażnić.


SKŁAD


Olejek eteryczny kasjowy 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!


CIEKAWOSTKI


Cynamonowiec to roślina biblijna i choć nie znajdziemy w Biblii dokładniej klasyfikacji botanicznej, to wymienia się tam zarówno cynamon, jak i kasję, będące towarami handlowymi oraz składnikami świętego oleju do namaszczania.


DOBRZE ŁĄCZYĆ Z


olejkiem cytrynowym, pomarańczowym, bergamotkowym, kolendrowym, kadzidłowym, rozmarynowym, goździkowym, sosnowym, z cedru atlaskiego i himalajskiego.


OSTRZEŻENIA


Stosować wyłącznie rozcieńczony. Unikać kontaktu z oczami, uchem wewnętrznym oraz wrażliwymi okolicami. Nie powinien być używany przez kobiety karmiące, w ciąży oraz dzieci. Tylko do użytku zewnętrznego.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Cynamonowiec wonny, zwany też cynamonowcem chińskim (Cinnamomum cassia) to aromatyczne, wiecznie zielone drzewo z rodziny wawrzynowatych (Lauraceae), dorastające do ok. 10 metrów wysokości. Pochodzi z południowych Chin; z jego liści i młodych gałązek otrzymuje się olejek kasjowy, zaś z kory (zwijającej się w pojedynczą laskę) przyprawę cynamon – gorszej jakości w porównaniu do cynamonowca cejlońskiego (Cinnamomum zeylanicum), którego kora zwija się z dwóch stron, tworząc tzw. “dwururkę”.


INFORMACJE TECHNICZNE


Kraj pochodzenia Chiny

Metoda pozyskiwania destylacja z parą wodną

Użyta część rośliny listki i gałązki

Kolor pomarańczowy

Zapach słodki, korzenny, cynamonowy

Konsystencja lepki płyn

Temperatura zapłonu >100 °C

Gęstość względna 1,0566 g/ml

Alergeny benzoesan benzylu 0,2%, aldehyd cynamonowy 89%, alkohol cynamonowy 1,5%, kumaryna 3,5%, eugenol 1,5%, limonen 0,2%


BIBLIOGRAFIA


1. J. Góra, A. Lis, Najcenniejsze olejki eteryczne, Część I, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź 2019
2. R. Tisserand, R. Young, Essential Oil Safety: A Guide for Health Care Proffesionals, 2nd edition, 2014
3. C. Zhang i in., Cinnamomum cassia Presl: A Review of Its Traditional Uses, Phytochemistry, Pharmacology and Toxicology, Molecules 2019, 24, 3473
4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cynamonowiec_wonny



Kraj pochodzenia: Chiny
Aromat: słodki, korzenny, cynamonowy
Zastosowanie: aromatyzacja pomieszczeń, masaże rozgrzewające i przeciwreumatyczne, inhalacje podczas przeziębień i grypy, do produkcji świec sojowych
Ostrzeżenia: do użytku zewnętrznego, unikać kontaktu z oczami i uchem wewnętrznym, nie dla dzieci, stosować mocno rozcieńczony, nie dla kobiet w ciąży i karmiących

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

    Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

      OK